این سایت منبع و مرجع اصلی گرفتن بیمه سلامت از طریق دولت هست، به این معنا که میتونید از کردیتی ( کمک هزینه) که دولت به اشخاص با توجه به درآمدشان برای گرفتن بیمه سلامت میده استفاده کنید. به علاوه اطلاعات جامعی در مورد بیمه و جزییاتش هم در سایت هست.

https://www.healthcare.gov/

تفاوت deductible و max out of pocket یا MOP چیست؟

بسته به پلن درمانی که انتخاب می کنید همواره توجه به بخش کسر پذیر یا deductible و ماکسیمم پولی که از جیب پرداخت می کنید یا MOP اهمیت زیادی دارد و هر چقدر این دو عدد رقم پایین تری باشند آن پلن درمانی پوشش بهتری دارد و بطبع شما باید ماهیانه بالاتری بپردازید.

همواره به یاد داشته باشید MOP حداکثر مبلغی است که اگر بدترین اتفاق در طول سال برای شما رخ دهد و فرضا در بیمارستان بستری شوید یا نیاز باشد چند بار ER بروید مجموع اقلامی که شما از جیب می پردازید در طول سال از این رقم بالاتر نخواهد بود.

و اما بخش کسر پذیر یا deductible بسته به پلن بعضی بخشها یک مبلغ اولیه تعیین می کنند که پرداختش به عهده شماست.

مثال شما پلنی دارید که فرضا ۱۰۰۰ دلار deductible دارد و ۲۰۰۰ دلار MOP در پلن شما تعریف شده که اگر در بیمارستان بستری شدید قبل از deductible شما باید کامل پرداخت کنید و بعد از آن ۲۵ درصد به عهده شماست. فرض کنید هزینه بیمارستان کلا ۱۰,۰۰۰ دلار شده ۱۰۰۰ دلار اول به عهده شماست و بعد از آن ۲۵٪×۱۰,۰۰۰=۲۵۰۰ دلار ولی MOP شما ۲۰۰۰ دلار است بنابراین شما جمعا ۳۰۰۰ دلار پرداخت می کنید.

تهیه کننده؛ حمزه و Atena

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0