✅‌همونطوری که میدونیم، مهمترین مقوله برای مهاجرت به امریکا، که برای اکثر ما در درجه اول اهمیت قرار داره، شغل هست.

میخام مطلبی رو برای شما بنویسم که امیدوارم بتونه حداقل راه درست و اصولی برای پیدا کردن تخصص و بعد از اون شغل مناسب رو برای شما داشته باشه.

برای پیدا کردن دوره های تخصصی  هر شغلی که شما میخاید در آینده داشته باشید، می تونید اول به وب سایت زیر مراجعه کنید.

????

www.onetonline.org

????

?? این وبسایت متعلق به وزارت کار ایالات متحده آمریکا است.

بعد از اینکه وارد وبسایت شدید، عنوان شغل یا کلمات کلیدی اون شغل رو در پنجره سمت راست بالای صفحه Occupation Quick Search وارد کنید.

لیستی از مشاغل براتون باز میشه که میتونید تمامی جزئیات اون شغل رو ببینید.

از آینده شغلی، ضریب اشتغال به نسبت متوسط مشاغل، حقوق، تخصص های مورد نیاز، وظایف، مهارتهای لازم، مدارک و گواهی نامه مورد نیاز، ابزار اون شغل، قابلیت ها، SVP range، درصد مدرک تحصیلی کسانی که این شغل رو گرفتن(دیپلم، فوق دیپلم، لیسانس، و..) و نهایتا مهمترین بخش اون Credentials هست که هدفم از نوشتن این متن توضیح همین قسمت هست.

شما بر اساس ماهیت اون شغل باید یک تا چند منو در زیر اون ببینید که شامل:

▶️Find Apprenticeships
▶️Find Training
▶️Find Certifications
رو خواهید دید که به ترتیب زیر هستن؛

◀️دوره کارآموزی
◀️دوره آموزشی
◀️گواهی نامه

✅ برای کسانی که تازه مهاجرت کردن و میخان خودشون رو برای گرفتن یک شغل آماده کنن عموما بایستی دنبال گذروندن یک دوره آموزشی باشن و یا اگر تخصصی دارن و نیازی به دوره اموزشی نمی بینن میتونن گواهی نامه (Certificate) مربوط به اون رو جستجو کنن و برای گرفتن اون مدرک اقدام کنن.

حالا فرضا میخایم یک دوره آموزشی رو برای یک شغل خاص در نزدیکترین محل زندگیتون پیدا کنید.

برای این کار روی Find Training کلیک میکنید و از پنجره باز شده می تونید ایالت مورد نظرتون رو پیدا کنید و گزینه OK رو بزنید تا به تفصیل اطلاعات دانشگاهها، موسسات و نهادهایی که اون آموزشها اونجا داده میشه رو ببنید.

حتی برای شما این امکان وجود داره که دوره هایی رو فیلتر کنید که زیر یکسال و حتی چند ماهه تمام بشن و به اصطلاح کورسهای کوتاه مدت ببینید.
امکان جالب دیگه ای که وجود داره اینه که می تونید دوره هایی رو پیدا کنید که بعد از گذروندنش، خود همون موسسه یا دانشگاه، برای پیدا کردن شغل به شما کمک میکنه که اون دیگه بسته به نوع جستجو و دقت خودتون بر میگرده.

نهایتا باید بگم که سعی کنید اسیر تصمیم های دیگران نشید و با دقت هر چه بیشتر شغلی رو برای زندگی جدیدتون پیدا کنید که هم آینده بهتری داشته باشه، و هم بر اساس استعداد و علاقه خودتون باشه.

هدف از نشر این مطلب در انجمن لاتاری امریکا این هست که عزیزان تازه مهاجر بتونن برای زندگی و شغل جدیدشون تصمیم های درست و دقیقتری بگیرن و مثل بقیه ایرانیان امریکا موفق و سربلند باشن.

تهیه کننده مطلب Athena

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0