به همه مهاجرین دائمی یک کارت اقامت دائم (فرم I-551) بعنوان مدرک اقامت قانونی در ایالات متحده اعطا میشود. این مدرک به گرین کارت مشهور است.

پرداخت هزینه مهاجرتی گرین کارت USCIS Immigrant Fee شامل کسانی می شود که به دنبال اقامت ایالت متحده آمریکا هستند و باید هزینه USCIS Immigrant Fee را به صورت آنلاین پرداخت کنند. USCIS  یکی از بخش های وزارت امنیت داخلی آمریکاست , کسانی که قصد مهاجرت به ایالات متحده آمریکا را دارند برای دریافت اقامت دائم این کشور باید از طریق سیستم الکترونیکی USCIS مبلغ 220 دلار آمریکا را پرداخت کرده و پروسه مهاجرت خود را تکمیل کنند.

نحوه پرداخت USCIS Immigrant Fee یا گرین کارت آمریکا:

برای پرداخت هزینه USCIS Immigrant Fee باید کد های DOS و A-NUMBER را در اختیار داشته باشید. این کد ها توسط سفارت آمریکا در پاکت ویزا (Immigrant visa packet) به شما داده می شود.
سپس به صورت آنلاین به لینک زیر مراجعه کرده و با استفاده از DOS و A-NUMBER وارد حساب کاربری خودتان شوید.

www.uscis.gov/uscis-elis
or
https://my.uscis.gov/uscis-immigrant-fee

در زمان ایجاد حساب کاربری در سایت USCIS پس از ارائه ایمیل و دریافت تاییدیه از سفارت حساب شما فعال می شود. برای فعال سازی 3 روش وجود دارد :
1) دریافت secure pin از طریق ایمیل
2) دریافت secure pin از طریق موبایل
3) پاسخ به پرسش های شناسایی شخصی personal identity questions
بهتر است برای متقاضیان ایرانی از روش پاسخ به پرسش های شناسایی شخصی personal identity questions استفاده شود زیرا غالبا شخص دیگری پرداخت ایرانی ها را انجام می دهند.


مرحله پرداخت USCIS برای سفارت تنها مربوط به صدور گرین کارت ( Green Card ) شماست.
هزینه ویزای مهاجرت آمریکا (USCIS Immigrant Fee) در صورتی که هیچ گونه معافیتی ندارید ٢٢٠ دلار است که باید از طریق USCIS پرداخت شود.
USCIS این مبلغ را برای فرایند ویزای مهاجرت ، همچنین تولید کارت گرین کارت (کارت اقامت دائم یا GREEN CARD) دریافت می کند.
https://www.uscis.gov/file-online/log-online-filing
متقاضیانی که قبلا اقامت دائم داشتند و قصد بازگشت به خاک آمریکا را دارند (مانند ویزا های S و K) نیاز به پرداخت USCIS Immigrant Fee ندارند.
این پرداخت رو بعد از صدور ویزا و قبل از ورود هم میتونید انجام بدید ولی تا زمانی که وارد خاک آمریکا نشید پروسه صدور فعال نمیشه.
به خاطر داشته باشید که در صورت عدم پرداخت این مبلغ، گرین کارت شما صادر نخواهد شد.
اگر 18سال و یا بالاتر هستید و گرین کارت آمریکا را دارید، باید همیشه آنرا به همراه داشته باشید. ممکن است پلیس مهاجرت (Police ICE) یا افسر پلیس به هر علت از شما درخواست ارائه این کارت را داشته باشد.

همه فرم های USCIS را میتوانید در لینک زیر جستجو کنید. میتوانید فرم خود را به صورت آنلاین تکمیل کنید.

https://www.uscis.gov/forms/all-forms#!/

اگر پول گرین کارت رو ندیم چی میشه؟! ایا زمان خاصی برای پرداخت مشخص شده؟

در صورت عدم پرداخت هزینه در مدت زمان مندرج در اطلاعیه، گرین کارت خود را دریافت نخواهید کرد. عدم پرداخت هزینه مهاجرت USCIS بر وضعیت شما به عنوان یک مقیم دائم قانونی تأثیر نمی گذارد. با این حال، شما تنها به مدت یک سال از تاریخ پذیرش خود مدرکی دال بر وضعیت دائمی قانونی خود خواهید داشت، همانطور که توسط مهر موقت I-551 CBP که در هنگام ورود به ایالات متحده در گذرنامه شما قرار داده شده است نشان داده شده است. منبع

تغییر ادرس بعد از ورود به امریکا برای دریافت گرین کارت

نکته مهم وارد کردن آدرس قابل اعتماد در اول فرصت ممکنه (آدرسی که حتی اگه جابجا شدید این امکان براتون وجود داشته باشه که تغییرش ندید) تو سیستم اداری آمریکا کند بودن چیز عجیبی نیست و لذا تغییر آدرس ممکنه طول بکشه و قبل از اون گرین‌کارت شما به آدرس قبلی ارسال شده باشه و به دست شما نرسه.
اگه چنین موردی پیش اومد و مجبور شدید آدرس رو عوض کنید مطمئن بشید آدرس خودتون رو در سایت USPS آپدیت کنید. در این حالت بسته‌های پستی آدرس قدیم شما رو به آدرس جدیدتون فوروارد میکنن.

https://moversguide.usps.com/mgo/disclaimer

آدرسی که وارد میکنید رو در سایت USPS چک کنید تا آدرس پستی درست رو همیشه وارد کنید.
بعضی آدرس ها ممکنه با آدرس رسمی پستیش فرق داشته باشه و همین باعث کندی پروسه ارسال بشه

https://tools.usps.com/zip-code-lookup.htm?byaddress

اینم بخونید بد نیست

https://www.uscis.gov/i-9-central/temporary-i-551-stamps-and-mrivs

[membership_protected_links]