روز استقلال ایالات متحده آمریکا (Independence Day)، که با نام چهارم ژوئیه (جولای) (Fourth of July) نیز شناخته می‌شود، یک جشن فدرال در آمریکا است که یادآور تصویب اعلامیهٔ استقلال ایالات متحدهٔ آمریکا در روز ۴ ژوئیه ۱۷۷۶ میلادی می‌باشد. کنگره قاره ای در آن زمان رسماً اعلام نمود که ۱۳ مستعمره آمریکایی خود را به عنوان یک ملت واحد می‌دانند و دیگر قسمتی از پادشاهی بریتانیای کبیر محسوب نمی‌گردند. در واقع کنگره دو روز پیش تر یعنی در روز ۲ ژوئیه رای به استقلال داده بود. این روز یکی از تعطیلات رسمی در ایالات متحده آمریکا است. همه ساله چهارم ژوئیه، سالروز تأیید متن و عبارت‌بندی اعلامیه توسط کنگره به عنوان روز استقلال آمریکا جشن گرفته می‌شود.

حق زندگی، آزادی و جستجوی خوشبختی (Life, Liberty and the pursuit of Happiness)
یک عبارت معروف در اعلامیه استقلال ایالات متحده آمریکا است. این عبارت سه نمونه از حقوق طبیعی و قانونی را بیان می‌کند. اعلامیه می‌گوید این حقوق توسط خالق آنها به همه انسان‌ها داده شده‌است. مانند سایر اصول اعلامیه استقلال، این عبارت از نظر قانونی الزام‌آور نیست، اما به‌طور گسترده به آن ارجاع داده شده‌است و الهام بخش بنیان‌های حکومت آمریکا تلقی شده‌است.

اعلامیه استقلال ایالات متحده توسط توماس جفرسون تهیه شد و توسط افرادی چون بنجامین فرانکلین ویرایش شد و برای بار دوم توسط دومین کنگره قاره‌ای در ۴ ژوئیه ۱۷۷۶ ویرایش و تصویب شد. بند دوم ماده اول اعلامیه استقلال شامل عبارت «حق زندگی، آزادی و جستجوی خوشبختی» است.

? ما این حقایق را مقدس و غیرقابل انکار می‌دانیم. اینکه همه انسانها برابر و مستقل آفریده شده‌اند و از آن خلقت برابر، حقوقی ذاتی و غیرقابل انکار به دست می‌آورند که از جمله آنها حق زندگی و آزادی و جستجوی خوشبختی است.

+1
2
+1
2
+1
2
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0