سیاتل و شهرهای کوچک اطرافش طبیعت بسیار زیبایی دارن. فاصله شهرها کم و هم جنگل وهم دریاچه های متعدد رو می تونین با هم داشته باشین. لِوِل و سطح اجتماعی شهر کاملا متفاوت از شهرهای کالیفرنیا و حتی اورگان , ایالت همجوارش هست که البته University of Washington و Microsoft , Boeing بی تاثیر نیستند. آمار دقیق با سند و مدرک ندارم اما مردمش معتقدند دومین ایالت تحصیل کرده امریکا هستند. شهر بسیار تمیز و آروم و مثل یه دهکده مجهز می مونه. با یه ساعت رانندگی به پورتلند می رسین . سبک و معماری دو شهر آنقدر شبیه هم هست که اگه چشماتون رو ببندن و ببرنتون اونجا و بعد چشماتونو باز کنند نمی فهمید سیاتل هستید یا پورتلند. اما اولین گروه جوان که از کنارتون رد بشن مشخص میشه کجایین. خوب من تو سیاتل به مراتب خالکوبیهای وحشتناک و بادی پیرسینگ تو تمام صورت و رنگ موهای عجیب و غریب کمتر دیدم تا پورتلند. (کالیفرنیا که دیگه خدا نصیب نکنه! ) سیاه پوست و مکزیکی کمتر به نسبت کالیفرنیا داره اما چشم بادومی ها هم بیشترند. ایرانی های زیادی هم اونجا زندگی می کنن و شاید اغلب از اقلیت های مذهبی ایران باشند ( ظاهرا پایگاهی دارند ) تابستان گرم و بسیار زیبایی داره( ایرانی ها می گن به عشق 2 ماه تابستان اونجا زندگی می کنن) زمستان سرد تر از ایران نداره( البته 2-3 ساله همه دنیا ریخته به هم) اما یه برف سبک به تعطیلی مدارس و ادارات منجر میشه چون شیب خیابانها زیاده و همه می ترسن رانندگی کنن. بارونش عین اسپری کردن آب می مونه و اگه چتر دست بگیرین همه می فهمن توریستین!

خیلی خیلی زیباست فقط سردی هوا و ابری بودنش یک کمی اذیت میکنه!!ولی خوب شاید دوستان دیگه دوست داشته باشن .

Rolleyes یه مثلی هم دارند که میگن” آب و هوای واشنگتن را دوست نداری؟ 5 دقیق صبر کن ! ” ممکنه داغ ترین آفتاب و کولاک و برف رو تو نیم ساعت تجربه کنین.عوض گربه از حیاطشون آهو و گوزن رد میشه. خداییش آب و هوای بدی نداره اما ابر غلیظ همیشگی شانس افسردگی دوران مهاجرت را بالا می بره.( تاگفته نماند من در باره زمستان کالیفرنیا هم همین نظر رو دارم ) چیدمان خونه ها و ساختمان ها همه یه جور خاصی منفاوته .امنیت خوبی داره. موبایل من که با پست اومد حدود 8 ساعت دم در رو زمین بود و کسی برش نداشته بود و برای همه عادی بود و می گفتن ماله اونها نبوده که چرا بردارن ؟؟دیگه جونم براتون بگه … رانندگیشون خیلی قانونمند تره . امکان نداره عابر باشه و ماشین حرکت کنه.خیابونها واقعا تمیزه. خونه هاشونم فکر کنم سالی 4-5 بار لازم هست گردگیری کنن. اما تارعنکبوت زیاده.شاید به اندازه کالیفرنیا مهاجر پذیر نباشه. مثلا با ویزای توریستی اجازه نمی دن برای گواهینامه و ID اقدام کنین.قیمت مسکن از کالیفرنیا پایین تره اما مواد غذایی گرونتر .فراوانی مواد ایرانی رو نداره و ممکنه حسرت یه چیزایی رو داشته باشین. مثلا نعنا تازه گیرشون نمیاد. از کالیفرنیا انار سوغات میبرن. میرن از ونکوور سنگک می خرن … رستوران ایرانیش مایه حفظ آبروی ایرانی ها شده. کبابشو تو خود تهران نخوردم واللا .سیب واشنگتنی هم که معرف حضورتون هست.

ايراني بازار نيست و اون جور ايراني ها با هم يه جا نيستند. اما اگه هوس جو ايراني كرديد، با سه ساعت رانندگي يا قطار سواري مي تونيد تشريف ببريد ونكوور.

2- هواي بيشتر باراني دارد. با اين وجود حتي زير شديد ترين باران هم در اين شهر به چتر نيازي نداريد!!! (خودتون بريد تا ببينيد چرا)

3-ماليات در اين ايالت 8 درصد است و البته مواد خوراكي و انواع شكلات از ماليات معاف هستند.

4- از نظر ترافيك شهر شلوغي است… اما منظم است.

سیاتل از چشم نوازترین شهرهای دنیا در شمال غربی اقیانوس آرام است که مانند نقاشی ای زیبا بر روی کره زمین نقش شده، نامش را از سرخپوستی بومی گرفته و از زیباترین شهرهای جهان است که طبیعت سبزش در کنار آسمان خراش ها برای توریست ها دوست داشتنی و دلنشین است. تپه های رنگارنگ در کنار ساحلی بیکران چشم نوازی می کند، مناظر دریایی رمانتیک در کنار اجرای موسیقی زنده از برترین شهرهای عاشقانه برای سفرهای ماه عسل به شمار می آید. سیاتل در طبیعت سرسبز محصور شده که به شهر “زمرد سبز” معروف گشته و مانند زمردی درخشان در ایالت واشنگتن می درخشد. این شهر بر روی تپه ها ساخته شده و ارتفاعات منحصر به فرد و چشم اندازهای زیبایش گردشگران را مجذوب می کند. برج های مرتفع مدرن در کنار ساختمان های تاریخی در طبیعتی مجذوب کننده ترکیبی عجیب به وجود آورده که زیبایی منحصر به فردی به شهر بخشیده. در این شهر همه چیز مهیاست برای داشتن آرامش و سفری رمانتیک. طبیعت زیبای این شهر دلنشین است و از امن ترین شهرهای جهان می باشد که حدود 600 هزار نفر در آن زندگی می کنند. سیاتل از معدود شهرهای رویایی جهان است که می توان در آن سفری رمانتیک در کنار جنگل های سرسبز و صخره های سر به فلک کشیده را تجربه کرد. سیاتل با مساحت 142.5 کیلومترمربع شهری محصور شده میان کوه و دریاست و مانند بهشتی بر روی زمین که هرساله گردشگران زیادی از گوشه و کنار دنیا به این شهر زیبا سفر می کنند