The Best And Worst States For Technology Careers

هیچ مکانی مانند سانفرانسیسکو وجود ندارد. کلان شهر کالیفرنیا با تپه‌های گیج‌کننده، خانه‌های ویکتوریایی پاستلی و پل‌های پوشیده از مه، کارت‌پستال‌های عالی را می‌سازد.

اما فراتر از جذابیت دنیای قدیم و تابستان‌های سرد، منطقه خلیج سانفرانسیسکو به عنوان مرکز جهانی نوآوری‌های فناوری شناخته می‌شود. از هر کسی که در خیابان‌های مرکز شهر سوار ماشین خودران شده است بپرسید: تقریباً هر بیلبورد دارای راه‌حل‌های نرم‌افزاری، پلت‌فرم‌های مبتنی بر هوش مصنوعی یا برعکس، پلت‌فرم‌هایی است که به شما می‌گویند آیا چیزی با پلتفرم مجهز به هوش مصنوعی ایجاد شده است یا خیر.

با توجه به شهرت سانفرانسیسکو، کالیفرنیا معمولاً ایالتی است که وقتی مردم به مراکز شغلی فناوری فکر می کنند به ذهن خطور می کند. اما اگر به دنبال حرفه ای در فناوری هستید ، لزوماً مجبور نیستید از غرب فرار کنید. در واقع، کالیفرنیا حتی در بین سه ایالت برتر ایالات متحده برای مشاغل فنی رتبه ای ندارد.

در این مقاله، ما عمیقاً به بهترین وضعیت ها برای متخصصان فناوری می پردازیم. ما همچنین مناطقی را بررسی خواهیم کرد که اشتغال فناوری در آنها یکنواخت است . به خواندن ادامه دهید تا بهترین و بدترین حالت ها را برای مشاغل فناوری کشف کنید.

واشنگتن دی سی به عنوان قطب برتر مشاغل فناوری رتبه بندی شده است.

لوئیزیانا به عنوان بدترین ایالت برای فناوری رتبه بندی شده است.

کالیفرنیا بالاترین دستمزدهای فناوری را در ایالات متحده می پردازد و کارکنان رایانه و فناوری اطلاعات به طور متوسط ​​سالانه 143670 دلار درآمد دارند. 

می سی سی پی کم درآمدترین ایالت برای متخصصان کامپیوتر و فناوری اطلاعات است که به طور متوسط ​​سالانه 75840 دلار در این ایالت حقوق می گیرند. 

در سراسر کشور، مردان 74.1 درصد از متخصصان رایانه و ریاضیات و زنان 25.9 درصد را تشکیل می دهند. 

آلاسکا بیشترین تعداد کارگران زن را در مشاغل کامپیوتر و ریاضیات با 37 درصد استخدام می کند. 

یوتا با 18.8 درصد کمترین سهم از کارگران زن را در مشاغل کامپیوتر و ریاضیات استخدام می کند.

مشاغل در فناوری در حال افزایش

نود و دو درصد مشاغل نیاز به مهارت های دیجیتال دارند.

تقریباً نیمی از متخصصان فناوری از ماه می 2022 از راه دور کار می کردند.

پیش بینی می شود مشاغل رایانه و فناوری اطلاعات بسیار سریعتر از همه مشاغل در سراسر کشور رشد کنند.

فناوری حوزه ای سریع است و انتظار می رود مشاغل فناوری در مقایسه با میانگین نرخ رشد پیش بینی شده برای همه مشاغل ایالات متحده به سرعت رشد کنند. با توجه به اداره آمار کار ایالات متحده (BLS)، [5] تقریباً 377500 شغل جدید در فناوری هر سال بین سال‌های 2022 تا 2032 باز خواهد شد . صنعت آسان تر از همیشه است.
مشاغل در فناوری عموماً به کارگران انعطاف‌پذیری درجه یک را می‌دهند، زیرا بسیاری از این موقعیت‌ها را می‌توان از خانه یا هر جایی با اتصال اینترنت پایدار تکمیل کرد. بعلاوه، مشاغل از راه دور به کارکنان فناوری انعطاف پذیری برای کار در هنگام سفر در سراسر جهان (یا روی کاناپه ماندن) می دهد.
علاوه بر این، فناوری یک شغل نسبتاً پرسود است. BLS گزارش می دهد که میانگین دستمزد ملی برای مشاغل کامپیوتری و ریاضی 108130 دلار است. در برخی از ایالت ها، همانطور که در زیر خواهیم دید، میانگین حقوق سالانه کارکنان فناوری حتی بالاتر است.

ایالت های با رتبه برتر برای مشاغل فنی

۱.ایالت واشنگتن
۲.کلرادو
۳.واشنگتن
۴.کالیفرنیا
۵.ویرجینیا

واشنگتن دی سی به عنوان بهترین مکان برای دنبال کردن حرفه فناوری رتبه بندی شده است. اینجا خانه برخی از پردرآمدترین کارکنان فناوری در کشور است، با میانگین حقوق سالانه 119610 دلار. 

در حالی که کارگران فناوری در چند ایالت متوسط ​​حقوق بیشتری دریافت می کنند، واشنگتن دی سی، جو بسیار مطلوبی را برای کارگران فناوری ایجاد می کند. کمی بیش از 7 درصد از کل نیروی کار در فناوری شاغل هستند – بیش از هر ایالت در کشور.  علاوه بر این، واشنگتن دی سی، رشد تولید ناخالص داخلی قوی را در پنج سال گذشته به نمایش گذاشت. 

در کلرادو، کارگران فناوری به طور متوسط ​​116620 دلار در سال درآمد دارند.  تولید ناخالص داخلی ایالت در پنج سال گذشته به طور قابل توجهی افزایش یافته است و کارگران فناوری حدود 4.7٪ از کل نیروی کار ایالت را تشکیل می دهند. 

کارگران فناوری برخی از بالاترین میانگین حقوق سالانه را در واشنگتن و کالیفرنیا دریافت می کنند: به ترتیب 129870 دلار و 143670 دلار. در حالی که کالیفرنیا مطمئناً یک مرکز فناوری است، واشنگتن با درصد کارکنانش در فناوری از گلدن استیت پیشی می‌گیرد. شش درصد از جمعیت شاغل واشنگتن در فناوری کار می کنند، در حالی که کالیفرنیا کمتر از 4 درصد است. 

در ویرجینیا، کارگران فناوری به طور متوسط سالانه 118100 دلار درآمد دارند. حدود 6.2 درصد از کل نیروی کار توسط شرکت های فناوری استخدام می شود، و تولید ناخالص داخلی ایالت در پنج سال گذشته 8 درصد رشد داشته است.

بدترین ایالات برای مشاغل فنی

۱.ایندیانا
۲.مونتانا
۳.داکوتای شمالی
۴.می سی سی پی
۵.لوئیزیانا

در ایندیانا، کارگران فناوری میانگین حقوق سالانه 80870 دلار را به خانه می آورند و تنها 2 درصد از کل نیروی کار ایالت را تشکیل می دهند. کارگران فناوری در مونتانا و داکوتای شمالی به ترتیب میانگین حقوق سالانه 83300 دلار و 76900 دلار دریافت می کنند. در هر دو ایالت، تنها کمتر از 2 درصد از کل نیروی کار در فناوری مشغول به کار هستند. 

می‌سی‌سی‌پی و لوئیزیانا با وجود رشد قوی تولید ناخالص داخلی، بدترین ایالت‌ها برای مشاغل فناوری در ایالات متحده هستند. میانگین حقوق سالانه کارگران در این ایالت ها به ترتیب 75840 دلار و 78720 دلار است. در هر دو می سی سی پی و لوئیزیانا، تنها 1.2٪ از کل نیروی کار توسط صنعت فناوری استخدام می شود. 

منبع