جو بایدن به مدت کوتاهی پس از ریاست جمهوری خود، در دوم فوریه 2021، امضا اجرایی جهت از بین بردن برخی از موانع دونالد ترامپ برای مهاجران جدید قرار داده بود 14012 را امضا کرد.

” آیا می توانید آمریکا را برای من تعریف کنید؟ “

” آره من می توانم در یک کلمه، یک کلمه: امکانات، امکانات. ” این چیزی است که آمریکا ساخته شده است. ما معتقدیم هر چیزی در آمریکا امکان پذیر است.

” پاسخ رئیس جمهور بایدن به سوال رئیس جمهور چین Xi Jinping در تاریخ 2 ژوئیه 2021

در حال حاضر حدود 13.6 میلیون نفر از ساکنان دائمی که دارای کارت سبز هستند در ایالات متحده زندگی میکنند. 9.2 میلیون نفر از آنها می توانستند از لحاظ نظری به شهروندان آمریکایی تبدیل شوند، اما این کار را انجام نمی دهند. این افراد و سایر مهاجران که هنوز در فرآیند کارت سبز هستند یا در پرونده های پناهندگی هستند، باید با اقدامات پیشنهادی که اکنون به عنوان یک نتیجه از دستور اجرایی معرفی شده اند، مورد توجه قرار گیرد.

مهمترین نتیجه تا به امروز، ایجاد گروه کاری شهروندی (NWG) است که با حمایت و راهنمایی به تمام این افراد در ایالات متحده کمک می کند.

اهداف گروه کاری شهروندی

گروه کار شهروندی اساسا هدف آن تشویق ساکنان دائمی برای درخواست شهروندی ایالات متحده است، البته انهایی که واجد شرایط انجام این کار باشد.

این برنامه همچنین با هدف آموزش در مورد واجد شرایط بودن، ارائه آموزش برای آماده شدن برای آزمون شهروندی و یا به دست آوردن مهارت های زبان انگلیسی ضروری، و ارائه حمایت مالی از سازمان هایی است که آموزش برنامه های ادغام را آموزش می دهند، به ویژه در مناطق دیگر از راه دور و یا در غیر این صورت جمعیت های تحت تاثیر تبعیض.

ارتقاء فعال شهروندی ایالات متحده

در آینده، مباحث طرفدار مهاجرت و طرفدار ناتوانی، برجسته و برجسته تر از حساب های رسانه های اجتماعی تمام مقامات دولتی است. به عنوان مثال، وزارت کشاورزی باید از حساب توییتر خود استفاده کند تا مزایای ارائه شده توسط مهاجران و شهروندان جدید ایالات متحده را حتی در مناطق روستایی برجسته و بولد کند.

از طریق پست های خارجی زبان در رسانه های اجتماعی، کارگران خارجی نیز باید انگیزه ای پیدا کنند که خود را طبقاتی قرار دهند تا بتوانند نقش مهمی در جامعه ایالات متحده ایفا کنند.

ساده سازی صدور کارت های امنیتی اجتماعی

همچنین ارتباط با خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) و سایر آژانس های دیگر برای خارجی ها در ایالات متحده آمریکا آسان تر می شود. برای این منظور، یک روش جدید برای صدور شماره امنیت اجتماعی، که در ایالات متحده بسیار مهم است، به زودی معرفی می شود.

همه دارنده های جدید کارت سبز که وارد ایالات متحده می شوند، به طور خودکار یک شماره امنیت اجتماعی را از طریق برنامه “Enumeration Beyond Entry” ، “شمارش فراتر از ورود” به صورت خودکار تعیین می کنند.

برندگان کارت سبز متعددا در مورد چگونگی پیچیده بودن مراحل آن به صورت دستی در دفتر مرکزی امنیت اجتماعی گله مند بودند. همه اینها اکنون آسان تر می شوند.

روش های ساده برای مهاجران ایالات متحده

تست شهروندی پیچیده ایالات متحده، که تنها در پایان سال 2020 معرفی شد، به نسخه ساده تر 2008 بازگردانده می شود.

تعدادی از سازمان های ایالات متحده، از جمله وزارت امنیت ملی، وزارت امور خارجه، بخش های آموزش، کار، کشاورزی، امور جانبازان، عدالت و اداره امنیت اجتماعی نیز دستور داده اند که در عرض 180 روز برنامه ریزی کنند که هدف آن ترویج شهروند شدن در تمامی زمینه های زندگی عمومی است و به افرادی که حق طبقاتی را دارند، به دست می آید.

اصلاح قانون مهاجرت ایالات متحده؟

در حال حاضر، همه چیز در مراحل کوچک حرکت می کند. به عنوان مثال، USCIS دستور داده شده است که به رغم بحران کرونا، برنامه های کاربردی را سریع تر پردازش کند تا به مهاجران کمک کند.

در حالی که تنها حدود 50،000 درخواست برای شهروندی ایالات متحده در هر ماه در اواخر سال 2020 پردازش شد، تعداد نزدیک به 90،000 در ماه مارس و آوریل 2021 دوباره دو برابر شد.

با این حال، یک پروژه بسیار بزرگتر برنامه ریزی شده است – یک اصلاح جامع قانون مهاجرت ایالات متحده. این همچنین باید مسیری را برای شهروندی ایالات متحده برای تقریبا 11 میلیون “رویای”، مهاجرانی که به عنوان افراد زیر سن قانونی به ایالات متحده آمریکا آمدند، ارائه می دهند.

برای سال ها، دونالد ترامپ سعی کرد حق اقامت موقت را که توسط باراک اوباما تصویب شده بود، لغو کند. با این وجود، اقامت آنها هنوز هم متزلزل است، اما در حال حاضر آنها می توانند دوباره پیگیری نمایند.

کارت های سبز تر برای قرعه کشی کارت سبز؟

تقریبا تمام ادارات ایالات متحده از سال 1994 هیچ تمرکز خاصی بر روی این برنامه منحصر به فرد نداشتند، که به صراحت طراحی شده برای ترویج تنوع در میان مهاجران به ایالات متحده امریکا. پیش نویس های مختلف قانون که برخی از آنها حتی توسط کنگره های دموکرات امضا شده اند خواستار پایان دادن به این برنامه در 25 سال گذشته هستند.

جو بایدن در تلاش است برای رسمیت شناختن اینکه چگونه این نوع مهاجرت سودمند است نه تنها برای بازار کار ایالات متحده، بلکه همچنین برای تصویر جهانی ایالات متحده آمریکا به عنوان یک کشور باز و مقاوم چند قومی. در پیش نویس او، او نه تنها خواستار ادامه برنامه، بلکه گسترش آن از 55،000 تا 80،000 گرین کارت سالانه است.