کدهای وضعیت به چه معنا هستند؟

از طریق دکمه زیر میتوانید Visa Status Check انجام دهید؛

1️⃣ At nvc

اولین وضعیت برای هر پرونده ایی “AT NVC” است. می توانید این مورد را در پرونده نادیده بگیرید. پرونده به NVC منتقل نشده است. معنای این وضعیت این است که پرونده در یکی از شرایط زیر است:

1-پرونده هنوز در جریان نیست.

2-پرونده در وضعیت current است، اما DS260 اصلاً ارسال نشده است ، یا ارسال شده است اما هنوز پردازش نشده است، بنابراین برای مصاحبه برنامه ریزی نشده است.

3-پرونده در وضعیت current است، فرم در حال پردازش است، اما منتظر برنامه ریزی است(معمولا در چنین شرایطی، پرونده به سفارت خانه ها ارسال نشده است).

برای مواقعی که کیس شما کارنت نشده تا وقتی کارنت میشه ولی هنوز سفارت مصاحبه و وقت اون مشخص نشده.
قبل از دریافت نامه دوم (تاریخ مصاحبه)، وضعیت تمام برندگان به اینصورت است.
(نکته اینکه NVC به کیسهای DV رسیدگی نمیکند و KCC مسئول رسیدگی به این کیسهاست و بجای At NVC باید At KCC نوشته میشد ولی چون این حالت با کیسهای مهاجرتی غیر لاتاری (مربوط به NVC) مشترک است، از تغییر تیتر صرف نظر شده است.)

2️⃣ In transit

بعد از دریافت نامه دوم (تاریخ مصاحبه) و قبل از تحویل کیس توسط سفارت، وضعیت کیس به این حالت تغییر میکند. به عبارتی بعد از at nvc و قبل از ready. این وضعیت برای مدت کوتاهی نشان داده می شود که KCC مصاحبه را تعیین کرده و پرونده را به سفارت منتقل می کند. با این حال، سفارت هنوز CEAC را به روز نکرده است تا تأیید کند که پرونده را دریافت کرده است. (دوستانی که سفارتشون مشخص میشه ولی بعدش جابجاش میکنن هم ممکن از ready به in transit و مجدد ready در سفارت جدید تبدیل شه.)

3️⃣ Ready

این وضعیت بعدی پس از transit است. بعد از تحویل کیس توسط سفارت، وضعیت کیس به این حالت تغییر میکند حالا کیس اماده مصاحبه است. یعنی پرونده برای مصاحبه به سفارت رسیده است. گاهی اوقات یک پرونده حتی پس از مصاحبه نیز آماده نشان داده می شود یا مصاحبه داشته ولی نرفته و یا رفته ولی کیس در سیس اپدیت نشده (برای عده ای از دوستان این اتفاق میوفته با اینکه refused شدن همچنان ممکنه ready نشون بده)
این حالت تا اپدیت بعدی به این شکل باقی میماند و ممکن است بیانگر حالات مختلف باشد. (منتظر مصاحبه، عدم حضور در مصاحبه، منتظر اتمام کلیرنس برنده اصلی و …)
ممکنه گاهی ستاتوس برنده و همراهان یکی نباشه. تعجب نکنید این حالت ها هم پیش میاد.

4️⃣ Refused

یعنی کیس رد شده! این وضعیت می تواند دو معنی داشته باشد. پرونده ها به طور موقت یا دائم رد می شوند. اینکه ایا دائمی رد شده یا موقت بستگی به گفته افیسر در روز مصاحبه و نامه ای که روز مصاحبه به شما داده می شود دارد. (اگه گفت همه چی خوب بود و باید منتظر بمونید مراحل اداری انجام شه یعنی وارد پروسه AP شدید و باید صبر کنید تا کلیر بشید. reject اصطلاح اشتباهیه که توی گروه ها بکار میبرن به جای refused دائمی!! ریفیوزد از یک روز تا چند سال میتونه طول بکشه ولی لاتاری در هر شرایطی 30 سپتامبر تمومه پس بدونید اگه ددلاین گذشت و وضعیت همین موند دیگه همین میمونه و قضیه منتفیه و کاری نمیشه کرد.)

میتونید وضعیت کیستون رو بعد از ورود به ای پی در سایت اصلی چک‌کنید؛

https://ceac.state.gov/ceacstattracker/status.aspx

https://ceac.state.gov/CEACStatTracker/Status.aspx?App=IV

بعد از اینکه کیس نامبر رو وارد کردی دو تا پیام میبینید؛
پیام اول بود ینی ریفیوزد موقت و ورود به ۲۲۱g یا همون ای پی
پیام دوم بود ینی ریفیوزد دائم و ریجکت کیس, ریجکت اصطلاح درستی نیست درستش ریفیوزد دائم هست.

پیام اول

A U.S. consular officer has adjudicated and refused your visa application. Please follow any instructions provided by the consular officer. If you were informed by the consular officer that your case was refused for administrative processing, your case will remain refused while undergoing such processing. You will receive another adjudication once such processing is complete. Please be advised that the processing time varies and that you will be contacted if additional information is needed. For more information, please visit TRAVEL.STATE.GOV or the website for the Embassy or Consulate at which you made your visa application.
For more information, please visit TRAVEL.STATE.GOV.

پیام دوم

A U.S. consular officer has adjudicated and refused your visa application. Please see the letter you received at the interview.
For more information, please visit TRAVEL.STATE.GOV.

درباره Refused 221g بیشتر بدانید:

Refused 221g – امتناع موقت در واقع وضعیتی است به نام 221(g) و دوره‌ای است که در آن شخصی تمام مدارک را در مصاحبه نداشته است یا قبل از رسیدگی به پرونده برای صدور ویزا به بررسی‌های اضافی بیشتر نیاز است. 221 (g) (که معمولاً AP نامیده می شود) می تواند چند روز یا چند ماه طول بکشد. مشاهده بروزرسانی‌های وضعیت که حتی گاها با ایمیل های پیگیری که به سفارت ارسال میکنید در این دوره تقریباً بی‌معنی هستند به غیر از مواردی مثل زیر:

“Administrative Processing”

برای اینکه بدانید رد از نوع موقت یا رد نهایی است، متن زیر وضعیت REFUSED در سایت بررسی وضعیت CEAC را بخوانید. اگر متن مطابق تصویر بالا باشد (ما آن را متن طولانی می نامیم و بالاتر توضیح دادیم)، پس مورد شما در 221(g) است و کیس رد نشده است فقط نیاز است مراحل اداری طی شود. Xarthisius (مدیر دی وی چارت) این وضعیت را در داده های خود تحت عنوان Refused221g نمایش می‌دهد.

این وضعیت قبلا برای کیس های 221g استفاده می شد، اما دیگر به این صورت استفاده نمی شود. اکنون، این تنها به‌روزرسانی وضعیت مفیدی است که افراد ممکن است قبل از نمایش پرونده خود ببینند. گاهی اوقات ,وضعیت به Ready یا Refused221g به «Processing Administrative» تغییر میکند این در واقع فرآیند چاپ ویزا است و متقاضی می تواند انتظار داشته باشد ظرف چند روز “صدور ویزا و Issued” را ببیند. این وضعیت در زمان‌های عادی تا یک هفته ادامه دارد، اما در صورت بروز مشکل در فرآیند چاپ ویزا، می‌تواند بیشتر طول بکشد. این به این دلیل است که وضعیت 221G به طور کلی به عنوان “پردازش اداری” شناخته می شد (و هنوز هم به آن روش گفته می شود).

5️⃣ [AP [administrative processing

مراحل اداری یا وضعیت AP یه استتوس نسبتا کوتاه است، این وضعیت حدودا یک الی دو روز طول خواهد کشید و نشا ن میدهد پاسپورت شما در سفارت برای وضعیت چاپ ویزا قرار گرفته.

6️⃣ Issued

کاملاً واضح است، این وضعیتی است که همه ما می خواهیم ببینیم! مصاحبه انجام شد، موفقیت آمیز بود و ویزا تایید/صدور شد. بعد از صدور ویزا وضعیت کیس به این حالت تغییر میکند. (اگر این وضعیت رو مشاهده کردید و ساکن ایران هستید سرچ کنید در سایت “پیکاپ”)

پیروز و موفق باشید.


Check your CEAC status
https://ceac.state.gov/CEACStatTracker/Status.aspx?App=IV

Check your ESC 2NL
https://dvprogram.state.gov/ESC/Default.aspx

+1
0
+1
3
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0