کدهای وضعیت به چه معنا هستند؟

از طریق لینک زیر میتوانید Visa Status Checkانجام دهید؛

https://ceac.state.gov/ceacstattracker/status.aspx

1️⃣ At nvc

اولین وضعیت برای هر پرونده ایی “AT NVC” است. می توانید این مورد را در پرونده نادیده بگیرید. پرونده به NVC منتقل نشده است. معنای این وضعیت این است که پرونده در یکی از شرایط زیر است:

1-پرونده هنوز در جریان نیست.

2-پرونده در وضعیت current است، اما DS260 اصلاً ارسال نشده است ، یا ارسال شده است اما هنوز پردازش نشده است، بنابراین برای مصاحبه برنامه ریزی نشده است.

3-پرونده در وضعیت current است، فرم در حال پردازش است، اما منتظر برنامه ریزی است(معمولا در چنین شرایطی، پرونده به سفارت خانه ها ارسال نشده است).

برای مواقعی که کیس شما کارنت نشده تا وقتی کارنت میشه ولی هنوز سفارت مصاحبه و وقت اون مشخص نشده.
قبل از دریافت نامه دوم (تاریخ مصاحبه)، وضعیت تمام برندگان به اینصورت است.
(نکته اینکه NVC به کیسهای DV رسیدگی نمیکند و KCC مسئول رسیدگی به این کیسهاست و بجای At NVC باید At KCC نوشته میشد ولی چون این حالت با کیسهای مهاجرتی غیر لاتاری (مربوط به NVC) مشترک است، از تغییر تیتر صرف نظر شده است.)

2️⃣ In transit

بعد از دریافت نامه دوم (تاریخ مصاحبه) و قبل از تحویل کیس توسط سفارت، وضعیت کیس به این حالت تغییر میکند. به عبارتی بعد از at nvc و قبل از ready ، البته ممکنه انقدر تایمش کوتاه باشه که شما ما بین چک کردن هاتون نبینیدش.
دوستانی که سفارتشون مشخص میشه ولی بعدش جابجاش میکنن هم ممکن از ready به in transit و مجدد ready در سفارت جدید تبدیل شه.

3️⃣ Ready

بعد از تحویل کیس توسط سفارت، وضعیت کیس به این حالت تغییر میکند حالا کیس اماده مصاحبه است. یا مصاحبه داشته ولی نرفته و یا رفته ولی کیس در سیس اپدیت نشده (برای عده ای از دوستان این اتفاق میوفته با اینکه refused شدن همچنان ممکنه ready نشون بده)
این حالت تا اپدیت بعدی به این شکل باقی میماند و ممکن است بیانگر حالات مختلف باشد. (منتظر مصاحبه، عدم حضور در مصاحبه، منتظر اتمام کلیرنس برنده اصلی و …)
ممکنه گاهی ستاتوس برنده و همراهان یکی نباشه. تعجب نکنید این حالت ها هم پیش میاد.

4️⃣ Refused

یعنی کیس رد شده. اینکه ایا دائمی رد شده یا موقت بستگی به گفته افیسر در روز مصاحبه و نامه ای که روز مصاحبه بتون دادن داره. اگه گفت همه چی خوب بود و باید منتظر بمونید مراحل اداری انجام شه یعنی وارد پروسه AP شدید و باید صبر کنید تا کلیر بشید. (reject اصطلاح اشتباهیه که توی گروه ها بکار میبرن به جای refused دائمی)

5️⃣ Ap administrative processing

مراحل اداری

مثل کارای قبل صدور ویزا
بکگراند چک
ویور
و…. از یک روز تا چند سال میتونه طول بکشه ولی لاتاری در هر شرایطی 30 سپتامبر تمومه پس بدونید اگه ددلاین گذشت و ap موند دیگه همین میمونه و قضیه منتفیه و کاری نمیشه کرد.

6️⃣ Issued

که واضحه مبارکه 🎉 بعد از صدور ویزا وضعیت کیس به این حالت تغییر میکنه.

مشاهده وضعیت کیس
Check your CEAC status:
https://ceac.state.gov/CEACStatTracker/Status.aspx?App=IV

Check your ESC 2NL:
https://dvprogram.state.gov/ESC/Default.aspx