5 Most Expensive Cities to Live in the US in 2024

در این مقاله نگاهی خواهیم داشت به 5  شهر گران قیمت برای زندگی در ایالات متحده در سال 2024

5. سن خوزه. کالیفرنیا
شاخص هزینه زندگی: 88.2

سن خوزه در رتبه پنجم لیست گران ترین شهرهای ایالات متحده برای زندگی در سال 2024 قرار دارد. هزینه کلی زندگی در سن خوزه 27 درصد بالاتر از میانگین ایالتی و 75 درصد بالاتر از میانگین ملی است. به ویژه هزینه های مسکن در شهر بسیار بالاست. آنها 65 درصد بالاتر از میانگین ایالتی و 226 درصد بیشتر از میانگین ملی هستند.

4. بوستون، MA
شاخص هزینه زندگی: 89.2
بوستون به عنوان مرکز فرهنگی و مالی منطقه نیوانگلند، اهمیت قابل توجهی دارد. هزینه کلی زندگی در بوستون 47 درصد بالاتر از میانگین ملی است. هزینه های مسکن 121 درصد بالاتر از میانگین کشوری است و پس از آن خدمات آب و برق که 33 درصد بالاتر از میانگین کشوری است.

3. سانفرانسیسکو، کالیفرنیا
شاخص هزینه زندگی: 91.8
سانفرانسیسکو به عنوان یک مرکز پیشرو برای امور مالی و فناوری شناخته شده است. هزینه کلی زندگی در سانفرانسیسکو 24 درصد بالاتر از میانگین ایالتی و 71 درصد بالاتر از میانگین ملی است. در میان این هزینه‌ها، هزینه‌های مسکن با 47 درصد بالاتر از میانگین دولتی و 190 درصد بالاتر از میانگین کشوری، بالاترین میزان را دارد. به غیر از این، آب و برق نیز 35 درصد بالاتر از میانگین کشوری است.

2. هونولولو، HI
شاخص هزینه زندگی: 91.9
هونولولو در رتبه دوم لیست ما از گران ترین شهرهای ایالات متحده برای زندگی در سال 2024 قرار دارد. محیط ایزوله شهر و کمبود زمین در دسترس به هزینه بالای مسکن کمک می کند. تقریباً همه کالاها با نرخ های ممتاز وارد و ارسال می شوند، هزینه های مایحتاج روزمره مانند آب و برق، مواد غذایی و حمل و نقل در شهر افزایش می یابد. هزینه کلی زندگی در هونولولو 84 درصد بالاتر از میانگین ملی است، در حالی که هزینه های مسکن 202 درصد از میانگین ملی بیشتر است.

1. نیویورک، نیویورک
شاخص هزینه زندگی: 100.0
نیویورک در میان گران ترین شهرهای آمریکا رتبه اول را دارد. هزینه زندگی در نیویورک 27 درصد بالاتر از میانگین ملی است. علاوه بر این، هزینه مسکن در این شهر 80 درصد بیشتر از میانگین کشوری است. علاوه بر این، هزینه های حمل و نقل، غذا، آب و برق و خدمات در نیویورک همگی بالاتر از میانگین ملی است.

منبع