لیست برندگان قرعه کشی DV در هیچ کجای اینترنت موجود نیست. لیست نام برندگان DV-2020، DV-2021 و DV-2022 و … برای برنامه های قرعه کشی ویزای تنوع آمریکا توسط KCC منتشر نخواهد شد. در واقع هیچ لیستی از نام برندگان برای برندگان منتخب در برنامه قرعه کشی DV موجود نیست. همه شرکت کنندگان باید نتایج انتخاب خود را به صورت جداگانه و با ارائه مشخصات خود در وب سایت رسمی بررسی کنند. اگر لیست اسامی برندگان لاتاری برای برنامه های قرعه کشی ویزای DV-2024 یا DV-2023 و … را جایی شنیدید شک نکنید جعلی هستند. به آنها اعتماد نکنید بنابراین لیست را در اینترنت جستجو نکنید یا با سفارتخانه ها یا کنسولگری های آمریکا که لیست را درخواست می کنند تماس نگیرید.

KCC فقط فهرست نام برندگان منتخب را مطابق با برنامه هر سال دارد. KCC آن را منتشر نخواهد کرد یا با افراد خارجی به اشتراک نخواهد گذاشت. بنابراین از آنها درخواست نکنید که لیست اسامی برندگان را در اختیار شما قرار دهند. همچنین با درخواست برای بررسی نتایج انتخاب خود یا ارائه شماره تأیید DV، برای آنها را مزاحمت ایجاد نکنید. برندگانی که در قرعه کشی تصادفی کامپیوتری انتخاب شده اند، فقط زمانی می توانند نتایج خود را ببینند که آن را به صورت آنلاین بررسی کنند.

سال‌ها پیش، زمانی که نتایج از طریق پست پستی ارسال می‌شد و برخی از کشورها مانند آلبانی و نپال، پس از رهگیری نامه‌های پستی برندگان منتخب که از KCC می‌آمد، فهرست اسامی برندگان کشور خود را منتشر می‌کردند. ادارات پست این کشورها اسامی و آدرس ها را از پاکت ها جمع آوری می کردند و آنها را به نفع شرکت کنندگان DV کشور خود منتشر می کردند. اکنون سیستم اطلاع رسانی برندگان از طریق ارسال پستی لغو شده است و اسامی برندگان منتخب یا عکسشان در اینترنت در دسترس نخواهد بود.

سفارتخانه های آمریکا یا دفاتر کنسولی آنها نیز لیست نام برندگان گرین کارت لاتاری را ندارند. هنگامی که پردازش مصاحبه های برگزیدگان آغاز میشود، تنها آنها لیست نام برندگان “فعالی” را خواهند داشت. بنابراین از طریق تماس تلفنی یا مراجعه مستقیم به دفاتر کنسولی و درخواست لیست اسامی برندگان مزاحم نشوید.

اگر از طریق یک نماینده ثبت نام کرده اید، یا فرم های خود را شخصا کامل نکرده اید احتمال اینکه طرف مقابلتان یک کلاهبردار حرفه ای باشد زیاد است، اکنون اون میتواند از شما پول بیشتری درخواست کند و سرنوشت پرونده شما را به مخاطره بیاندازد، می توانید به راحتی توسط او به بازی گرفته شوید!

سخن نویسنده
بازیابی شماره تاییدیه از سیستم بدون ایمیل اصلی دشوار است. اکنون برای ورود به قرعه کشی DV، ارائه شماره گذرنامه برای متقاضی الزامی نیست. بنابراین می توان برنده را به شخص دیگری که شبیه برنده انتخاب شده است منتقل کرد و این نقص بزرگی است !!!

Source: Kentucky Consular Center, USA