سفارت آمریکا در آنکارا

سفارت آمریکا در آنکارا یکی از پرکارترین و بزرگترین سفارت های آمریکاست، این سفارت را میتوان سفارت مادر در منطقه خواند. شلوغی و بزرگی و تعداد بالای کارمند و افسر از ویژگیهای آن است.

طبق اطلاعیه رسمی سایت سفارت امریکا در ترکیه، این سفارت به آدرس جدید نقل مکان کرده و از تاریخ ۱ سپتامبر ۲۰۲۲ پذیرای متقاضیان میباشد.

آدرس جدید سفارت از اول سپتامبر ۲۰۲۲

منبع: سایت سفارت آمریکا در ترکیه

1480 Sokak No. 1 Çukurambar Mahallesi 06530 Çankaya, Ankara

آدرس قدیم سفارت آمریکا درآنکارا :

بلوار آتاتورک ، کاواکلیدر 110
(Atatürk Blv No:110 Remzi Oğuz Arık 06680 Çankaya/Ankara Turkey)
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
سایت سفارت انکارا
https://tr.usembassy.gov
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
ایمیل سفارت انکارا
[email protected]
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
رجیستر سفارت انکارا
https://ais.usvisa-info.com/fa-tr/iv/information/iv_services

هتل های نزدیک به سفارت آنکارا

از هتل های نزدیک سفارت آمریکا میتوان هتل سونو (Sonno Hotel) و Best western Otel2000 و Rixos Grand Ankara و Class Otel و Ankara Royal و Elit Palas و چندین هتل دیگر را میتوان نام برد. این هتل ها تا سفارت کمتر از 5 دقیقه پیاده روی دارند.  هزینه های این هتل ها بسته به فصل متفاوت است.

رزرو هتل در آنکارا

برای رزرو ارزان هتل میتوانید از Booking.com استفاده کنید و یا برای رزرو بدون دردسر هتل میتوانید به آژانس های مسافرتی مراجعه کنید.

پرواز به آنکارا

هزینه های پرواز به آنکارا به هواپیمایی، توقف، فصل و … بستگی دارد. اگر چارتر استفاده کنید مزیت کاهش قیمت را خواهید داشت اما امکان تغییر زمان برگشت را نخواهید داشت. اگر سیستمی بلیط تهیه کنید میتوانید مطابق قوانین تا قبل پرواز برگشت نسبت به کنسل کردن بلیط و تغییر آن با محاسبه هزینه های مربوط به آن اقدام بفرمایید. طول سفر به آنکارا معمولا حدود یک ساعت است اما ممکن است پرواز شما تا چهار ساعت نیز زمان ببرد.

هزینه های مصاحبه در آنکارا

هزینه های داخل سفارت برای تمامی سفارت های آمریکا در تمام نقاط دنیا یکسان است و برای برندگان لاتاری 330 دلار میباشد. هر نفر 330 دلار و به صورت نقدی دریافت خواهد شد. این هزینه قابل استرداد نیست و در صورت عدم اخذ ویزا جای هیچگونه اعتراضی وجود نخواهد داشت. هزینه برندگان لاتاری در سفارت برای کودکان و بزرگسالان یکسان است و صرفا برای انجام امور اداری شما دریافت میشود. این هزینه در ابتدای مصاحبه قبل از حضور شما در برابر افسر مربوط به مصاحبه شما از شما اخذ خواهد شد.

مدارک مورد نیاز برندگان لاتاری

در مورد آنکارا این مورد حائز اهمیت است که تا سال 2016 باید قبل از ورود به سفارت از طریق پست، نسبت به ارسال مدارک فیزیکی به سفارت اقدام میکردید. اما از دوره لاتاری 2017 این موضوع کنسل شد و هر برنده باید شخصا با حضور در سفارت نسبت به ارائه مدارک اقدام کند. برای مشاهده لیست مدارک مورد نیاز برای سفارت برای برندگان لاتاری و البته متقاضیان ویزاهای مهاجرتی اینجا کلیک کنید.

مصاحبه برندگان لاتاری

بزرگترین نگرانی برندگان لاتاری و متقاضیان ویزا در سفارت های ایالات متحده آمریکا، ترس از مصاحبه و نگرانی از سوالات احتمالی است. مصاحبه هر نفر پس از پرداخت وجه سفارت ممکن است از 5 دقیقه تا یک ساعت به طول بیانجامد. مشخص نیست در هر سفارت به کدام افسر برخورد کنید. هیچکس بر اساس ساعت اعلامی مصاحبه نمیشود. چیزی شبیه نانوایی. هرکسی که سریعتر وارد سفارت شود سریعتر نوبت میگیرد و سریعتر مصاحبه اش انجام خواهد شد. از این نظر جای بحث دارد. توصیه میکنیم راس ساعت 7:30 جلوی درب سفارت آماده ورود باشید. از همراه داشتن هرگونه وسایل اضافی مانند گوشی، لوازم آرایش، فلش، دوربین و … اجتناب کنید، فقط و فقط مدارک.

U.S. Embassy Ankara
https://tr.usembassy.gov/

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0