Affidavit of Support(AOS) form

What is form I-134 instructions?
Form I-134, Affidavit of Support is required when wanting to sponsor a visa applicant in order to demonstrate that they will not become a “public charge” to the government
You must file a separate affidavit for each applicant

اسپانسر به عنوان یک گزینه جهت اثبات توان مالی شما می‌باشد و در برنامه لاتاری الزاماً اجباری برای داشتن اسپانسر وجود ندارد. چنانچه بتوانید با استفاده از توان مالی شخصی‌تان مانند ارائه گواهی بانکی، تمکن مالی‌تان را اثبات کنید، به هیچ وجه نیاز به داشتن اسپانسر در آمریکا ندارید.

فرم AOS بسته به نوع کیس میتواند I-864 یا I-134 باشد و اسپانسر با ارئه این برگه مسئولیت مالی متقاضی را بر عهده می‌گیرد. مسئولیت مالی اسپانسر معمولاً تا زمانی ادامه می‌یابد که متقاضی یا شهروند ایالات متحده شود، یا طبق قانون تأمین اجتماعی 10 سال بيمه داشته باشد. در این مدت اگر متقاضی از مزایای عمومی استفاده کند، اسپانسر مسئول بازپرداخت هزینه آن مزایا به آژانسی هست که آنها را ارائه کرده است. اگر بدهی را بازپرداخت نکند، آژانس یا متقاضی می تواند از اسپانسر در دادگاه شکایت کند تا پول بدهی را دریافت کند.(این موضوع نشان می دهد که اسپانسر با ارسال این فرم مسئوليت سنگینی را می پذیرد).

برای برندگان لاتاری، اسپانسر یا Petitioner فردی‌ است که در ایالات متحده زندگی می‌کند، شهروند دائم آمریکاست و پاسپورت آمریکایی دارد. اسپانسر باید آنقدر درآمد و توان مالی در آمریکا داشته باشد تا بتواند فرم Affidavit of Support ( فرم I-134 ) را جهت حمایت مالی از متقاضی امضا کند. صدور و امضای این فرم هزینه‌ای ندارد.
✅ برندگان لاتاری 2022 گرفتن اسپانسر ضروری گاها ضروری بود ولی سختگیری نسبت به ان اعمال نشد ولی به صورت کلی به کسانی توصیه میشود که توانایی ارائه تمکن مالی را ندارند.

شرایط اسپانسر

اسپانسر باید حداقل ۱۸ سال سن داشته باشد و شهروند آمریکا یا مقیم دائم قانونی(lawful permanent resident) و ساکن آمریکا باشد.
اسپانسر باید نشان دهد مجموع ارزش خالص دارایی‌های او، منهای حق حبس و بدهی علیه آنها، پنج برابر تفاوت بین درآمد او و ۱۲۵ درصد سطح فقر برای اندازه خانوار اوست.
اسپانسر همچنین باید اظهارنامه مالیات بر درآمد فدرال را برای آخرین سال مالیاتی و همچنین مدرک اشتغال فعلی را ارائه دهد.
پس بطور خلاصه پس از اینکه اسپانسر فرم AOS را تکمیل کرد(باید اصل این فرم با امضای اسپانسرتان به همراه کپی پاسپورت یا گرین کارت ایشان برای شما ارسال شود تا در زمان مصاحبه تحویل سفارت دهید.)، باید مدارک مالی و سایر اسناد پشتیبانی را جمع آوری کند.

مدارک مورد نیاز اسپانسر

🏌️‍♂️ به طور کلی اسپانسر باید مدارک زیر را آماده کند:

🏈 تکمیل و امضای فرم I-134
🏈 کپی فرم‌های مالیاتی 3 سال آخر که اسپانسر باید پرداخت کرده باشد
🏈 کپی پاسپورت آمریکایی اسپانسر
🏈 نامۀ اشتغال به کار اسپانسر با ذکر درآمد سالیانه
🏈 نامه مانده حساب بانکی اسپانسر با مهر بانک مربوطه

⚾️ دقت ‏کنید که ارسال فرم I-134 ، با ایمیل و فکس قابل قبول نمی‌باشد، چون باید اصل فرم را در زمان مصاحبه در اختیار داشته باشید. ولی در مورد گواهی مالیاتی به علت ‏این که کپی آن مورد نیاز است می‌توان از فکس یا ایمیل هم استفاده کرد. در ضمن کپی نامۀ مانده حساب بانکی اسپانسر قابل قبول نیست، باید اصل این نامه به سفارت ارائه شود.

مدارک و مراحل مورد نیاز شامل موارد زیر است:

🔹 IRS Tax Transcript
اسپانسر باید یک رونوشت مالیاتی IRS از آخرین سال مالیاتی ارسال کند(آپلود در CEAC)، NVC می‌تواند آن را کارآمدتر از کپی اظهارنامه مالیاتی پردازش کند. از طرف دیگر، می تواند یک نسخه کامل از اظهارنامه مالیاتی ثبت شده از آخرین سال مالیاتی را ارسال کند. اسپانسر برای دریافت پرونده مالیاتی باید به سایت زیر مراجعه کند
https://www.irs.gov/individuals/get-transcript

🔹Evidence of income
این می‌تواند شامل شواهدی از اشتغال فعلی یا خوداشتغالی، صورت‌های پرداخت اخیر، نامه‌ای از کارفرما در سربرگ تجاری – که تاریخ اشتغال، دستمزد پرداختی و نوع کار انجام شده را نشان می‌دهد – یا سایر داده‌های مالی باشد.

🔹Social Security Administration (SSA) Earnings Statement
بیانیه درآمد سازمان تامین اجتماعی
اسپانسر باید با مراجعه به لینک شماره ۱ از این بخش، بیانیه درآمد SSA را که پوشش (منظور از پوشش اصطلاح قانونی Quarter Of Coverage است که برای توضیح آن می توانید به لینک ۳ مراجعه کنید) را نشان می دهد ارائه کند. این رقم برای سال ۲۰۲۲ ، ۱۵۱۰ دلار اعلام شده است.

https://www.ssa.gov/myaccount
https://www.ssa.gov/OACT/COLA/QC.html
https://www.ssa.gov/OP_Home/ssact/title02/0213.htm

فرم i-134 فرمی هست که سفارت به عنوان ضامن دوم از شما ممکن است درخواست کند.
در این فرم علاوه بر اینکه باید کل دارایی های خود را ذکر کنید، نیاز است دوباره تمکن بگیرید و به ان ضمیمه کنید. این فرم چند قسمت مخصوص ضامن دوم دارد که باید آنرا تکمیل نماید و به همراه امضا و برای شما ارسال کند.
حتما نسخه اصلی باشد و نسخه کپی آن مورد قبول نیست.
سایر مدارک در تصویر سفید قابل مشاهده است.
دقت کنید در برگه آبی که آفیسر تیک خواهد زد سال مذکور جهت در آمد اسپانسر ذکر خواهد شد برای مثال در تصویر بالا 2020.

موارد مورد نیاز اسپانسر که توسط افیسر مشخص شده

نکات؛

⭐️ تکمیل و ارائه فرمهای مالیاتی ۲ سال گذشته اسپانسر – اسپانسر باید کپی فرم های 1040 و w-2 را برای شما بفرستد، که این فرم ها مربوط به پرداخت مالیات سال گذشتۀ اسپانسر می‌باشد.
⭐️ در صورتی که اسپانسر مالیات سال قبل خود را پرداخت نکرده باشد، باید از محل کار خود به صورت رسمی گواهی‌ بگیرد و ثابت کند که درآمدش از سال قبل بیشتر است و این گواهی را برای شما بفرستد.
⭐️ اگر اسپانسر قادر به انجام دادن دو حالت بالا نباشد، یعنی از طرفی مالیات نداده و از یک طرف هم نمی‌تواند گواهی توضیح داده شده را بگیرد، بنابراین باید یک گواهی بانکی مبنی بر اینکه پول نقد کافی در بانک دارد را دریافت کند و آن را برای شما بفرستد.
⭐️ در قسمت اسم و مشخصات برنده لاتاری باید گزینه fully support انتخاب شود.
⭐️ اسپانسر میتواند گرین کارتی یا شهروند امریکا باشد.
⭐️ اسپانسر باید مالیات را از سال ذکر شده تا کنون (3 سال) پرداخت کرده باشد.

نحوه پر کردن فرم (i-134)
برای افرادی که در آمریکا #اسپانسر دارند

دانلود فرم ها از سایت مرجع