براورد هزینه ها شامل :
توصیه میکنم مقاله هزینه های بعد از قبولی لاتاری را مطالعه کنید.
برای شروع میتوان اتاق با ماهانه میانگین 700-1000 دلار هم اجاره کرد، میتوان در ایالات و شهر های ارزان یا اطراف شهرهای بزرگ خانه مستقل از 1400 دلار به بالا هم اجاره کرد. در جایی مثل لس آنجلس میتوان با 2000 – 2200 دلار ماهانه آپارتمان مستقل خوب اجاره کرد.

نکته مهم: از آنجا که برای دریافت ویزا هیچ تضمینی نیست (خصوصا لاتاری در این شرایط، درحالت عادی که برای ایرانیان بسیار سخت ممکن است صادر شود) هزینه اضافی نکنید و مال و اموال خود را نفروشید.

تکمیل فرم DS260
فرم DS-260 در آدرس ceac.state.gov در دسترس است. این فرم برای برندگان لاتاری و البته تمامی متقاضیان ویزاهای مهاجرتی آمریکا است. این فرم شامل هفت بخش مختلف میباشد. بخش های مهم آن مربوط به اطلاعات فردی، اطلاعات خانواده، سابقه سفر، سابقه شغلی و تحصیلات و بخش امنیتی میباشد. در صورت اشتباه در تکمیل فرم DS-260 احتمال از دست دادن ویزا یا تحمیل هزینه های سنگین را خواهید داشت.

ترجمه و ارسال مدارک به مرکز کنسولی کنتاکی
(این بخش از برنامه حذف شده) پس از تکمیل فرم DS-260 باید ترجمه مدارکتان را به مرکز کنسولی کنتاکی ارسال کنید. هر سال دستورالعمل متفاوتی در این رابطه داده شده و نمیتوان روند ثابتی را برای آن تعریف کرد.

پیگیری ویزا بولتن
ویزا بولتن یک مجله در وب سایت وزارت امور خارجه آمریکا است که زمانبندی مصاحبه های سفارت را معین میکند. برای اطلاعات بیشتر مقاله ویزا بولتن و کارنت را مطالعه کنید.

انجام واکسیناسیون و ترجمه مدارک تکمیلی
واکسیناسیون در مراکز حلال احمر و بهداشت یا دو شعبه از مرکز انستیتو پاستور تهران صورت میپذیرد و یک سند به زبان انگلیسی به شما برای تایید انجام واکسیناسیون ارائه میکنند. مدارک تکمیلی را نیز ترجمه میکنید و آماده ارائه به سفارت خواهید شد. لیست مدارک لازم برای برندگان لاتاری در سایت وزارت امور خارجه امریکا موجود است که یک نسخه ترجمه شده نیز در سایت ما قرار دارد.

مراجعه به پزشک معتمد سفارت
بسته به اینکه کدام سفارت برای حضور شما تعیین شده است، باید به پزشک معتمد آن سفارت مراجعه کنید و با ارائه واکسیناسیون و آزمایشات پزشکی خود را انجام دهید.

ارائه مدارک و مصاحبه در سفارت
یک برنده لاتاری با مدارکی که از قبل ترجمه و آماده کرده است در وقت مقرر به سفارت مراجعه میکند و پس از انگشت نگاری و انجام مصاحبه سفارتی و پرداخت مبلغ ۳۳۰ دلار هزینه مصاحبه سفارت، نتیجه مصاحبه را نیز دریافت میکند.

پیکاپ پاسپورت
پس از اینکه افسر کنسولی شما را به عنوان یک واجدالشرایط برای دریافت ویزا پذیرفت، پرونده شما به واشنگتون ارجاع میشود تا وارد مرحله اداری شود. پس از اینکه پاسخ از واشنگتون به سفارت میرسد، از شما دعوت میکنند تا ویزای آمریکا را دریافت کنید. برای دریافت ویزای آمریکا باید پاسپورتتان را به مرکز پستی ارائه کنید و پس از الصاق ویزا روی آن از همان مرکز پستی دریافت کنید.

پرداخت هزینه گرین کارت
قبل از ورود به آمریکا باید هزینه گرین کارت را بپردازید. پرداخت هزینه گرین کارت قبل از ورود به آمریکا باعث میشود که به محض رسیدن به آمریکا ظرف حداکثر یک ماه گرین کارت خود را دریافت کنید. در غیر اینصورت ممکن است حدود یک سال صدور گرین کارت شما زمان ببرد.

ورود به آمریکا
در صورتی که ویزای مهاجرتی دارید میتوانید بلیط یک طرفه به آمریکا تهیه کنید (توجه بفرمایید پس از دریافت ویزا در حالت عادی شش 6 ماه فرصت ورود به آمریکا را دارید).

برنده های جدید به آمریکا خوش آمدید ??
موفق و پیروز باشید.