مراحل بعد از گرفتن 2nl (نامه دعوت به مصاحبه)

بعد از دعوت به مصاحبه چند نکته وجود داره که در این بخش با هم مرور میکنم

⭐️اول از همه دوستانی که کیس خودشون رو در سیس و یا آپ USCIS Plus: Case Tracker & DV یا هر جا که وضعیت رو نشون میده دیدن حتما ایمیل رو چک کنن. حتما چند وقت یکبار به سایت سیس مراجعه کنید اگر وضعیت کیس به حالت ready بود شما دعوت شدید.
⭐️معمولا هنگام دعوت یک ایمیل دریافت میکنید که از شما میخواد به سیس سر بزنید و جزئیات نامه دعوت رو مشاهده کنید، اگر ایمیل نیومده بود منتظر اپدیت باشید ظرف یکی دو روز و باز اگر نیومد حتما پیگیر باشید و ایمیل بزنن به kcc تا نامه دوم جایگزین نامه اول برنده شدن در لاتری بشه. ایمیل زیاد اهمیتی نداره مهم اینه فقط نامه دوم جایگزین نامه اول بشه.
⭐️رجیستر سفارت و گرفتن مدیکال هیچ ربطی بهم ندارن ولی توصیه میشه با توجه به فوریت گرفتن مدیکال در تایم مطلوب اول برای گرفتن وقت مدیکال اقدام کنید. اگر تا زمان مصاحبه وقت خالی پیدا نشد مجبورید مدیکال رو بعد از مصاحبه در صورت داشتن وقت خالی ست کنید.

نکات گرفتن وقت مدیکال و ریجستر

نکته بعدی اگه پس از 2nl وضعیت کیستون در ceac، به In transit یا ready تغییر کرده احتمالا میتونید ریجستر کنید این قضیه به سفارت ربط داره که کیس شمارو روی دیتابیس سایت برای رجیستر ready قرار بدن… (برای رجیستر کردن و وقت مدیکال عجله نکنید، طبق تجربه اگر وقت مدیکال تا یک ماه بعد رو نشون میده مثلا اگر تاریخ دعوت شدنتون ۴۰ روز به بالا هست، پس باید حدود ده روز صبر کنید.)

ثبت نام در سایت سفارت (رجستر) نیاز به اپدیت از طرف سفارت داره و تا ۵ تا ۱۰ روز کاری هم میتونه طول بکشه. دوستانی که موفق نمیشن و بهشون خطا میده هیچ جای نگرانی نداره و فقط صبر کنید و هر روز امتحان کنید. تا ۱۰ روز قبل از مصاحبه هم میتونید این کار رو انجام بدین. پس فقط کافیه که فراموش نکنید و هیچ عجله ای در این قسمت در کار نیست. اگر همچنان ارور رجستر داد که کیس شما فعلا ready نشده و داشت دیر میشد بالای صفحه یه آدرس ایمیل هست، یک سری مشخصات به اون ایمیل می‌فرستید اونا درستش میکنن (توضیحات دقیق توی همون صفحه داده شده)

توجه کنید که برای تک تک اعضای کیس نیاز هست رجستر انجام شود. اول کیس برنده ثبت نام میکنه و سپس بقیه اعضای زیرکیس رو اضاف کنید.

نکات رجستر سفارت امریکا در انکارا

ازتون ادرس محل اقامت ترکیه و تاریخ پرواز ها رو میخواد که مهم نیست و پر نکنید
برای پست دو تا حالت داره
✔️ اول اینکه پاسپورت بره پست خودتون برین بگیرین ( توصیه میشه )
✔️ دوم اینکه ادرس بدین پست براتون بیاره ( هم باید ادرس دقیق بدین و هم هزینه بیشتر. این قسمت در صورتی پر میشه که شما بخواهید شهری غیر از آنکارا در ترکیه و یا آدرسی بغیر از ptt نوشته شده در آنکارا پاسپورتتونو توسط مامور پست تحویل بگیرید که هزینه اضافی باید بصورت آنلاین با ویزا کارت یا مستر کارت پرداخت کنید در غیر اینصورت همون شعبه پیش فرضی که هست را انتخاب کنید و این قسمت خالی بزارید)
کسایی که حالت اول رو انتخاب کردن ادرس پست رو میخواد ازشون که یک گزینه بیشتر ندارین (ptt) و همون رو انتخاب کنید.
یوزر و پسورد سفارت رو هم فراموش نکنید.

✅ نکات رجیستر سفارت امریکا در ایروان

توی پروسه رجیستر سفارت یه ادرس پستی بیشتر نداره برای دریافت پاسپورت همون رو انتخاب میکنید.

✅ نکات رجیستر سفارت امریکا در ابوظبی

برای ابوظبی یک آدرس که محل سکونت موقت شما نزدیک است انتخاب کنید که به راحتی به آن دسترسی پیدا کنید.

+1
0
+1
1
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0