نتایج لاتاری 2026، هنوز اعلام نشده چراکه هنوز ثبت نام آن شروع نشده است. زمان ثبت نام در صفحه اصلی سایت

بایگانی شد: نتایج لاتاری 2025، روز 4ام می 2024 ( 15 اردیبهشت ماه 1403 ) ساعت 7:30 شب، اعلام شد.
بایگانی شد: نتایج لاتاری 2023، روز 7ام می 2022 ( 17 اردیبهشت ماه 1401 ) ساعت 8 شب، اعلام شد.
بایگانی شد: نتایج لاتاری 2022 در روز 8ام می 2021 ( 18 اردیبهشت 1400 ) ساعت 8 شب، اعلام شد. 

اعلام نتایج لاتاری در ماه می MAY یعنی شش ماه پس از پایان ثبت نام لاتاری گرین کارت اتفاق می افتد.

زمان اعلام نتایج لاتاری

هر فردی که در قرعه کشی لاتاری آمریکا شرکت می کند ، قبل از آنکه برای هر کار دیگری اقدام کند، باید با نحوه نام گذاری دوره های لاتاری شامل: تاریخ ثبت نام هر دوره لاتاری ، تاریخ اعلام نتایج لاتاری در هر دوره و تاریخ بسته شدن پرونده هر کدام از دوره های لاتاری به خوبی آشنا باشد. برای فهم بهتر این موضوع می‌توانید به جدول زیر دقت کنید.

نام برنامه لاتاری آمریکازمان ثبت نامزمان اعلام نتایجزمان بسته شدن پرونده
لاتاری 2026 آمریکاسال 2024می 2025پایان سپتامبر 2026
جدول ثبت نام، اعلام نتایج و اتمام لاتاری گرین کارت امریکا

توجه کنید که در تاریخ اعلام نتایج لاتاری هیچ گونه پیام کوتاه و ایمیل از طرف مرجع برگزار کننده لاتاری برای شما ارسال نمی‌شود، بنابراین باید همواره پیگیر جدیدترین اخبار لاتاری باشید، تا بتوانید به محض اعلام نتایج لاتاری، از برنده شدن یا نشدن خود مطلع شوید.

تاریخ اعلام نتایج لاتاری

معمولا نتایج لاتاری در اردیبهشت ماه حدودا ۶ ماه پس از ثبت نام اولیه اعلام می‌شود. بنابراین به طور مثال اگر در ماه اکتبر در لاتاری ثبت نام کرده باشید، نتایج آن در ماه می سال بعد اعلام خواهد شد.

تکلیف برندگان لاتاری 2023

مطابق قانون ملیت و مهاجرت آمریکا تعداد ویزای تنوع نژادی (یا ویزای لاتاری) برای هر سال ۵۵۰۰۰ ویزا است که در برنامه لاتاری گرین کارت تعداد ۵۰۰۰۰ ویزا بین شرکت کنندگان توزیع می‌شود. به هر کشور حداکثر ۷% از کل ویزاهای موجود اختصاص می‌یابد. برخی کشور ها به این حد نمی‌رسند، اما ایران سال‌هاست که مجموع  ۷% (یعنی هر سال ۳۵۰۰ ویزا ) را دریافت می‌کند. نکته‌ای که باید نسبت به آن آگاهی داشته باشید این است که در هر سال تعداد برندگان لاتاری بیشتر از تعداد ویزاهای تنوع نژادی است و به طور مثال اگر موجودی ویزاهای لاتاری برای ایرانیان ۳۵۰۰ ویزا باشد، تعداد برنده های انتخاب شده  لاتاری از ایرانیان 5500 نفر خواهد بود.

 پس حتما به این نکته توجه داشته باشید تعداد بیشتر برنده نسبت به موجودی ویزای تنوع نژادی به این معناست که برنده شدن در لاتاری تضمین دریافت ویزا نیست. محدودیت تعداد ویزا نسبت به تعداد برندگان به این دلیل است که حتما تمام ۵۰۰۰۰ ویزا در نظر گرفته شده صادر شود و اگر کسی واجد شرایط دریافت ویزا نبود، ویزا به شخص بعدی اهدا شود. بنابراین تکلیف برندگان لاتاری صرفا با اعلام نتایج لاتاری مشخص نخواهد شد، و برندگان لاتاری آمریکا باید حتما مراحل اداری بعد از اعلام نتایج و مصاحبه لاتاری در سفارت آمریکا را با موفقیت به انجام برسانند.

مدارک لازم برای اعلام نتایج لاتاری

یادآوری می‌کنیم که هنگامی که ثبت نام خود در لاتاری را به اتمام می‌رسانید، صفحه ای حاوی “Confirmation number” و اطلاعات ثبت شده شما خواهید دید که حتما باید این صفحه را پرینت بگیرید و یا به صورت فایل ذخیره کنید. برای چک کردن نتایج لاتاری فقط به رسید ثبت نام لاتاری خود نیاز دارید و نیاز به مدارک دیگری نمی‌باشد.

نحوه چک کردن نتایج لاتاری

در صورتی که می‌خواهید به صورت شخصی نتایج لاتاری آمریکا را چک کنید؛ در مقاله زیر آموزش تصویری و گام به گام نحوه چک کردن نتایج لاتاری را ارائه خواهیم کرد.

مرحله اول : مراجعه به سایت رسمی اعلام نتایج لاتاری

در تاریخ اعلام نتایج لاتاری به سایت رسمی اعلام نتایج لاتاری آمریکا مراجعه کنید.

بر روی دکمه آبی رنگ ” Check Status ” کلیک کنید و وارد صفحه بعدی شوید.

در این صفحه بر روی دکمه آبی رنگ Continue کلیک کنید و وارد فرم ثبت اطلاعات شوید.

مرحله دوم : تکمیل فرم اطلاعات برای چک کردن نتیجه لاتاری

در بخش یک  این صفحه که با عنوان “Confirmation number ” مشخص شده است، باید کد ۱۶ رقمی Confirmation number خود را وارد کنید. این کد را می‌توانید بر روی صفحه رسید ثبت نام خود در لاتاری پیدا کنید.

در بخش دوم این صفحه که با عنوان ” Last/Family Name ” مشخص شده است، باید فامیلی خود را به انگلیسی وارد کنید. دقت کنید که در این بخش فقط باید فامیلی خود را وارد کنید و از نوشتن نام خود در این مستطیل خودداری کنید. همچنین شما باید فامیلی خود را مطابق با اطلاعات وارد شده در زمان ثبت نام وارد کنید.

در بخش سوم  این صفحه که با عنوان “Year of Brith” مشخص شده است، باید سال تولد خود را به میلادی وارد کنید. دقت کنید که در این بخش فقط سال تولد خود را وارد کنید ( به عنوان مثال ۱۹۹۳ ) و از وارد کردن روز و ماه تولد خودداری کنید.

بخش چهارم را نیز قبلا در تمام فرم های اینترنتی دیده‌اید و باید اعداد و حروف نشان داده شده در تصویر را درون کادر زیر آن بنویسید.

پس از وارد کردن تمام اطلاعات خواسته شده بر روی گزینه ” Submit” کلیک کنید، تا وارد صفحه اعلام نتایج لاتاری شوید. در صورتی که بعد از زدن این دکمه با پیغام ”  Session time out” مواجه شدید، مجددا تمام مراحل را تکرار کنید تا وارد صفحه اعلام نتیجه شوید.

در صورتی اطلاعات خواسته شده در این صفحه را به اشتباه وارد کنید، با پیغام ارور مواجه خواهید شد.

در صورتی که با صفحه بالا و پیام های اخطاری همچون The information entered is not valid روبرو شدید یکی از گزینه های زیر اتفاق افتاده است:

  • ممکن است در هنگام وارد کردن حرف O و عدد ۰ یا حرف I و عدد ۱ و … مرتکب اشتباه تایپی شده باشید.
  • امکان دارد، اطلاعات اشتباهی را در فرم تکمیل کرده باشید. (به طور مثال به جای فامیلی خود، نام کوچک خود را وارد کرده اید )

برای پیدا کردن و رفع ارور خود حتما اینجا کلیک کنید.

مرحله سوم : مشاهده نتیجه لاتاری

بعد از ثبت اطلاعات و زدن دکمه ” Submit” با یکی از دو صفحه موجود مواجه خواهید شد :

صفحه اعلام نتیجه برنده شدن در لاتاری دارای یک بارکد و کیس نامبر ( Case No ) است، که در تصویر بالا روی کیس نامبر به دلایل امنیتی پوشانده شده است. شماره پرونده یا CASE NUMBER برندگان لاتاری شامل یک رشته ۱۴ کاراکتری از اعداد و حروف است که وضعیت پرونده برندگان لاتاری را مشخص می‌کند. به طور مثال کیس نامبر 2024AS00001212 بیانگر این است که این پرونده برای سال 2024 است و از آسیا انتخاب شده است. در واقع چهار رقم اول شماره پرونده مشخص می‌کند که این کیس برنده چه سالی می‌باشد. دو حرف بعدی نشان دهنده مکان جغرافیایی برندگان لاتاری است که در این مورد AS به معنی آسیاست.

در صورت انتخاب نشدن در لاتاری آمریکا با عبارت زیر مواجه می‌شوید :

در این صفحه عبارت برجسته شده ” HAS NOT BEEN SELECTED ” را مشاهده می‌کنید و که نشان می‌دهد شما در این برنامه لاتاری انتخاب نشده‌اید.

اولویت برندگان لاتاری گرین کارت در دریافت ویزا

اولویت دریافت ویزا برای برندگان لاتاری، ابتدا به شماره کیس برنده لاتاری ( کیس نامبر ) و سپس به زمان ارسال فرم DS-260 بستگی دارد. این موضوع به آن معنا نیست که هر کس سریعتر نسبت به ارسال فرم های DS-260  اقدام کند، سریعتر وقت سفارت دریافت می‌کند. اولویت شماره کیس بسیار بالاتر از اولویت زمان ارسال فرم است اما در صورت تاخیر در ارسال فرم DS-260 به طوری که از کارنتی کیس عبور کرده باشد، دچار مشکلاتی خواهید شد. به خاطر داشته باشد به محض اتمام 3500 ویزای تعیین شده، الباقی برنده ها شانس دریافت ویزا را از دست خواهند داد. در مجموع ارائه فرم DS-260 صحیح بهتر از ارسال سریع و با خطا این فرم است؛ چون خطا در فرم DS-260 باعث تاخیر در پردازش پرونده و احتمال از دست دادن ویزا خواهد شد.

 آخرین و جدیدترین اخبار لاتاری

واقعیت این است که امکان تغییر زمان اعلام نتایج لاتاری وجود دارد، بنابراین همواره باید آخرین اخبار لاتاری را از منابع معتبر و موثق را دنبال کنید. برای اطلاع از جدیدترین اخبار لاتاری می‌توانید در گروه تلگرام تنجمن لاتاری امریکا عضو شوید (یا صفحه اصلی سایت بخش خبر) و برای مطلع شدن از زمان دقیق اعلام نتایج لاتاری، می‌توانید به این صفحه مراجعه کرده و روزشمار اعلام نتایج لاتاری را مشاهده نمایید.

+1
1
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1