رجیستر سفارت چیست؟ register

زمانی که نامه دعوت به مصاحبه (2NL) توسط KCC برای شخص برنده ارسال شد و در واقع پرونده فرد از KCC وارد یکی از سه سفارت مختص ایرانیان یعنی آنکارا، ابوظبی و ایروان(یا هر سفارت دیگه‌ای) شد. اولین کاری که شخص باید انجام بده این هست که باید در وبسایت سفارت محل مصاحبه رجیستر بشه یعنی یک یوزر پسورد برای خودش در سایت درست کنه یا به بیان‌ساده‌تر عضو سایت سفارت بشه که اینکار خیلی ساده هست من در پایان این پست لینک رجیستر سه سفارت را به تفکیک قرار میدم که در زمان لازم دوستان هرکس که نیاز داشت بتونه استفاده کنه
چرا باید در وبسایت عضو بشید؟ بخاطر اینکه یکی راه‌های ارتباطی شما با سفارت بجز ایمیل زدن همین داشتن اکانت هست امکان انجام بعضی از کارها از جمله پیک‌آپ پاسپورت(بعدا توضیح می دم) را برای شما تسهیل می کنه.

اگر نیاز دارید مقاله آموزش استفاده از ویزا بولتن را مطالعه نمائید.

گرفتن وقت مصاحبه سفارت آمریکا

به طور کلی اولین مرحله به منظور صدور ویزاي آمریکا، گرفتن وقت مصاحبه با سفارت آمریکا در کشور مورد نظر می باشد.

اگر نتونستید رجیستر کنید جای نگارنی نیست یه چند روزی شاید حتی ده روز زمان بدید تا برنامه ریزی وقت مصاحبه شما روی سایت سفارت آپ شه.

یک حساب کاربری ایجاد کنید (رجیسترکنید)

روش اول لینک مستقیم

لینک رجیستر سفارت آنکارا انکارا

لینک‌ رجیستر سفارت ابوظبی

لینک رجیستر سفارت ایروان

یا روش دوم لینک غیر مستقیم

به منظور اخذ وقت ابتدا بایستی به این لینک مراجعه نمایید. در این بخش روی Immigrant Visa Applicant کلیک کنید.

اکنون ایران / فارسی رو انتخاب کنید. اکنون مشاهده میکنید یک لیست جزئیات به شما نمایش داده می شود در انتها بر روی بررسی موجود بودن کلیک کنیدو یکی از سه کشور زیر را نتخاب کنید:

در این صفحه ابتدا باید کشوري که می خواهید براي مصاحبه به آنجا بروید، انتخاب نمایید. از آنجاییکه سفارت امریکا در ایران نمی باشد، لازم است جهت مصاحبه به یکی از کشورهاي همسایه مراجعه نمایید. این کشورها به شرح ذیل می باشد:

سفارت های امریکا واقع در امارات متحده عربی (دوبی) – ارمنستان (ایروان) – ترکیه (آنکارا) تنها به تقاضای ایرانی هایی که به یکی از این زبان های را صحبت می کنند رسیدگی می کند: عربی, انگلیسی, فارسی و ترکی

اکنون حالا مرحله بعدی

در حال حاضر یه سری توضیحات با بکگراند قرمز برای covid 19 داده که میخونید حتما بعد پایین اسکرول کنید چندتا گزینه میبینید برای انکارا و ایروان یه شکله ولی برای ابوظبی یه گزینه بیشتر داره که با اون کاری نداریم در حال حاظر گزینه مد نظر ما چهارمه

گزینه چهارم: 💥

I have received a letter/email to register or schedule a Diversity Lottery visa appointment.

من نامه/ایمیل حاوی دستورالعمل های ثبت نام یا برنامه ریزی تعیین وقت ملاقات ویزای لاتری دایورسیتی را دریافت کرده ام.

( کاملا واضح و مشخص هست که برندگان لاتاری باید این گزینه (گزینه چهارم) را حتما انتخاب کنند.)

در مرحله بعد با وارد کردن اسم و فامیل و آدرس ایمیلتون و تعیین پسورد به راحتی می تونید اکانتتون را بسازید و اون دو تا تیک رو بزنید و شماره موبایل ایران هم بدید سپس از طریق گزینه ورود به‌سایت وارد اکانتتون بشید. اطلاعات ورود رو در جایی یادداشت کنید.

بعد از ایجاد حساب یه ایمیل برای شما ارسال میشه که باید حساب رو تاییدش کنید برای این کار تشریف ببرید توی ایمیل یه لینک براتون ایمیل شده روی اون لینک کلیک کنید. حالا وارد صفحه sign in میشید.

خب مشخصات ینی ایمیل و رمز عبور رو بزنید و وارد سیستم شید.

حالا صفحه مشخصات پاسپورت رو مشاهده میکنید. دقیقا طبق پاس وارد کنید. (اگر پاستون کمتر از یک سال اعتبار داره حتما تعویض کنید و با پاس جدید رجیستر کنید)

اخر فرم ‫‪DS‬‬ ‫‪260‬‬ ‫‪Number‬‬ رو میخواد که باید به فرم ‫‪DS‬‬ ‫‪260‬‬ ‫مراجعه کنید صفحه اخر و تاییده که بارکد داره اونجا یه کد زیر بارکد هست اونو وارد کنید.

در نهایت روی ‫‪Create‬‬ ‫‪Applicant‬‬ کریت اپلیکنت کلیک کنید.

اگر وقت شما ست شده باشه در مرحله بعدی مکانی که پاسپورت بعد از الحاق ویزا به اون مرکز پستی ارسال میشه رو وارد کنید مهمولا یک گزینه بیشتر ندارن همون رو انتخاب کنید و روی ادامه کلیک کنید.

در محله بعدی اطلاعات قت مصاحبتون رو نشون میده که روی ‫‪Schedule‬‬ ‫‪Appointment‬‬ کلیک کنید.

در مرحله پایانی فرم نهایی رو نشون میده ازش یه پرینت تهیه کنید.

🟢 نکاتی در مورد رجیستر و مدیکال:

⭐️ تعیین وقت مدیکال ربطی به رجیستری نداره. تمامی اعضا باید وقت مدیکال بگیرن.
⭐️ در سایت سفارت کیس اصلی رجیستر می‌کنه و بقیه اعضا رو هم اضافه میکنه.
⭐️ کد Ds260 همون کدی هست که هنگام سابمیت فرم براتون ایمیل شد.
⭐️ بعد از رجیستر حتما برای هر فرد دستورالعمل ها رو پرینت بگیرید.
⭐️ اگه پاس جدید گرفتید با شماره پاسپورت جدید رجیستر انجام بدید.
⭐️ شماره تلفن همراه رو وارد کنید.
⭐️ اعتبار پاسپورت تون اگر کم تر از یکساله برای رجیستری و ادامه کار باید تمدید شه و حتما بیشتر از یک سال اعتبار داشته باشه.