رجستر سفارت چیست؟ register

زمانی که نامه دعوت به مصاحبه (2NL) توسط KCC برای شخص برنده ارسال شد و در واقع پرونده فرد از KCC وارد یکی از سه سفارت مختص ایرانیان یعنی آنکارا، ابوظبی و ایروان (یا هر سفارت دیگه‌ای) شد. اولین کاری که شخص باید انجام بده این هست که باید در وبسایت سفارت محل مصاحبه رجستر بشه یعنی یک یوزر پسورد برای خودش در سایت درست کنه یا به بیان‌ساده‌تر عضو سایت سفارت بشه که اینکار خیلی ساده هست من در ابتدا این پست لینک رجستر سه سفارت را به تفکیک قرار میدم که در زمان لازم دوستان هرکس که نیاز داشت بتونه استفاده کنه
چرا باید در وبسایت عضو بشید؟ بخاطر اینکه یکی راه‌های ارتباطی شما با سفارت بجز ایمیل زدن همین داشتن اکانت هست امکان انجام بعضی از کارها از جمله پیک‌آپ پاسپورت (اگه نمیدونی پیکاپ چیه کافیه توی سایت سرچش کنی) را برای شما تسهیل می کنه.

گرفتن وقت مصاحبه سفارت آمریکا

به طور کلی اولین مرحله به منظور صدور ویزاي آمریکا، هماهنگی وقت مصاحبه با سفارت آمریکا در کشور مورد نظر می باشد.
اگر نتونستید رجستر کنید جای نگرانی نیست یه چند روزی (شاید حتی ده روز) زمان بدید تا برنامه ریزی وقت مصاحبه شما روی سایت سفارت ایمپورت بشه.

یک حساب کاربری ایجاد کنید (رجسترکنید)

به منظور اخذ وقت ابتدا بایستی به این لینک مراجعه نمایید. در این بخش روی Immigrant Visa Applicant کلیک کنید.

اکنون مشاهده میکنید یک لیست جزئیات به شما نمایش داده می شود زبان فارسی رو برای کشور مورد نظرتون انتخاب کنید تا به سایتش هدایت شید. تهش به یکی از سه لینک زیر میرسید؛

لینک رجستر سفارت امریکا در آنکارا

لینک‌ رجستر سفارت امرکیا در ابوظبی

لینک رجستر سفارت امریکا در ایروان

سفارت های امریکا واقع در امارات متحده عربی (دوبی) – ارمنستان (ایروان) – ترکیه (آنکارا) تنها به تقاضای ایرانی هایی که به یکی از این زبان های را صحبت می کنند رسیدگی می کند: عربی, انگلیسی, فارسی و ترکی

اکنون حالا مرحله بعدی

در حال حاضر یه سری توضیحات با بکگراند قرمز برای covid 19 داده که میخونید حتما بعد پایین اسکرول کنید چندتا گزینه میبینید. در حال حاظر گزینه مد نظر ما گزینه چهارمه. البته گزینه ها ممکنه تغییر کنه شما هر جمله ای که حاوی عبارت Diversity Lottery Visa بود را انتخاب کنید.

I have received a letter/email to register or schedule a Diversity Lottery visa appointment

در مرحله بعد با وارد کردن اسم و فامیل و آدرس ایمیلتون و تعیین پسورد به راحتی می تونید اکانتتون را بسازید و اون دو تا تیک رو اعمال کنید و روی Create Account کلیک کنید. اطلاعات ورود رو در جایی یادداشت یا روی مرورگر سیو کنید.

بعد از ایجاد حساب یه ایمیل برای شما ارسال میشه که باید حساب رو تاییدش کنید برای این کار تشریف ببرید توی ایمیل یه لینک براتون ایمیل شده روی اون لینک کلیک کنید.

بعد از کلیک روی اون لینک سایت سفارت باز میشه، حالا وارد صفحه sign in میشید. مشخصات شامل ایمیل و رمز عبور رو بزنید و وارد سیستم شید. اگر فرم زیر نشون داده شد روی گزینه اخر که به Diversity Lottry visa اشاره داده کلیک کنید.

حالا صفحه مشخصات پاسپورت رو مشاهده میکنید. دقیقا طبق پاس وارد کنید. (اگر پاستون کمتر از یک سال اعتبار داره حتما تعویض کنید و با پاس جدید رجستر کنید)

اخر فرم ‫‪DS‬‬ ‫‪260‬‬ ‫‪Number‬‬ رو میخواد که باید به فرم ‫‪DS‬‬ ‫‪260‬‬ ‫مراجعه کنید صفحه اخر و تاییده که بارکد داره اونجا یه کد زیر بارکد هست اونو وارد کنید.

در نهایت روی ‫‪Create‬‬ ‫‪Applicant‬‬ کلیک کنید.

اگر وقت شما ست شده باشه در مرحله بعدی مکانی که پاسپورت بعد از الحاق ویزا به اون مرکز پستی ارسال میشه رو وارد کنید معمولا یک گزینه بیشتر ندارن همون رو انتخاب کنید و روی ادامه کلیک کنید.

در محله بعدی اطلاعات وقت مصاحبتون رو نشون میده که روی ‫‪Schedule‬‬ ‫‪Appointment‬‬ کلیک کنید.

در مرحله پایانی فرم نهایی رو نشون میده ازش یه پرینت تهیه کنید. یه ایمیل هم براتون ارسال میشه.

نکاتی در مورد رجستر و مدیکال

از بخش افزودن متقاضی یا ادد اپلیکنت تمامی مراحل قبلی رو برای تمامی زیر کیس ها انجام بدید، برای هر شخصی در بخش شماره پاسپورت، شماره پاسپورت خودش رو وارد کنید نه کیس اصلی!

⭐️ تعیین وقت مدیکال ربطی به رجستری نداره. تمامی اعضا باید وقت مدیکال بگیرن.
⭐️ در سایت سفارت کیس اصلی رجستر می‌کنه و بقیه اعضا رو هم اضافه میکنه.
⭐️ کد Ds260 همون کدی هست که هنگام سابمیت فرم براتون ایمیل شد.
⭐️ بعد از رجستر حتما برای هر فرد دستورالعمل ها رو پرینت بگیرید.
⭐️ اگه پاس جدید گرفتید با شماره پاسپورت جدید رجستر انجام بدید.
⭐️ شماره تلفن همراه رو وارد کنید.
⭐️ اعتبار پاسپورت تون اگر کم تر از یکساله برای رجستری و ادامه کار باید تمدید شه و حتما بیشتر از یک سال اعتبار داشته باشه.


براتون آرزوی موفقیت دارم

+1
2
+1
9
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0