مهاجرت به آمریکا از طریق ویزای f2a

اگر همسر شما اقامت دائم ایالات متحده را دارد و پرونده های این گروه زیر کتگوری F2A بررسی می شود. مدت زمان رسیدگی به پرونده های این گروه بستگی به ویزا بولتن هایی دارد که در وب سایت وزارت امور خارجه آمریکا اوایل تا اواسط هر ماه میلادی اعلام می شود.

مدت زمان اخذ اقامت آمریکا از طریق ازدواج

جهت اخذ اقامت آمریکا، با توجه به قوانین فعلی حدود ۲ سال از زمان قبولی پرونده به شرطی که همه مراحل پشت سرهم و بطور منظم طی شده باشد و همچنین مدارک نیز سر زمان مقرر بدون فوت وقت به  اداره مهاجرت و NVC فرستاده باشید تا زمان مصاحبه همسرتون طول خواهد کشید. متأسفانه راهی برای جلو انداختن زمان مصاحبه وجود ندارد و باید در صف منتظران کتگوری F2A به انتظار بنشینید. اما می تونید زمان مصاحبه را وقتی که ویزابولتن مربوط به کیس نامبرتون اعلام شد و وقت مصاحبه دریافت کردید به تعویق بیاندازید.

ویزای F2A چیست؟

کتگوری F یا Family به چهار زیرگروه تقسیم میشود

  • F1
  • F2
  • F2
  • F4

همچنین زیر شاخه F2 به دو گروه  A و B یعنی F2A و F2B تقسیم میشود.

ویزای F2A

حرف F به معنی Family وعدد 2 یعنی این شاخه از کتگوری F2 ، شامل همسر و فرزندان شخص گرین کارتی می شود و حرف A هم مشخص می کند که دسته اول گروه F2 می باشد. یعنی:

2A: spouses and children of Permanent Residents

ویزای F2B

حرف F  و B (دسته دوم گروه F2 )  مشخص است و نیازی به توضیح اضافی ندارد اما عدد 2 یعنی در این شاخه از کتگوری F2 شامل فرزندان پسر و دختر 21 سال و بالای 21سال شخص گرین کارتی می شود.

یعنی: 2B: unmarried sons and daughters (21 years or age or older)

تعیین زمان مصاحبه 

هر ماه شماره هایی از طرف وب سایت وزارت امور خارجه با عنوان ویزا بولتن یا بولتن ویزا اعلام می شود که با توجه به شماره پرونده ای (Case Number) که دریافت کردید می بایست به این وب سایت رجوع کنید و شماره های اعلام شده را بررسی کنید تا اگر کیس نامبر شما در بازه شماره (ویزا بولتن) اعلام شده قرار دارد برای آن ماه جهت انجام مصاحبه خود آماده شوید.

چند نکته مهم پیرامون اخذ ویزای F2A

  • ازدواج غیر حضوری برای دولت و اداره مهاجرت آمریکا قابل قبول نیست
  • ازدواج موقت به هیج عنوان قابل قبول نیست
  • حتما باید قبل از اقدام به تشکیل پرونده عقد رسمی انجام شده باشد
  • بدترین حالت ممکن برای یک متقاضی این ویزا، ازدواج صوری است زیرا هم سبب جریمه های نقدی سنگین می شود هم فرد به زندان خواهد رفت و در نهایت از آمریکا دیپورت خواهد شد
  • اگر شخص موردنظر شما درحال حاضر متأهل هست قبل از اقدام و تشکیل پرونده می بایست از همسر قعلی خود جدا شده باشد
  • قبل از ازدواج توصیه می شود در یک سال گذشته حداقل یکبار هم رو دیده باشید و مدارک مستندی هم برایش داشته باشید مثل بلیط ، عکس و هر سندی که این مهم رو ثابت کند

اقدامات و مراحل تشکیل اولیه پرونده F2A

در خصوص چک لیستی که می بایست تهیه فرمایید و آدرس مرکزی که می بایست مدارکتان را ارسال کنید به این لینک مراجعه فرمایید.

دو مرکز در شهرهای شیکاگو و فونیکس وجود داره که بسته به محل زندگی متقاضی اصلی در هر ایالت می بایست به یکی از این دو مرکز مدارکتان را پست کنید.

هزینه  اخذ ویزای F2A

هزینه فایل کردن پرونده طبق قوانین جدید 535 دلار می باشد که تهیه و ارسال آن با چک یا Money order قابل قبول خواهد بود. پرداخت با وجه نقد پذیرفته نخواهد شد.