درود بر همگی
خیلی از دوستان در خصوص مدرک دیپلم کار و دانش و فنی حرفه ای سوال پرسیده بودند که لازم دونستم برای کمک به شما دوستان  در این باره بیشتر براتون توضیح بدم.

مهم‌ترین دلایل رد شدن پرونده های لاتاری، اشتباه در تکمیل فرم اولیه ثبت نام لاتاری و اظهارات دروغ در مورد مدرک تحصیلی، کشور تولد و وضعیت تاهل و فرزندان است. باید بدانید اگر آخرین مدرک تحصیلی شما زیر دیپلم یا دیپلم بزرگسالان است در مصاحبه لاتاری ریجکت خواهند شد.

شرط داشتن دیپلم برای لاتاری امریکا

1- داشتن دیپلم کامل شرط ثبت‌نام و از الزامات جهت داشتن شرایط ویزای لاتاریست.
2- درصورت نداشتن دیپلم امکان ارایه 2 سال سابقه کار در پنج سال اخیر در مشاغل مورد تایید وزارت کار ایالات متحده امکان پذیر است.
تبصره1 : منظور از دیپلم کامل، دیپلم بصورت آکادمیک بدون در نظر گرفتن مدت زمان دیپلم چه ۱۱ ساله و چه ۱۲ ساله و بدون در نظر گرفتن رشته تحصیلی است.
تبصره 2: دیپلم بزرگسالان با وقفه تحصیلی (گپ تحصیلی)‌ دیپلم کامل محسوب نمی شود.
تبصره 3: دیپلم بصورت مکاتبه ای، دیپلم کامل نیست ولی دیپلم آموزش از راه دور دیپلم کامل محسوب میشود.
تبصره 4 : با تحصیل در مدارک بالاتر از دیپلم، شرط بررسی دیپلم از بین می رود و دیگر اهمیتی ندارد دیپلم با چه شرایطی بوده است.
تبصره 5: حداقل زمان تحصیل مدارک بالاتر 4 ترم یا 2 سال است.
تبصره 6: ملاک شرایط قبل از اعلام نتایج لاتاری است و تکمیل تحصیلات و گرفتن دیپلم بعد از اعلام نتایج شرایط بررسی قرار نمیگیرد.

✔️ دیپلم های نظام قدیم نظری (با پیش دانشگاهی) و طبیعتا دیپلم های ۶۳۳ نظری هم مورد قبول هستند.

✔️ دیپلم کاردانش قدیم و طبیعتا جدیدش (۶۳۳) هم مورد قبول هستند.

✔️ مدرک دیپلم موسسات فنی مثل سازمان فنی حرفه ای و مراکزی که بعد از شش ماه یه دیپلم تحت هر عنوانی یهویی صادر میکنن اصلا مورد تایید نیستند چراکه در فرم از عبارت socondary level above استفاده شده یعنی اینکه مدرک اکادمیک دبیرستانی به بالا رو وارد کنید و حتما مشخص کنید ووکیشنال بوده یا اکادمیک.

⭐️ و در اخر با توجه به نوع مدرک شما، آفیسر تصمیم گیرنده نهاییست.

⚠️میتونید مراجعه کنید به راهنمای سامانه صدور تاییدیه تحصیلی در این باره در صفحه 3 فایل pdf کامل توضیح داده شده… (از دکمه سبز کنار سایت یا انتهای مطلب دانلود کنید). اگر آخرین مدرک تحصیلی شما دیپلم است باید برای اطمینان از صحت مطلب و معادل بودن با دیپلم ۱۲ ساله امریکا بیشتر تحقیق کنید.


اگر دیپلم شما کامل نیست راه حل:
* دانشجو بشید و مقطع فوق دیپلم را به پایان برسانید و موفق به کسب دانشنامه این مقطع گردید.
* در پنج سال گذشته حداقل 2سال سابقه کاری داشته باشید که آن کار نیاز به دوسال آموزش یا تجربه نیاز داشته باشد.
اگر حداقل 2 سال سابقه کار در 5 سال گذشته دارید باید ببینید که آیا عدد SVP شغل شما برابر یا بزرگتر از عدد 7 است یا خیر.

برای اینکه مشاغل مورد تایید برنامه قرعه کشی گرین کارت لاتاری را مشاهده کنید اموزش کامل و تصویری این روش را از اینجا مطالعه کنید.

امیدوارم که این توضیحات به شما دوستان عزیز در ثبت نام در لاتاری کمک کند و قضیه این دیپلم 11ساله هنرستانی ها برای همیشه تکلیفش برای بچه ها معلوم شده باشد.