کلاهبرداران اینترنتی با ارسال ایمیل های جعلی سعی در به دام انداختن متقاضیان لاتاری می کنند، نامه های زیر از نمونه های جعلی میباشد؛

کلاهبرداران در مرحله اول خبر برنده شدن لاتاری را اطلاع میدهند و در مراحل بعد با درخواست وجه یا ارسال اطلاعات شخصی مثل تصویر پاسپورت خواهان ادامه مراحل لاتاری توسط قربانیان می شوند.

دقت کنید پس از پذیرفته شدن در لاتاری هیچ ایمیلی دریافت نخواهید کرد و باید با مراجعه به سایت رسمی ثبت نام لاتاری از نتایج لاتاری خود با خبر شوید. می توانید مقاله راهنمای مشاهده نتایج لاتاری گرین کارت آمریکا (جدید) را مطالعه نمائید.

چطور می توان از کلاهبرداری های بعدی در زمان ثبت نام لاتاری جلوگیری کرد؟

در درجه اول اگر اطلاعات و مهارت کافی جهت ثبت نام در لاتاری گرین کارت آمریکا را دارید ترجیحا خودتان این کار را انجام دهید در غیر اینصورت آن را فقط به افراد مورد اعتماد و موجه واگذار کنید.
مهم ترین آیتم در زمان ثبت نام شما eDV یا همان ایمیلی است که در فرم ثبت نام وارد می کنید. سعی کنید این ایمیل آدرس و رمز ورود به آن را هرگز فراموش نکنید. از فرد ثبت نام کننده بخواهید که در هنگام ثبت نام این ایمیل را وارد نماید و قبل از ثبت نهایی چک کنید که دقیقا همین ایمیل در فرم ثبت نام شما وارد شده باشد.
با انجام اینکار شما می توانید جلوی کلاهبرداری های احتمالی بعدی را تا حد زیادی بگیرید. چون اگر فرد کلاهبردار حتی اگر از دادن کانفیرمیشن نامبر ثبت نام به شما سر باز بزند به راحتی می تواند از طریق این ایمیل و اطلاعات شخصی خود کد را بازیابی نموده و به پرونده دسترسی پیدا کند.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0