اهمیت عکس لاتاری

درباره اهمیت عکس برای لاتاری همین بس که بزرگترین علت رد شدن متقاضیان قبل از ورود به قرعه کشی است. بیش از ۵۰ درصد تقاضاهای مربوط به هر سال در ثبت نام لاتاری به مرحله قرعه کشی نمیرسند. علت واضح است. شما متقاضی ویزای دایورسیتی هستید. باید مطابق قوانین ایالات متحده امریکا مدارک تهیه و ارسال کنید، لذا عکس 3 در 4 که در کشور ما متعارف است اصلا در کشور ایالات متحده امریکا مفهوم ندارد. و ارسال مدارک اشتباه یعنی شما صلاحیت حضور در قرعه کشی را ندارید.

 شرایط  و فرمت کلی عکس لاتاری

 • سایز تصویر 600px * 600px یا همان 5 سانتی متر در 5 سانتی متر (کلیه تصویرها باید به شکل مربع ارائه شوند)
 • اندازه فایل: فایل تصویری مورد استفاده باید حداکثر 240 کیلوبایت باشد.
 • رزلوشن تصویر 300DPI باشد. (حداقل 200 dpi)
 • تصویر به صورت رنگی باشد( تصاویر سیاه سفید مورد قبول نمی باشد.)
 • استفاده از عینک طبی در عکسها مجاز نیست. داشتن حجاب اسلامی به شرط آنکه گردی صورت مشخص باشد منعی ندارد.
 • پس زمینه عکس باید سفید باشد. نیم تنه در عکس مشخص باشد، عکس با فاصله گرفته شود.
 •  فضای بالای سر و اطراف شانه ها باید کامل معلوم باشد. کیفیت عکس واضح، بدون تاری، سایه و روتوش باشد.
 •  عکس باید کاملا تمام رخ چشم ها باز حالت چهره خنثی و روبه دوربین باشد. محل قرار گیری سر در عکس لاتاری دارای استاندارد خاصی می باشد.
 • عکس باید دارای استاندارد های لازم جهت آپلود باشد.
 • عکس باید جدید باشد و متعلق به 6 ماه گذشته باشد ولی این مورد مشاهده شده الزامی نیست.
 • در لباس هایی که به طور معمول روزانه می پوشید گرفته می شود. در عکس لاتاری نباید از عینک یا زیورآلات یا آرایش غلیط که موجب پوشیده شدن چهره شما میشود استفاده نمود.
 •  تصویر مورد استفاده باید ژرفای رنگی 24 بیت در هر واحد تصویری (پیکسل) داشته باشد. عکس های سیاه و سفید 24 بیت یا تصاویر 8 بیتی پذیرفته نمی شوند.
 • قالب تصویری عکس (فرمت): فرمت تصویر باید در قالب دیجیتالی Joint Photographic Experts Group موسوم JPEG (jpg یا .jpeg) باشد.
 • شما می توانید عکسهایتان را با استفاده از دوربین های دیجیتال تهیه و ارائه نمایید. متقاضیان می توانند برای حصول اطمینان از مطابقت عکس با الزامات مورد نظر، پیش از ارائه فرم ثبت نام، مناسب بودن عکس های خود را با استفاده از این پیوند تارنمای ویزای گونه گونی ( E-DV ) و اینجا مراجعه و چک نمائید. این بخش حاوی معیارهای مربوط به تأیید عکس ها ازجمله مشخصات ترکیب بندی عکس ها و نمونه هایی از عکس های قابل قبول و غیر قابل قبول را در اختیارمتقاضیان می گذارد.

توجه : تمامی افراد ثبت نامی نیاز به عکس دارند حتی کودکان و نوزادان و این استاندارد برای همه الزامی می باشد.

شرایط عکس بانوان برای لاتاری

بانوان محترم متقاضی لاتاری گرین کارت آمریکا توجه داشته باشند، محدودیتی در خصوص حجاب وجود ندارد. شما می توانید عکس با حجاب اسلام تهیه نمایید. ( سوال شده بود که عکس ثبت نام با حجاب باشه و بعد از قبولی بخوایم بی حجاب بریم مصاحبه (یا بالعکس) مشکلی هست یا نه؟!!! در واقع جواب این سوال رو اجازه دهید اینگونه پاسخ دهیم؛ شما یا مسلمان هستید یا نیستید !… برخلاف پس زمینه فکری بسیاری از ایرانیان، تعداد بسیار زیادی مسلمان در آمریکا زندگی میکنند، مردم آمریکا از جهت احترام به ادیان مختلف و آزادی در اندیشه با مردم هیچ کجای دنیا قابل مقایسه نیستند)

 •  داشتن حجاب اسلامی به شرط آنکه گردی صورت مشخص باشد منعی ندارد.
 • آرایش در عکس لاتاری نباید به میزانی باشد که موجب پوشیده شدن چهره شود.
 • گذاشتن ریش یا رنگ کردن موهای خود به طور کلی تغییر ظاهری قابل توجهی در نظر گرفته نمی شود.
 • از کلاه یا پوششی که مو یا خط مو را تیره می کند، استفاده نکنید، مگر اینکه روزانه برای اهداف مذهبی استفاده شود. تمام صورت شما باید قابل مشاهده باشد و پوشش سر نباید هیچ سایه ای روی صورت شما ایجاد کند.

شرایط عکس لاتاری کودک و نوزادان

اگر داراي فرزند هستيد و در زمان ثبتنام لاتاری فرزند شما حتی 1 روزه هم باشد بايد طبق استاندارد های لاتاری از او عکس بگيريد.

هنگام عکس گرفتن از نوزاد یا کودک نوپا، هیچ شخص دیگری نباید در عکس باشد و کودک شما باید با چشمان باز به دوربین نگاه کند.

کودک خود را به پشت روی یک ملحفه سفید یا مایل به سفید بخوابانید. این اطمینان حاصل می کند که سر کودک شما پشتیبانی می شود و یک پس زمینه ساده برای عکس فراهم می کند. مطمئن شوید که هیچ سایه ای روی صورت کودک شما وجود ندارد، به خصوص اگر از بالا با کودک دراز کشیده عکس بگیرید.


ویژگیهای ترکیب بندی عکس: (وضعیت سر)

 • صورت فرد موضوع عکس باید مستقیما رو به دوربین باشد.
 • سر فرد نباید به طرف بالا، پایین یا چپ یا راست باشد.
 • ارتفاع سر یا اندازه بخش صورت (از بالای سر، مشتمل بر موی سر، تا پایین چانه) باید بین 50 و 69 درصد ارتفاع کل تصویر باشد. ارتفاع چشم ( از پایین عکس تا خط چشم ها) باید بین 56 و 69 درصد ارتفاع تصویر باشد.
 • نمونه هایی از الزامات عکس در بخش ویژگیهای تصویر در تارنما E-DV موجود است. جزئیات عکس اینجاست.
 • برای عکسبرداری باید از پس زمینه خنثی کم رنگ استفاده شود.
 • عکس باید دارای وضوح کامل باشد.
 • متقاضی نباید در عکس عینک آفتابی یا دیگر زوائدی که بخشی از صورت را می پوشانند، داشته باشد.
 • عکس های متقاضیانی که دارای پوشش سر یا کلاه هستند تنها در شرایطی پذیرفته می شوند که دلیلی اعتقادی یا مذهبی بر آن مترتب باشد؛ حتی در چنین شرایطی، این کلاه یا پوشش نمی بایست هیچ قسمتی از صورت متقاضی را بپوشاند. عکس هایی که متقاضیان در آنها دارای دست افزارهای قبیله ای یا کلاه های دیگر با ماهیت هایی غیردینی به سر دارند، پذیرفته نمی شود. عکس پرسنل نظامی و کارکنان شرکت های هوایی و دیگر ویژگیهای فنی تصاویر افرادی که باید به دلایل حرفه ای کلاه بپوشند مورد پذیرش نیست.

اسکن عکس

ترجیحا از عکس چاپ شده برای ثبت نام لاتاری استفاده نکنید. اما در صورتی که امکان انجام عکاسی نیست میتوانید با استفاده از اسکنر مناسب با کیفیت 24 بیت و حداقل 300 dpi نسبت به اسکن عکس اقدام نمایید. اما هرگز عکس 3 در 4 یا 6 در 4 را اسکن و استفاده نکنید.

عکاسی های معتبر

متاسفانه در کشور ما هیچ کس از واژه “نمیدانم” یا “نمیتوانم” استفاده نمیکند. نتیجه اینکه به هر عکاسی یا آتلیه مراجعه کنید و عکس لاتاری بخواهید مدعی سالها تجربه در این زمینه میشوند علت آن هم مهم نیست. اما اکثر آنها حتی فایل عکس را به شما نمیدهند و عکس چاپی هم قابل استفاده نیست.

نکته مهم : به هیچ عنوان عکس های 3 * 4 و یا 6 * 4 را به عنوان عکس لاتاری استفاده نکنید . حتی با ریسایز کردن ،  این عکس ها قابلیت استفاده در ثبت نام لاتاری را ندارند.

شرایط عکس صحیح

چک کردن معتبر بودن عکس ثبت نام لاتاری

متقاضیان می توانند برای حصول اطمینان از مطابقت عکس با الزامات مورد نظر، پیش از ارائه فرم ثبت نام، مناسب بودن عکس های خود را با استفاده از این پیوند تارنمای ویزای گونه گونی ( E-DV ) و اینجا مراجعه و چک نمائید. این بخش حاوی معیارهای مربوط به تأیید عکس ها از جمله مشخصات ترکیب بندی عکس ها و نمونه هایی از عکس های قابل قبول و غیر قابل قبول را در اختیار متقاضیان eDV می گذارد.

برای اطمینان از صحیح بودن عکس خود میتوانید از ابزار Photo Validator مربوط به امور خارجه آمریکا استفاده کنید.

https://tsg.phototool.state.gov/photo

همچنین میتوانید از ابزار رایگان زیر استفاده کنید:

https://dvlottery.me/dv-lottery-photo-checker

سایت‌‌ها و اپلیکشن‌های دیگری نیز برای بررسی اعتبار عکس ثبت نام لاتاری وجود دارند که معمولا با دریافت هزینه دلاری این کار را انجام میدهند که توصیه ما سایت رسمی ذکر شده است.

راهنمای تهیه عکس لاتاری در منزل

برای ثبت نام در لاتاری نیاز به عکس دارید. این عکس برای همه افرادی که میخواهند در لاتاری ثبت نام کنند اجباریست.

چنانچه تمایل به شرکت در لاتاری و برخورداری از شانس دریافت ویزا و مهاجرت به آمریکا را دارید، بهتر است در تهیه تصویر مناسب و استاندارد لاتاری دقت لازم را به عمل آورید.

شما می توانید عکسهایتان را با استفاده از دوربین های دیجیتال تهیه و ارائه نمایید. اگر بنا دارید عکس جدید دیجیتالی بگیرید دقت داشته باشید که عکستان دارای ویژگیهای زیر باشد. قالب تصویری عکس (فرمت): فرمت تصویر باید در قالب دیجیتالی Joint Photographic Experts Group موسوم به (JPEG ) باشد. سایز تصویر 600px * 600px یا همان 5 سانتی متر در 5 سانتی متر. رزلوشن تصویر 300DPI باشد. تصویر به صورت رنگی باشد داشتن حجاب اسلامی به شرط آنکه گردی صورت مشخص باشد منعی ندارد. در عکس نباید به هیچ وجه از عینک استفاده کنید.

وضعیت سر صورت فرد موضوع عکس باید مستقیما رو به دوربین باشد. سر فرد نباید به طرف بالا، پایین یا چپ یا راست باشد. ارتفاع سر یا اندازه بخش صورت (از بالای سر، مشتمل بر موی سر، تا پایین چانه) باید بین ۵۰ و ۶۹ درصد ارتفاع کل تصویر باشد. ارتفاع چشم (از پایین عکس تا خط چشم ها) باید بین ۵۶ و ۶۹ درصد ارتفاع تصویر باشد. برای عکسبرداری باید از پس زمینه خنثی کم رنگ استفاده شود. عکس باید دارای وضوح کامل باشد. عکس های متقاضیانی که دارای پوشش سر یا کلاه هستند تنها در شرایطی پذیرفته می شوند که دلیلی اعتقادی یا مذهبی بر آن مترتب باشد؛ حتی در چنین شرایطی، این کلاه یا پوشش نمی بایست هیچ قسمتی از صورت متقاضی را بپوشاند. عکس هایی که متقاضیان در آنها دارای دست افزارهای قبیله ای یا کلاه های دیگر با ماهیت هایی غیردینی به سر دارند، پذیرفته نمی شود. عکس پرسنل نظامی و کارکنان شرکت های هوایی و دیگر افرادی که باید به دلایل حرفه ای کلاه بپوشند مورد پذیرش نیست. 

نحوه تهیه عکس دیجیتالی با دوربین موبایل یا دوربین عکاسی

 1. یک زمینه روشن انتخاب کنید. میتوانید پشت به دیواری سفید بایستید. هیچ گونه سایه ای روی صورت یا دیوار نباشد- بهتر است با فاصله یک قدم از دیوار بایستید. دیوار هیچ گونه دکور یا زمینه رنگی نداشته باشد.
 2. کاملاً رو به دوربین بایستید و مستقیم به دوربین نگاه کنید. حالت چهره شما خنثی باشد. بخصوص دهان بسته و چشمان بازو سر صاف. نگاه مستقیم رو به دوربین.
 3. سعی کنید حتی الامکان سایه ای در پشت تصویر ظاهر نشود. همچنین چهره تان نیز سایه دار نیافتد.
 4. حالا فردی که از شما عکس میگیرد باید دوربین را طوری تنظیم کند که نیم تنه بالای شما در تصویر مشخص باشد. مقدار فضای زیادی خالی بالا و پائین صورتتان باشد. چند بار این کار را امتحان کنید تا تصویر مطلوب گرفته شود.
 5. پس از تهیه عکس کارهای استانداردسازی را انجام دهید. حجم عکس زیر ۱۰۰۰ کیلوبایت باشد.

تمام و به همین راحتی.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0