لاتاری چیست؟

دولت آمریکا برای حفظ تنوع نژادی در این کشور، هر ساله از کشور هایی که کمتر به آمریکا مهاجرت می کنند به صورت تصادفی افرادی رو انتخاب و به اون ها گرین کارت رایگان میده. این افراد که در قرعه کشی لاتاری برنده میشن می تونن از اقامت دائم در این کشور و مزایای شهروندی بهره مند بشن.

شروط اصلی شرکت در لاتاری چیه؟

برای ثبت نام در لاتاری در ابتدا باید شرایط زیر را داشته باشید :

1- حداقل مدرک تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی معادل (دیپلم های فنی حرفه ای و کار و دانش مورد قبول است) ۱۲ سال تحصیلات در ایالات متحده امریکا باشد.

۲-شما باید بومی(متولد) یکی از کشورهای مجاز برای شرکت در قرعه کشی باشید. لیست کشورهای مجاز همه ساله در دستورالعمل قرعه کشی همان سال منتشر می شود.

آیا مدرک تحصیلی بالاتر نقشی روی برنده شدن در لاتاری دارد؟

خیر، انتخاب برنده ها در لاتاری فقط به صورت رندم و شانسی اتفاق میفته و همه با هر مدرکی شانس برابر با هم دارند (ثبت نام صحیح برای قرعه کشی مهم است).

آیا ایرانیان می توانند در لاتاری شرکت کنند؟

بله، کشور ایران در لیست کشور های مجاز به شرکت در لاتاری قرار گرفته و میتواند در قرعه کشی گرین کارت آمریکا شرکت کند.

چرا بعضی از کشور ها اجازه شرکت در لاتاری را ندارند؟

در 5 سال اخیر اگر بالای 50 هزار از متولدین یک کشور به آمریکا مهاجرت کرده باشند آن کشور واجد شرایط نم ی باشد.

اگر محل تولد فردی در لیست کشور های مجاز نباشد، چطور در لاتاری شرکت کند؟

بهترین راه برای چنین افرادی اینه که اگر همسرش متولد یکی از کشور های مجاز به شرکت در لاتاریه از اون طریق اقدام کنند.

 آیا برای ثبت نام لاتاری امضا و عکس همه اعضای خانواده نیاز است؟

خیر، نیازی به امضا نیست اما همسر و تمام فرزندان شما باید عکس های ترجیحا جدید و مجزایی ارائه کنند. (طبق اعلام وزارت خارجه آمریکا متقاضیان ثبت نام در لاتاری امسال نباید از عکسی استفاده کنند که در پرونده سال گذشته آن‌ها استفاده شده است. در صورت یکسان بودن هر دو عکس فرد از قرعه کشی حذف خواهد شد)

عکس لاتاری باید چطور باشد؟

1- پشت زمینه عکس سفید باشد.

2-عکس پرسنلی و 3*4 یا عکس پاسپورت مورد قبول نیست.

3- عکس افراد شرکت کننده باید همگی جدید بوده و از تاریخ عکسبرداری حداکثر 6 ماه گذشته باشد.

4- استفاده از عینک، کلاه، زیورآلات در عکس ممنوع میباشد.

5- آرایش غلیظ که موجب تغییر در چهره شود و استفاده از لنز ممنوع است.

6-رنگ لباس شما باید سفید یا همرنگ با پس زمینه عکستان نباشد.

7- عکس از روبهرو گرفته شود و تصویر فرد تمام رخ باشد. نگاه رو به بالا، سر رو به پایین و یا چهره نیم رخ مورد قبول نیست.

8-عکسهای دسته جمعی و یا خانوادگی مورد قبول نیستند.

اگر در لاتاری برنده شویم و به امریکا نرویم چه میشود؟

سهم لاتاری شما سوخت می شود، در ضمن  لاتاری قابل فروش و انتقال نبوده و قابلیت تمدید یا استفاده در زمان دیگر ی ندارد البته متقاضی از ثبت نام های بعدی محروم نخواهد شد و امکان ثبت نام دوباره در دوره های بعد وجود دارد. تنها با انجام این کار شانس یک ایرانی ضایع شده است، به همین راحتی!

آیا پاسخ برنده شدن و قبول نشدگان لاتاری به همه افراد اطلاع داده می شود؟

خیر، هیچ ایمیل یا تلفن یا نامه ای برای برندگان لاتاری ارسال نخواهد شد و پیگیری وضعیت لاتاری بر عهده متقاضی است.

شرایط سنی برای ثبت نام لاتاری چگونه است؟

هیچ محدودیت سنی برای ثبت نام لاتاری وجود ندارد و همه افراد میتوانند در لاتاری شرکت کنند. اما افراد زیر 18 سال تنها در صورتی مجاز به ثبت نام می‌باشند که زیر مجموعه پدر یا مادر ثبت نامشان را انجام دهند یا اینکه دارای مدرک دیپلم چاپ شده باشند و همچنین امکان ثبت نام افراد بالای 21 سال به صورت زیر مجموعه پدر و مادر نیست.

ایا لاتاری برای ایرانی ها تحریم است؟

خیر، تحریم های دولت آمریکا  مربوط به امور اقتصادی و نظامی دولت ایران می باشد نه امور مهاجرتی شهروندان ایرانی !!!  در ضمن لاتاری برنامه ای هست که طبق قانون 1990 مهاجرت ، باید شهروندان کشور هایی که کمترین سهم مهاجرت به روش های دیگر را دارند از طریق لاتاری فرصت داشته باشند تا اقامت دائمی دریافت کنند و این برای افزایش تنوع نژادی و رفع نیاز های جمعیتی می باشد به همین خاطر امکان ثبت نام لاتاری برای مردم ایران وجود داشته و مشکلی برای ثبت نام نیست. در واقع شهروندان ایرانی هدف تحریم ها نیستند مگر کسانی که خدمت سربازی را در ارگان های خاص گذرانیده باشند…

 چه امکاناتی در اختیار افرادی که در لاتاری برنده میشوند و مهاجرت میکنند قرار داده میشود؟ (کار، تحصیل، مسکن و …)؟

دولت ایالات متحده هیچ تضمین و تعهدی بابت دادن کار، مسکن و سایر تسهیلات ویژه به مهاجرین نمیدهد. این شما هستید که میخواهید مهاجرت کنید و دولت آمریکا این فرصت را در اختیار شما قرار میدهد که از طریق لاتاری به آسانترین نحو ممکن به این کشور مهاجرت کنید. باقی دیگر انتخاب شماست. یقیناً زندگی در آمریکا آرزوی خیلی هاست. اما آیا توانایی زندگی در آمریکا را دارید؟ آیا فکر میکنید میتوانید در آنجا کار پیدا کنید؟ آیا برای ماه های اول که هنوز کاری پیدا نکرده اید، میتوانید پشتوانه مالی تهیه کنید؟ پاسخ این سوالات نزد شماست!…

هدف ما منصرف کردن شما از فکر کردن به مهاجرت به آمریکا نیست، اما بهر حال مهاجرت مشکلاتی دارد که هر شخص بایستی با فکر و منطق با آن روبرو شود. دولت آمریکا همانند سایر شهروندان با شما برخورد خواهد کرد و هیچ گونه امتیاز ویژه ای برای مهاجران قائل نیست.

مهلت ثبت نام لاتاری تا چه زمانی است؟

هر سال از تاریخ حدود 12 مهر تا 15 آبان ( سوم اکتبر لغایت ششم نوامبر ) حدود 33 روز، مهلت ثبت نام لاتاری است. در صفحه آمار سایت انجمن لاتاری امریکا این تاریخ و تاریخ وقایع دیگر لاتاری به صورت لحظه ای قابل مشاهده است.

تاریخ اعلام نتایج لاتاری چه زمانی است؟

نتایـج لاتاری گرین کارت آمریکا هر ساله در اواسط اردیبهشت ماه (6 می) اعلام می شود. در صفحه اصلی سایت انجمن این تاریخ به صورت زنده قابل مشاهده است.

آیا برای ثبت نام پاسپورت حتما نیاز است؟

این قانون برای برندگان 2024 اعمال نخواهد شد.

در زمان ریاست جمهوری ترامپ، قانونی وضع شد که الزام به داشتن پاسپورت برای ثبت نام از شروط ثبت نام بود و تنها در صورتی ذکر نکردن پاسپورت شاید مورد قبول واقع می شد که:

 • بدون ملیت بوده باشید.
 • ملیت یک کشور کمونیستی را داشته اید و قادر به دریافت پاسپورت نبوده اید.
 • وزارت کشور و اطلاعات ان کشور اجازه دریافت پاسپورت را به شما نداده باشد.
كسانى كه خارج ايران هستن و پاس ايرانى ندارن و بجاش تراول داكيومنت دارن به چه صورت فرم رو بايد پر كنن؟

شماره تراول داکیومنت رو میتونید به عنوان شماره پاس و تاریخ انقضای تراول داکیومنت رو به عنوان تاریخ پاس استفاده کنید. تراول داکیومنت اعتبار پاسپورت رو داره.

آیا شهروندان ایالات متحده می توانند شرکت کنند؟

افرادی که شهروند ایالات متحده هستند اما متولد یکی از کشور های واجد شرایط هستند و در کشور دیگری ساکن هستند نیز می توانند در لاتاری گرین کارت ایالات متحده شرکت داشته باشند (شاید بگوید این چه سوالی بود … اما پرسیده شده است و ما نیز فقط پاسخ داده ایم…)

من دوسال ثبت نام کردم ولی نرفتم جوابشو ببینم از کجا بفهمم لاتاری قبول شدم یا نه. جواب های لاتاری چه زمانی میاد؟؟

اولا خسته نباشید عرض کنیم خدمت شما! نتایج لاتاری به صورت عمومی اعلام میشد ولی تنها هر شخص قادر به مشاهده نتیجه قرعه خود است، پس اسامی برندگان در هیچ جا اعلام نمیشود، حتی سفارت ها هم به این اطلاعات دسترسی ندارند و کی سی سی هم به هیچ عنوان نتیجه را به صورت شخصی برای کسی ارسال نمیکند و در ایمیل پاسخگو نخواهد بود. زمان اعلام نتایج باید شخصا به سایت dvprogram.state.gov مراجعه کنید و وضعیت پرونده تان را بررسی کنید.

آیا امکان داره زیر ۱۸ سال از لاتاری در بیاد و ویزا بگیره یا نه!

ثبت نام لاتاری شرط سنی ندارد، شما برای دریافت ویزا باید حداقل تحصیلات دیپلم 12 ساله یا بجای آن 2 سال سابقه در پنج سال گذشته مطابق الزامت o-net ارائه کنید. میتوانید این مقاله را مطالعه کنید.

آیا یک برنده ی لاتاری می تواند قبل از اتمام پروسه و دریافت ویزا در پروسه لاتاری سال بعد به دلیل همپوشانی زمان ثبت نام لاتاری سال بعد و روند در جریان لاتاری سال قبل شرکت کند؟

بله می تواند و انجام اینکار هیچ تاثیر منفی بر پروسه ی در حال انجامش ندارد. ?????? ولی این را بدانید هر ثبت نام اضافه یعنی ضایع کردن حق یک ایرانی!… (اینجا بین علما اختلاف میوفته معمولا چراکه معمولا برنده شدن در لاتاری قطعی به ویزا نمی‌انجامد و هر کسی نظری داره، قطعا اگه توی گروه تلگرام بودم اینو نمیگفتم کی حوصله داره با نظرات دیگران وارد بحث بشه، من یکی که ندارم!? )

ثبت نام در لاتاری چگونه است؟

همه مراحل ثبت نام به صورت آنلاین و از طریق وب سایت dvprogram.state.gov صورت می گیره و هر فرد تنها یک بار میتونه در هر دوره ثبت نام کنه و اگر فرم ثبت نام مشکلی داشته باشه یا اطلاعات صحیح نباشد از دوره حذف میشود (بعضا مواردی بودند که قبول شدند اما در سفارت بخاطر عدم تشابه اطلاعات فردی با اطلاعات فرم لاتاری در سفارت رد شدند، این مورد چون شامل موارد و سوالات زیادتری میشه باید شخصا پاسخ داد و نمیشه در یک سوال جمش کرد، شرایط افراد خیلی متفاوته و پارامترهایی روی اون تاثیر دارن)

منظور از کلمه native در فرم چیست؟

Native  یعنی کشوری که فرد در اونجا متولد شده، حتی اگه الان ملیت کشور دیگه ای رو داشته باشه.

هزینه ثبت نام در لاتاری چقدر است؟

ثبت نام در لاتاری گرین کارت کاملا رایگان است و هیچ هزینه ای ندارد. از صرف هزینه برای این مورد خودداری کنید اگر توانایی ثبت نام صحیح ندارید ثبت نام تان را به شخص مورد اعتماد و آشنا واگذار کنید (البته جواب خودم برای مورد دوم چیز دیگری بود ولی کی ظرفیت شنیدن حقایق با طعم انتقاد رو داره!!?)

آیا یک زن و شوهر می توانند به طور جداگانه فرم ثبت نام لاتاری پر کنند؟

بله هم زن و شوهر و هم فرزندان خانواده که سن بالای ۱۸ سال داشته باشند میتونند فرم جدایی برای ثبت نام لاتاری ارسال کنند .

به نام کدام یک از اعضای خانواده باید در فرم ثبت نام لاتاری اشاره کنیم؟

نام همسر و تمام فرزندان ازدواج نکرده ای که زیر ۲۱ سال هستند را باید در فرم ذکر کنید. فقط در صورتی که از همسرتان به طور قانونی جدا شده اید، نیازی به اشاره اسم همسر نیست. حتی باید نام فرزندتان را که به فرزند خواندگی قبول کرده اید یا اینکه جدا از شما زندگی می کند و یا فرزند همسرتان است را هم در فرم قید کنید.

آیا هر فرد باید فرم ثبت نام لاتاری را شخصا پر کند?

فرم ثبت نام شامل یک سری اطلاعات شخصی و جزئی است که یا می توانید شخصا پر کنید یا با دادن اطلاعات درست و صحیح به شخصی که مورد قبولتان است، فرم را پر کنند!

افرادی که در لاتاری ثبت نام کرده اند، چگونه انتخاب می شوند؟

همه فرم های ثبت نامی، در مرکز کنسولگری کنتاکی کد بندی می شوند و  بعد از پایان ثبت نام، به صورت کامپیوتری و کاملا تصادفی برنده ها مشخص می شوند.

آیا برای ثبت نام در لاتاری، سن خاصی مد نظر است؟

حداقل سن برای درخواست وجود ندارد ، اما نیاز به تحصیل در دبیرستان ( حداقل دیپلم 12 ساله) یا تجربه کار ( 2سال مطابق الزامات O-NET) برای هر متقاضی اصلی در زمان درخواست نیاز است، به طور موثر بیشتر افراد زیر 18 سال را رد صلاحیت می کند و هیچ حداکثری نیز تعیین نشده و اعلامی بر رد صلاحیت نکردند.

آیا افرادی که از روش های دگر مهاجرت به آمریکا استقاده کرده اند، می توانند در لاتاری شرکت کنند؟

در سایت امور خارجه آمریکا ذکر شده است که هیچ تداخلی ایجاد نمیکند، اما پاسخ به این سوال در حالت کلی بستگی به مواردی دارد!

اگر فردی که در لاتاری انتخاب شده، فوت کند ویزای اقامت او چه می شود؟

در چنین شرایطی ویزای گرین کارت فرد هم باطل می شه و همسر و فرزندان او هم اجازه استفاده از شانس برنده شدن متقاضی را برای مصاحبه و غیره ندارند.

آیا امکان ذخیره آنلاین فرم و تکمیل بعضی از قسمت های آن در تایم دیگر وجود دارد؟

خیر، فرم ثبت نام به گونه ای طراحی شده که باید در یک مرحله تکمیل و ارسال شود.

آیا فردی که در لاتاری برنده شده باید حتما همراه خانواده اش مهاجرت کند؟

خیر این به انتخاب خود فرد بستگی داره و میتونه هم با خانواده و هم به تنهایی برای مهاجرت به آمریکا اقدام کند اما در مواردی بهتر است یا باید ( منظور از باید درخواست افیسر است) دلایل قانع کننده ارائه شود. به وارد کردن اطلاعات در فرم های بعد از قبول دقت شود!

آیا برنده شدن من در لاتاری به معنی دریافت گرین کارت آمریکاست؟

خیر، متاسفانه این چنین نیست. بعد از  برنده شدن باید روند تازه ای را شروع کنید، فرم آنلاین پر می کنید و بعد از یک مصاحبه حضوری در سفارت و گاها مسافرت دوباره به کشور محل مصاحبه ویزای خود را دریافت کنید. که اگر دانش کافی ندارید مطالعه کردن سایت امور خارجه آمریکا، سایت سفارت های آمریکا و سایت‌های معتبر دیگر، مشاوره و راهنما گرفتن از افراد مطلع که بتوانند به شما کمک کند در این مسیر واقعا ضروری ست. ما به شما ادمین انجمن لاتاری امریکا در تلگرام را توصیه می‌کنیم چرا که اطلاعات همگی آنها مشابه است و صحت سنجی شده است. از مشورت با موسسات و وکلا خودداری کنید! اولی پول دومی عدم اطلاعات و تجربه کافی!!!

فرزندان تا چه سنی زیر مجموعه سرپرست خانواده خواهند بود؟

طبق قانون ملیت و مهاجرت آمریکا فقط فرزندان زیر ۲۱ سال که ازدواج نکرده باشند زیر مجموعه سرپرست خواهند بود. به مقاله اکستراتایم در سایت مراجعه کنید.

اگر اطلاعات فرم را اشتباه وارد کنیم آیا امکان اصلاح وجود دارد؟

بعد از ارسال اطلاعات دیگر امکان اصلاح خطاها وجود ندارد، شدیدا توصیه می‌کنیم اگر با اطلاعات اشتباه و جزئی یا حتی کلی ثبت نام شدید و کد تایید گرفتید دیگر به هیچ عنوان مجدد ثبت نام نکنید چرا که اگر ذره ای شانس قبولی و دریافت ویزا مانده باشد با ثبت مجدد به صورت کامل نیست و نابود میشود‌.

آیا میتوان بیش از یک ثبت نام لاتاری کرد؟

در صورت ثبت نام لاتاری بیش از یک بار برای یک نفر، شانس آن شخص برای آن سال از بین خواهد رفت، هر سال تنها یک بار می توانید ثبت نام و فرم را ارسال کنید. در واقع هر سال فقط یک کانفرمیشن نامبر مختص هر فرد.

آیا ثبت نام متناوب در سالهای متوالی امکان پذیر است؟

بله، حتی برنده های لاتاری امسال نیز میتوانند در دوره بعدی ثبت نام کنند و هیچ منعی برای آنها وجود ندارد.

برای شرکت در لاتاری چه مدارکی لازم است؟

برای ثبت نام در لاتاری تنها کافیه فرم های مربوط به اطلاعات شخصی رو به صورت آنلاین پر کنید و یک عکس مناسب تهیه کنید و به عنوان متقاضی اصلی حداقل تحصیلات دیپلم 12 ساله کامل داشته باشید یا 2 سال سابقه کار مطابق الزامات o-net. آموزش ثبت نام در لاتاری در سایت موجود است. ?

میتوان شانس لاتاری را بالا برد؟

فقط متاهلین شانس دو برابر دارند، به این ترتیب یک یک ثبت نام توسط آقا و یک ثبت نام توسط خانم انجام میشود و زیر کیس یکدیگر میشوند. در صورت برنده شدن هر یک از این افراد، همسر و فرزندان زیر ۲۱ سال ویزا میشود و اجازه ورود به آمریکا را خواهند داشت.

گرین کارت چیست و دولت آمریکا چه هدفی از برگزاری لاتاری دارد؟
 • گرین کارت ویزای اقامت دائم در آمریکاست. دارنده گرین کارت میتواند آزادانه در این کشور زندگی، کار و تحصیل کند. یک فرد ایرانی پس از دریافت گرین کارت میتواند تحت شرایط افراد دارای اقامت، بدون هیچ مشکلی به ایران سفر کند و با همان کارت به آمریکا بازگردد. البته محدودیت های در این باره وجود دارد که از حوصله این سوال خارج است.
 • دولت آمریکا هر ساله از طریق قرعه کشی به ۵۵۰۰۰ نفر از سرتاسر جهان ویزای DV اعطا میکند. هر ساله لیستی از کشورهایی که اتباعشان مجاز به شرکت در لاتاری هستند از سوی اداره مهاجرت آمریکا اعلام میشوند. کشور ما ایران نیز تا کنون جزو کشورهای مجاز بوده است. معیار اینکه اتباع چه کشورهایی میتوانند در لاتاری شرکت کنند و چه کشورهایی نمیتوانند، بستگی به تعداد مهاجران آن کشور در ایالات متحده دارد. برای مثال اتباع کشورهای چین، کانادا، هندوستان، فیلیپین، برزیل و چند کشور دیگر اجازه شرکت در این قرعه کشی را ندارند، چرا که با توجه به اینکه آمریکا یک کشور مهاجر پذیر است، تعداد بسیار زیادی از اتباع این کشورها هر ساله از طرق دیگر به آمریکا مهاجرت میکنند. به واقع این لاتاری فرصتی برای کشورهایی است که هر ساله مهاجر کمتری (کمتر از 5 هزار نفر از متولدین) به این کشور گسیل میدارند، تا از این طریق بتوانند موازنه ای بین نژاد و جمعیت مهاجران بوجود آورند. به همین دلیل این برنامه Diversity Visa Lottery (قرعه کشی ویزای گونه گونی یا تنوع نژادی) نام گرفته است.
 • طبق آمار منتشر شده، در حال حاضر حدود یک میلیون و چهارصد هزار ایرانی ساکن ایالات متحده میباشند که این رقم نسبت به مثلاً کشور چین با حدود چهار میلیون مهاجر خیلی کمتر است.
شرایط شرکت در لاتاری برای علاقه مندان به مهاجرت به آمریکا چیست؟
 • افرادی که میخواهند در این لاتاری شرکت کنند باید حداقل دو شرط زیر را داشته باشند:
 • سن ۱۸ سال به بالا داشته باشند. در واقع سن ملاک نیست دیپلم کامل دریافت کرده باشند فارغ از میزان سن!
 • مدرک دیپلم 12 ساله یا بالاتر داشته باشند.
 • در صورتیکه زیر دیپلم هستند، 2 سال مطابق الزامات O-NET در 5 سال گذشته داشته باشند. عنوان شغلی تخصصی شما بایستی منطبق با شرایط اداره کار ایالات متحده باشد. این شغل ها در شبکه اطلاعات شغلی آمریکا در Zone های مختلف دسته بندی شده اند و تخصص شما بایستی در Zone 4-5 باشد.
ثبت نام چه زمانی انجام میشود؟

زمان قرعه کشی مشخص نیست ولی زمان ثبت نام و زمان اعلام نتایج که به ترتیب در اکتبر و می هر سال هستند از طریق سایتhttps://www.dvprogram.state.gov اعلام میشود.

پروسه ثبت نام به چه نحوی صورت میگیرد؟

تمامی پروسه ثبت نام به صورت آنلاین میباشد و هر فرد فقط یکبار در سال مجاز به ثبت نام در لاتاری میباشد. در صورتیکه هر فرد بعنوان متقاضی اصلی بیش از یکبار ثبت نام کند، تقلب محسوب شده و از شرکت در لاتاری آن سال محروم خواهد شد. همچنین تنها فرم افرادی در لاتاری شرکت داده میشود که بدون نقص باشند.

شرایط تصویر جهت شرکت در لاتاری چگونه باید باشد؟
 • یک قطعه عکس ۵ در ۵ (۶۰۰ در ۶۰۰ پیکسل)، با زمینه سفید که در آن فرد کاملاً رو به دوربین باشد.
 • برای بانوان ایرانی، تصاویر با حجاب یا بدون حجاب قابل قبول میباشد. (این دیگه بستگی به خود شخص داره که مسلمان باشه و یا نباشه) عکس بدون آرایش باشد که هویت اصلی شخص مشخص باشد.
 • در تصویر از هیچگونه کلاه، عینک آفتابی، و هر چیز غیر متعارفی که باعث پوشاندن سر و صورت باشد استفاده نشود.
 • برای تهیه این عکس، بهترین راه مراجعه به عکاسی و تهیه یک عکس جدید میباشد. از عکاس بخواهید فایل عکس شما را روی CD یا فلش مموری بزند و به شما بدهد.
چه افرادی از اعضای خانواده مجاز به شرکت در قرعه کشی هستند؟
 • افراد مجرد بالای ۱۸ سال ه شرط داشتن حداقل مدرک دیپلم کامل میتوانند به تنهایی در لاتاری شرکت کنند.
 • افراد متاهل میتوانند با همسر و فرزندان مجرد زیر ۲۱ سالشان در لاتاری شرکت کنند باز به شرط داشتن حداقل دیپلم ۱۲ ساله کامل!
 • افراد متاهل، میتوانند دو بار در لاتاری شرکت کنند. یک بار یک فرم برای آقا پر شود و اطلاعات خانم در آن گنجانده شود. و یک بار خانم فرم را پر کند و اطلاعات آقا را در فرم خود بگنجاند. این کار قانونیست و میتواند شانس افراد متاهل را دو برابر کند.
 • افراد مجرد بین ۱۸ تا ۲۱ سال میتوانند هم به صورت انفرادی ثبت نام کنند (در صورت داشتن دیپلم کامل) و هم به همراه والدینشان. بدین ترتیب ۳ بار در لاتاری شرکت کرده اند و این شانس برنده شدنشان را بیشتر میکنند. اگر هر یک از والدین برنده شوند، میتوانند به همراه آنها مهاجرت کنند، البته اگر مشمول اکستراتایم باشند که این موضوع بستگی به نظر سفارت دارد نه محاسبات!
 • یک فرد در صورت برنده شدن، فقط میتواند همراهان مجاز خود را که در زمان ثبت نام در لاتاری نامشان را در فرم آورده با خود ببرد.
نتایج لاتاری در چه تاریخی اعلام میشود؟

نتایج لاتاری هر ساله در حالت عادی اگر مشکلی نباشد تغییر کند معمولا در تاریخ می ( اردبیهشت) از طریق سایت https://www.dvprogram.state.gov اعلام میشود. نتایج تنها از طریق سایت اداره مهاجرت به صورت آنلاین و با ارائه کد رهگیری (Confirmation Number) منحصر به فرد صورت قابل بررسی است.

از کجا بفهمیم برنده شده ایم؟

در تاریخ ذکر شده با مراجعه به سایت https://www.dvprogram.state.gov با وارد کردن کانفرمیشن نامبر صفحه ای باز خواهد شد که نتیجه را مشخص میکند. در صورت قبولی اطلاعات شما به همراه یک بارکد و کیس نامبر (Case Number) نمایش داده میشود. این کیس نامبر، شماره پرونده شما میباشد که توسط آن تا دریافت گرین کارت به پرونده شما رسیدگی میشود. در حفظ این اطلاعات شخصی کوشا باشید، کیسنامبرها به صورت کلی مشخص هستند ولی هویت افراد دارنده آنها مشخص نیست، به این نکته دقت کنید.

من ایمیلی دریافت کرده ام مبنی بر اینکه در لاتاری برنده شده ام. آیا این میتواند صحت داشته باشد؟

خیر! به هیچ وجه به ایمیل هایی که در زمان های خاص مبنی بر اینکه در لاتاری برنده شده اید اطمینان نکنید، حتی اگر تمامی اطلاعات شما را در آن ایمیل ذکر کرده باشند. تنها مرجع اعلام نتایج لاتاری همان سایت زیر میباشد. ایمیل هایی که برای شما ارسال میشود، تقلبی بوده و درخواست مبالغی هنگفت را میکنند که مثلاً به حسابی در جنوب شرقی آسیا یا هر کشور دیگر واریز شود. در صورت واریز چنین مبالغی دیگر نه به آنها دسترسی خواهید داشت، نه میتوانید پولتان را پس بگیرید.

https://www.dvprogram.state.gov

آیا برای قبول شدگان در لاتاری نامه ای به آدرس پستی شان ارسال میشود؟

خیر! طی چند سال گذشته دیگر اطلاع رسانی مکاتبه ای از طریق نامه انجام نمیگیرد و تا زمان دریافت ویزا، هیچگونه نامه ای به آدرس تان ارسال نمیشود. تنها مرجع جهت اطلاع از نتایج لاتاری سایت اداره مهاجرت و قسمت اعلام نتایج به نشانی www.dvprogram.state.gov/ESC میباشد.

پس از قبولی چه مدت طول میکشد تا ویزای مهاجرت بگیریم؟
 • پس از قبولی در لاتاری، و رویت نامه قبولی و کیس نامبر، شما بایستی نسبت به تکمیل فرم های مهاجرت برندگان و اعضای خانواده اقدام نموده و پس از تکمیل و امضا به مرکز کنسولگری ایالات متحده در کنتاکی (KCC) ارسال نمایید. این فرم ها دربردارنده هویت فرد شرکت کننده و همراهان قانونی ایشان در لاتاری میباشد. پس از ارسال فرم به KCC، بایستی منتظر اعلام زمان مصاحبه از طریق ایمیل که به آدرس ایمیلتان ارسال میشود باشید.
 • بهتر است که ترجمه مدارک خودتان را به بعد از دعوت به مصاحبه موکول کنید ولی اگر زبانتان خوب نیست میتوانید قبل از تکمیل فرم ترجمه رسمی کنید. این مدارک شامل ترجمه شناسنامه، کارت ملی، مدرک تحصیلی، گواهی سابقه شغلی، مستندات مالی و… میباشد.
 • همچنین بایستی مدارک پزشکی و واکسیناسیون های خواسته شده را تهیه کرده در زمان مقتضی به مدیکال ارائه نمایید.
 • معمولاً زمان دعوت به مصاحبه بین ۶ تا ۱۲ ماه بعد از اعلام نتایج میباشد. مصاحبه ها در نزدیکترین سفارت ایالات متحده به محل اقامتتان انجام میشود. دریافت ویزا پس از مصاحبه به شرایط مختلف، بستگی دارد که در سایت با مقالات مختلف بارها به آن اشاره کرده ایم. در صورت تایید مدارکتان، یک ویزای ۶ ماهه به شما داده میشود که طی آن میتوانید به آمریکا سفر کنید. معمولاً کمتر از یک ماه بعد از اولین ورودتان به آمریکا و طی یک سری مراحل قانونی، گرین کارت دائمی به نام شما و اعضای خانواده تان صادر می شود.
چه امکاناتی در اختیار افرادی که در لاتاری برنده میشوند و مهاجرت میکنند قرار داده میشود؟ (کار، تحصیل، مسکن و …)؟
 • دولت ایالات متحده هیچ تضمین و تعهدی بابت دادن کار، مسکن و سایر تسهیلات ویژه به مهاجرین نمیدهد. این شما هستید که میخواهید مهاجرت کنید و دولت آمریکا این فرصت را در اختیار شما قرار میدهد که از طریق لاتاری به آسانترین نحو ممکن (آسان تنها در شرایط عادی) به این کشور مهاجرت کنید . باقی دیگر انتخاب شماست. یقیناً زندگی در آمریکا آرزوی خیلی هاست. اما آیا توانایی زندگی در آمریکا را دارید؟ آیا فکر میکنید میتوانید در اینجا کار پیدا کنید؟ آیا برای ماه های اول که هنوز کاری پیدا نکرده اید، میتوانید پشتوانه مالی جور کنید؟ پاسخ این سوالات نزد شماست. اما با اخذ گرین کارت از اول ورود از مزایای شهروندی برخوردار می شوید و اجازه کار ، تحصیل و غیره به حق رای دادن خواهید داشت.
 • هدف ما منصرف کردن شما از فکر کردن به مهاجرت به آمریکا نیست، اما بهر حال مهاجرت مشکلاتی دارد که هر شخص بایستی با فکر و منطق با آن روبرو شود. دولت آمریکا همانند سایر شهروندان با شما برخورد خواهد کرد و هیچ گونه امتیاز ویژه ای در حالت عادی برای مهاجران قائل نیست.
چه تعداد متقاضی انتخاب خواهند شد؟

بیش از 55 هزار نفر از متقاضیان در سراسر جهان انتخاب می شوند. این یعنی آماده سازی 55 هزار ویزا برای افراد جهت مهاجرت به ایالات متحده. پیشتر 50 هزار نفر انتخاب می‌شدند اما حال این تعداد به 55 هزار نفر رسید. انتظار می رود در سال های آینده با تعداد بیشتری از متقاضیان انتخابی رو به رو شویم و ایالات متحده نیز آنها را براساس قوانینی در لاتاری گرین کارت انتخاب می کند. انتخاب به شکل تصادفی توسط سیستم کامپیوتری کنسول وزارت امورخارجه ایالات متحده در کنتاکی انجام می گیرد.

چند بار می شود ثبت نام کرد؟
 • براساس قانون در هر سال لاتاری تنها یک بار می تواند ثبت نام داشت و سهم هر فرد یک بار است. افرادی که بیش از یک بار شرکت کرده یا ثبت نام می کنند، رد خواهند شد و صلاحیت ندارند. وزارت امورخارجه با استفاده از فناوری های پیشرفته افرادی که چندین بار به ثبت نام می پردازند را شناسایی کرده و آنها را رد صلاحیت می کند. فرد خاطی نه تنها رد صلاحیت می شود بلکه ممکن است سابقه منفی در ثبت نام آن ثبت شود.
 • با این حال یک زوج می تواند دو بار ثبت نامی داشته زیرا سهم هر فرد یک ثبت نام است و مشکلی وجود نخواهد داشت.
آیا روشی برای افزایش شانس وجود دارد؟

 بله و خیر. تمام متقاضیان توسط سیستم کامپیوتری به شکل تصادفی انتخاب می شوند. اگر شما ازدواج کرده اید می توانید با همسرتان در دو نوبت ثبت نام کنید و این یعنی شانس شما دو برابر می شود. به صورت معمول از آنجایی که تنها یک بار قابلیت ثبت نام در هر دوره وجود دارد، به شانس افراد بستگی داشته اما در صورت ازدواج این شانس به دلیل افزایش تعداد ثبت نامی ها می تواند بیشتر شود. در غیر این صورت روش دیگری جهت افزایش شانس برنده شدن در لاتاری گرین کارت ایالات متحده وجود ندارد تا به آن اشاره کرد. زیرا همه چیز براساس قانون انجام می گیرد و این روش ها همگی غیرقانونی هستند فقط ثبت نام را صحیح انجام دهید.

چند ویزا به هر کشور تعلق می گیرد؟

ویزا در میان شش منطقه جغرافیایی توزیع می شود. تعداد بیشتر به مناطقی تعلق می گیرد که از میزان تقاضا کمتری برخوردار هستند. هیچ کشوری نمی توانند هر سال بیش از 7 درصد ویزا کل را به خود اختصاص دهد، بنابراین به طور عادلانه ای هر کشور می تواند متقاضی داشته که ویزا گرین کارت امریکا به آن تعلق می گیرد.

آیا شهروندان ایالات متحده می توانند شرکت کنند؟

افرادی که شهروند ایالات متحده هستند اما متولد یکی از کشور های واجد شرایط هستند و در کشور دیگری ساکن هستند نیز می توانند در لاتاری گرین کارت ایالات متحده شرکت داشته باشند (شاید بگوید این چه سوالی بود … اما پرسیده شده است و ما نیز فقط پاسخ داده ایم…) .

آیا همسر و شوهر می توانند هر یک فرم جداگانه ای داشته باشند؟

بلکه هر یک از همسر یا شوهر می توانند در فرم جداگانه ای ثبت نام کنند. همچنین هر یک از آنها می توانند با شرکت در لاتاری شانس خود را محک زده و در صورت برنده شدند قادرند همسر خود را در مهاجرت به همراه داشته باشند.

اگر من برنده شوم، می توانم با هرکسی مهاجرت کنم؟

نه، شما می توانید با همسر یا شوهر قانونی خود به ایالات متحده مهاجرت کنید اما اینکه بخواهید با تمامی خانواده مهاجرت داشته باشید بسته به سپری کردن مراحل قانونی دارد. اگر شرایط لازم مهیا باشد و مشکلی در فرم ها پیش نیاید، می توانید در کنار خانواده مهاجرت کنید. گفتنی‌ست در صورت وجود اشکالاتی بدون شک شما در اخذ ویزا رد صلاحیت می شوید. دوست دختر پسر، پارتنر یا ازدواج سفید جنبه قانونی برای اخذ ویزا ندارند.

هنگامی که برنده شوم چگونه مطلع خواهم شد؟
 • در کنسولگری کنتاکی در ویلیامزبرگ تمامی متقاضیان متناسب با هر منطقه شماره گذاری می شوند. پس از پایان فرآیند ثبت نام تمامی متقاضیان، یک رایانه به صورت تصادفی متقاضی را از میان تمام فرم‌های دریافت شده متناسب با هر منطقه جغرافیایی انتخاب می کند. در هر منطقه چند متقاضی انتخاب می شوند و به لیست برندگان منتقل خواهند شد. فردی که برنده می شود یک نامه اعلان توسط مرکز کنسولی کنتاکی در ویلیامزبورگ برای آن ارسال می شود که باید دستورالعمل درخواست ویزا را پر نماید. مرکز کنسولی کنتاکی در ویلیامزبورگ پس از دریافت فرم تکمیل شده، ادامه فرآیند صدور ویزا را سپری می کند و در نهایت افراد ویزا خود را می توانند دریافت کنند.
 • در نهایت اگر کشور شما واجد شرایط برای شرکت در لاتاری نیست می توانید به عنوان کشور والدین خود ثبت نام کنید. بنابراین اگر متولد کشوری هستید که در لیست خاص قرار دارد نمی توانید در لاتاری ثبت نام کنید. بنابراین بایستی باتوجه به مکان تولد والدین شرکتی در لاتاری داشته باشید. ایالات متحده هرازگاهی قوانین جدیدی صادر می کند که پیرامون شرایط ثبت نام افراد برای شرکت در لاتاریست. ممکن است در آینده شاهد قوانین جدید دیگری باشیم که راه را برای افراد متولد شده در کشور خاص باز می کند.
 • متاسفانه در حال حاضر چنین چیزی ممکن نیست و باید تابع قوانین ایالات متحده بود.
چند نفر از متقاضیان انتخاب می شوند؟

این اطلاعات در صفحه آمار قرار داده میشود از طریق دکمه بالای سایت با آن مراجعه کنید.

آیا برای مصاحبه لاتاری باید زبان انگلیسی را فول باشیم؟

مصاحبه در سفارت های آمریکا در ایروان ابوظبی و آنکارا فارسی انجام میشود. ولی برای زندگی در امریکا بدون زبان انگلیسی شرایط سخت و بدی را تجربه خواهید کرد…

من دیپلمم کامل نیس اگه لاتاری ثبت نام کنم وبرنده بشم بعدا به مشکل میخورم؟

اگر دیپلم ندارید میتوانید از دو سال سابقه کار به عنوان جایگزین دیپلم استفاده کنید. این برای برندگان ایرانی صدق نمیکند و تنها راه شرکت در لاتاری داشتن دیپلم ۱۲ ساله کامل معادل دیپلم ۱۲ ساله امریکاست.

اگر همسرمم ثبت نام کنم و اگه برنده شدم و از شوهرم جداشده بودم امکان داره بجای شوهرم کسیو جایگزین کنم؟

اگر پس از ثبت نام از همسرتان جدا شدید و بعدا با شخص دیگری ازدواج کردید، شخص جدید را به پرونده تان اضافه خواهید کرد و همسر فعلی تان نیاز به حضور در سفارت ندارد. (سوال غم انگیزی بود…)

برای ثبت نام لاتاری آیا نمیتونم عکس سال گذشته رو استفاده کنم ؟ آیا اگر استفاده کنم reject میشه ؟

دستورالعمل امسال میگه شما باید عکس جدید داشته باشید اختیار با شماست، طبق اعلام وزارت خارجه آمریکا متقاضیان ثبت نام در لاتاری امسال نباید از عکسی استفاده کنند که در پرونده سال گذشته آن‌ها استفاده شده است.

بعد از قبولي در لاتاري، مي بايست براي گرفتن ويزا اسپانسر معرفي كرد، و اگر اسپانسر نداشته باشيم راه ديگري هم هست،؟

خیر برای بعضی سفارت ها مثل ایروان داشتن اسپانسر گاها الزامی است، این سفارت بسیار سخت گیر میباشد.

اگر لاتاری برنده بشم چه مدت باید در آمریکا بمونم تا بتونم برگردم ایران؟

برنده لاتاری که وارد آمریکا میشود گرین کارت دریافت میکند، البته برای خروج بیش از شش ماه باید اجازه بگیرید که مشکلی برای تمدید گرین کارت پیش نیاید. محدودیت زمانی برای ماندن در آمریکا نیست و میتواند بعد از یک روز خاک آمریکا را ترک کنید اما به طور کلی اگر قصد اقامت آمریکا ندارید چرا ثبت نام میکنید؟!

جدا شدم. حضانت پسرم با زن سابقمه. توی ثبت نام لاتاری باید مشخصات فرزند و عکس داده بشه؟

فرض کنید شما از ازدواج قبلی فرزند دارید و از ازدواج فعلی هم فرزند دارید، همسر فعلی شما هم از ازدواج قبلی فرزند دارد. تمام این فرزندهایی که اینجا اعلام شد باید در فرم شما ثبت شوند اگر زیر 21 سال هستند و تاکنون ازدواج نکرده اند.

به امیدخدا شانس واس ما افتادبرنده شدیم. میتونیم امتیازش رو بفروشیم؟

خیر! لطفا اگر قصد مهاجرت ندارید، شرایط مهاجرت ندارید ثبت نام نکنید. در صورتی که برنده شوید نمیتوانید امتیاز لاتاری را بفروشید و خسارتهایی برای شما به دنبال دارد…

من دوسال ثبت نام کردم ولی نرفتم جوابشو ببینم از کجا بفهمم لاتاری قبول شدم یا نه. جواب های لاتاری چه زمانی میاد؟

خسته نباشید …. نتایج لاتاری گرین کارت امریکا در می ماه هر سال میلادی از طریق وبسایت زیر قابل مشاهده است.

https://www.dvprogram.state.gov

سلام و خسته نباشید آیا امکان داره زیر ۱۸ سال از لاتاری در بیاد و ویزا بگیره یا نه!

ثبت نام لاتاری شرط سنی ندارد، اما برای دریافت ویزا باید حداقل تحصیلات دیپلم 12 ساله کامل یا بجای آن 2 سال سابقه در پنج سال گذشته مطابق الزامات o-net ارائه کنید.

اگه من قبول شدم و رفتم ، خانوادم رو میتونم از طریق خودم ببرم؟!

بله. اعضای خانواده یعنی فرزند زیر 21 سال که ازدواج نکرده باشد و همسرتون. برای بردن پدر و مادر و برادر و خواهر و یا فرزندی که واجد شرایط زیر کیس نیست، پس از مهاجرت به آمریکا باید اقدام کنید. این روند معمولا نیازمند ۱۴ سال زمان میباشد.

دولت امریکا از افرادی که در لاتاری قبول میشوند و به این کشور مهاجرت میکنند چه حمایت ها و تسهیلاتی را برایشان فراهم میکند؟
آیا برای مهاجرین حقوقی از قبیل حقوق بیکاری یا تامین شغل یا هر نوع حمایتی که منجر به یک شروع خوب برای مهاجرت شود را دارد؟

برنده شدن در لاتاری و دریافت گرین کارت یعنی اقامت دائم آمریکا، میتوانید پس از ورود به آمریکا از تمامی خدمات شهروندی استفاده کنید به جز حق رای دادن تا زمانی که گرین کارتی هستید. شما حتی اگر نابعه تمامی علوم هم باشید برای امرار معاش و کسب مایحتاج زندگی باید کار کنید و فکر ماشین و خونه مفتی رو از سرتون به کل تا زمانی که روی این کره خاکی زندگی میکنید بیرون کنید.

من مجردم هستم و تنهایی ثبت نام کردم اگه قبول بشم بخوام ازدواج کنم آیا میتونم قبل از ورود به خاک امریکا اسم همسرم رو اضافه کنم؟

بله. اگر بعد از برنده شدن در لاتاری ازدواج کنید یا فرزند بیاورید امکان اضافه کردن ایشان به اپلیکیشن شما وجود دارد و همه با هم مهاجرت میکنید. فقط در این رابطه حساسیت ها و اعتبار سنجی هایی در مصاحبه وجود خواهد داشت.

آیا افزایش شانس برای برنده شدن در لاتاری به صورت قانونی راهکاری دارد؟ می خواستم بدونم این موضوع صحت دارد یا خیر؟

بله امکان پذیر می باشد. متاهلین دو شانس و افراد مجرد زیر 21 سال ، سه شانس می توانند داشته باشند.

مدرک تحصیلی رو در ثبت نام باید ارائه بدیم یا بعد از برنده شدن ؟

ارائه‌ی مدرک به بعد از برنده شدن مربوط می‌شود.

لاتاری ظرفیت خاصی دارد ؟ مثلا یه تعدادی ثبت نام کنن بعد بسته بشه سایت یا تموم بشه ؟؟؟

خیر ظرفیتی برای تعداد ورودی (ثبت نام کنندگان) وجود ندارد. در کل از تمامی ثبت نام کنندگان ایرانی حدودا ۵۰۰۰ نفر برنده (کیس اصلی و زیر کیس) و از این تعداد اندکی موفق به دریافت ویزا می شوند.

عکس حتماً باید برای امسال باشه؟ عکسی که پارسال باهاش ثبت نام کردیم مورد قبول هست یا خیر؟

عکس لاتاری باید جدید باشد (طبق اعلام وزارت خارجه آمریکا متقاضیان ثبت نام در لاتاری امسال نباید از عکسی استفاده کنند که در پرونده سال گذشته آن‌ها استفاده شده است. در صورت یکسان بودن هر دو عکس فرد از قرعه کشی حذف خواهد شد) و کسانی که سال های قبل ثبت نام کرده اند نمی توانند از آن عکس ها مجدد برای ثبت نام استفاده نمایند. دیگر تصمیم با خود شما خواهد بود. نویسنده این مطلب موارد زیادی سراغ دارد که با عکس سالهای پیش برنده و ویزا شده آمد!!

من ناشنوا هستم دارای همسر و 2 فرزند میتونم خودم تنهایی ثبت نام کنم؟

بله شما میتوانید. شما باید در هنگام تکمیل فرم اطلاعات فرزند و همسر خود را وارد کنید و بعدا در صورت برنده شدن اختیار با خودتون هست که برای آن ها اقدام کنید یا خیر.

من دیپلم هنرستان دارم ک بخاطر شرایط سختم در بزرگسالان دیپلم هنرستانم گرفتم و هیچ کاری نتونستم انجام بدم ک سابقه کار داشته باشم کارم آزاد بوده راهی هست که دیپلم هنرستانمو قبول بشه؟

اگر ثبت نام میکنید پس در هنگام ثبت نام گزینه ی دیپلم دارم را بزنید. اما دیپلم بزرگسال و فنی حرفه ای بدون پیش دانشگاهی مورد پذیرش نیست به جای آن باید 2 سال سابقه کار در 5 سال گذشته ارائه دهید، موارد خیلی مختلفی در این رابطه دیده شده که بستگی به مواردی دارد.

داشتن ریش داخل عکس لاتاری مشکلی ایجاد میکنه یا حتما باید ریشها کوتاه باشه یا اصلا ریش نداشت؟

باید ریش ها متعارف با عرف جامعه باشد و صورت را نپوشاند.

ازهمون عکسی که برای پاسپورت میگیریم میتونیم برای ثبت نام اینترنتی لاتاری هم استفاده کنیم یا باید دو بار هزینه عکاسی بدیم؟

عکس پاسپورت 46 می باشد در صورتی که عکس لاتاری 55 است! قطعا باید هزینه کنید مجدد!

همسر من نظامی هست و من دو تا فرزند زیر ۵ سال دارم آیا میتوانم به عنوان سرپرست ثبت نام کنم؟

بله شما می توانید به عنوان متقاضی اصلی ثبت نام نمایید و همسر و فرزندانتان را به عنوان همراه ثبت کنید. اینکه همسر شما موفق به دریافت ویزا شوند به اطلاعات ایشان بستگی دارد. هر کسی حق دریافت این ویزا را طبق قوانین جاری و فعلی ندارد.

من 2 سال دیگه بیست و یک ساله میشم، میتونم به عنوان همراه با پدر و مادرم ثبت نام کنم؟

سن شما در هنگام ثبت نام محاسبه می شود. در هنگام ثبت نام اگر مجرد و زیر 21 سال باشید می توانید به عنوان همراه در فرم والدین ثبت نام نمایید. مقاله تکمیلی اکستراتایم در سایت موجوده…

در ایران حدود چند نفر برای لاتاری ثبت نام میکنند؟ و چند نفر برنده میشه؟

محدودیتی در تعداد ثبت نام کنندگان وجود ندارد احتمالا بالای میلیون ثبت نام داریم و در کل حدود ۵۰۰۰ نفر برنده ایرانی داریم که تعداد واقعی انها به ۱۵۰۰ تا ۳۰۰۰ نفر میرسد و مابقی اعضای خانواده انها هستن.

اگه پدر و مادري جدا بشن و يكي از والدين برنده بشه تكليفه بچه ها چيه؟

هر کدام از والدین برنده شوند می تواند برای فرزندان مجرد زیر 21 سال اقدام کند. فرزند بزرگتر نخواهند توانست مشمول دریافت ویزای DV باشند، این یک چالش بزرگ است.

در صورت قبول شدن در لاتاری و اقامت در آمریکا امکان برگشت به ایران وجود داره؟

بله در حالت عادی هیچ مشکلی نخواهد داشت. ولی شرایطی وجود دارد که باید از آن مطلع باشید…!

کسانی که خانوادگی ثبت نام می‌کنند و بچه ندارند ولی تا جواب قبولی بگیرند بچه دار شده باشند، تکلیف این بچه به چه صورت خواهد بود؟

این مشکل بعدا در صورت برنده شدن قابل حل خواهد بود و جای نگرانی ندارد. فرم را با توجه به شرایط فعلی خود باید تکمیل نمایید و اطلاعات باید از صحت کامل برخوردار باشند.

اگر کسی برنده شه لاتاری ولی استفاده نکنه، برای دوره های بعد می‌تونه باز شرکت کنه؟

بله هیچ محدودیتی در ثبت نام لاتاری وجود ندارد و هر سال می توانید شرکت نمایید. شما با این کار حق یک جوان ایرانی را ضایع خواهید کرد.

آیا داشتن تخصص و مدرک تخصصی تاثیری داخل برنده شدن لاتاری دارد؟

سلام داشتن هر گونه مدرک تحصیلی و آموزشی و تخصصی ، هیچ گونه تاثیری در برنده شدن لاتاری ندارد و برندگان توسط کامپیوتر و به صورت تصادفی انتخاب می شوند.

پسر من کلاس 11 رشته تجربی است آیا میتواند در لاتاری ثبت نام کند یا میتواند زیر مجموعه برادرش که بزرگتر است ثبت نام نماید ؟

خیر فقط می تواند به عنوان همراه در فرم والدین و یا به عنوان متقاضی اصلی ثبت نام نماید.

آیا این امکان هست که ثبت نام در لاتاری را ویرایش کرد؟

خیر امکان ویرایش وجود ندارد و باید در هنگام ثبت نام نهایت دقت را به خرج داد، همچنین امکان رویت اطلاعات ارسالی نیز وجود ندارد و هنگام ثبت نام از اطلاعات خود پی دی اف تهیه کنید

من از همسرم طلاق گرفتم و حضانت بچه با من هست. فرزندم 19 سالش هست می توانم آن را ثبت نام کنم؟

فرزند زیر 21 سال مجرد به عنوان همراه در فرم شما بله میتواند.

من موفق به اخذ دیپلم نشدم و دیپلم ردی هستم . آیا می توانم ثبت نام کنم؟

باید بررسی کرد ممکن است بشود ، اما با این حال بجای مدرک تحصیلی حداقل 2 سال سابقه کار در پنج سال گذشته مطابق با الزامات o-net می توانید ارائه دهید. راه حل بهتر رفتن به دانشگاه و کسی مدرک دانشگاهی و سپس شرکت در لاتاری است.

من می خواستم بدونم مگه برای رفتن آمریکا پاسپورت نیازه . پس برنده شدن لاتاری به چه درد می خوره ؟ اگه نیازه چرا توی ثبت نام نمیخوان از ما؟

پاسپورت مجوز خروج از کشور می باشد و هر فردی برای خروج از کشور به آن نیاز دارد. لاتاری امتیاز دریافت گرین کارت آمریکا است. این دو جدا از هم هستند. اینکه چرا می‌خوان موضوعی است که به دولت قبل و سیاست های اجرایی آن دوره در این رابطه مرتبط است.

با سلام بعد از قبولی در لاتاری برای گرفتن ویزا باید تمکن مالی ارائه کرد؟؟؟

بله تمکن مالی 25 درصد بالای خط فقر آمریکا و یا اسپانسر مالی و یا در موارد قرارداد شغلی از کارفرمای آمریکایی داشته باشید ممکن است قبول کنند.

من نيمه آبان 18 سالم كامل ميشه و سال اخر تحصيل هستم و خرداد ديپلم میگیرم برای ثبت نام نمیشه بزنم دیپلم دارم؟

موارد مشابه مشاهده شده است، که زیر دیپلم بوده اند اما هنگام مراجعه به سفارت دیپلم ارائه کرده اند و سفارت پذیرفته است، قانون اجازه ریجکت این افراد در مصاحبه را میدهد.

در صورت برنده شدن در لاتاری آمریکا به چه مقدار سرمایه حداقلی برای شروع یه زندگی و کسب و کار در آنجا نیازه؟

به خیلی موارد و شرایط شما بستگی دارد، اما با شروع کار به صورت هر دو هفته یکبار به شما حقوق پرداخت میشود.

اگه لاتاری برنده بشیم میتونیم به کسه دیگه ای واگذار کنیم ؟

وام ازدواج و نوبت خرید ارز دولتی و کارت سوخت خودرو و صدها مورد از این نقایص ایران نیست، خیر امکان پذیر نمی باشد.

چنانچه لاتاری قبول بشیم ایا برای روز مصاحبه توان مالی ما رو سفارت امریکا مورد سنجش قرارمیده؟ بالفرض پیرینت حساب بانکی ازمون می خواهند یا تمکن مالی فرد براشون مهم نیست؟

بله تمکن مالی 25 درصد بالای خط فقر آمریکا باید ارائه کنید یا اسپانسر مالی در آمریکا داشته باشید یا قرارداد شغلی معتبر از آمریکا داشته باشید.

من بازنشسته هستم. دارای مدرک لیسانس مهندسی آیا میتونم در لاتاری شرکت کنم و مهاجرت کنم به امریکا؟

محدودیت خاصی ندارد و هر کسی که حداقل دیپلم 12 ساله کامل یا بجای تحصیلات، 2 سال سابقه کار در پنج سال گذشته مطابق با الزامات o-net، به علاوه عکس معتبر داشته باشد میتواند ثبت نام کند. کمی قبل از مهاجرت با سن بالا تامل و تحقیق کنید خصوصا افرادی مخاطب این صحبت هستن که با زبان انگلیسی غریبه هستن، امریکا اصلا شبیه فیلم های هالیوودی نیست.

من عقد كردم و از همسرم جدا شدم و دادگاه تشخيص داد كه مى توانم اسم همسر سابق و مهر طلاق را از شناسنامه ام پاك كنم، الان شناسنامه ام بدون نام همسر و مهر طلاق و مثل شناسنامه ى يك شخص مجرد هست، آيا در ثبت نام لاتارى بايد گزينه مجرد رو بزنم یا متاركه كرده ام؟!

اسناد شما می گوید که مجرد هستید. پس در ثبت نام گزینه مجرد هستم را بزنید. قانونی که از ریشه اشتباست و کوشا در راستای دروغگویی…!

من در حال جدایی هستم اما فعلا اسم همسرم تو شناسنامه منه الان فرم ثبت نام باید کدام گزینه را بزنم؟

شما باید گزینه متاهل هستم را انتخاب کنید. کلا ایرانی ها تو کار پشیمونی و تحقیق نکردن و عدم شناخت کافی هستن همیشه…

کسانی که لاتاری برنده می شوند همه خانواده اشونو (خود طرف و همسر و فرزندان) برا مصاحبه دعوت میکنن سفارت یا فقط کسی که برنده شده؟

تکمیل فرم ۲۶۰ به منزله درخواست برای دریافت ویزاست و تمام کسانی که این فرم رو کامل میکنند قصد دارند به آمریکا مهاجرت کنند پس باید در مصاحبه حاضر شوند.

می خواستم بدونم اگر من در فرم والدین ثبت نام کنم بعد اگر برنده شیم و پدر نخواد اقدام کنه برای دریافت گرین کارت من می تونم کاری کنم ؟

خیر اخذ ویزای خانواده منوط به اخذ ویزای کیس اصلی می باشد. لطفا اگر قصد و امکانات کافی برای مهاجرت ندارید در لاتاری ثبت نام نکنید. ضمنا پدر و مادر را قربانی خواسته های خود نکنید. مهاجرت الزاماتی نیاز دارد که شاید برای یکی درمان باشد و برای دیگری درد….

من مجردم و برای خروج از کشور اجازه ی پدر لازمه. اگه پدر در قید حیات نباشند چکار باید کرد؟

به دلیل به پلیس 10+ مراجعه نمایید.

من متاهلم ولی می خوام به صورت مجردی ثبت نام کنم، آیا امکانش هست؟

شما متاهل ثبت نام کنید بعد از برنده شدن به صورت تنها مهاجرت کنید (اما ممکن است از شما دلایل قانع کننده بخواهند که چرا همسرتان با شما مهاجرت نمی کند)

عکس با کراوات و یا بدون پوشش حجاب تاثیری در موضوع دارد؟

پوشش در لاتاری بی تاثیر هست اما باید الزامات عکس را رعایت کنید، اگر مسلمان هستید از حجاب استفاده کنید اگر نیستید استفاده نکنید.

اونایی که خدمت سربازیشون تو س پاه بودن، اگر لاتاری برنده بشن مشکلی برای گرفتن ویزا پیش نمیاد؟

تمامی کسانی که خدمت سربازی س پاه داشته اند یا دولتی بوده اند به ویزا نخواهند رسید و توصیه میکنیم در لاتاری ثبت نام نکنند چرا که این اطلاعات توسط سازمان های امنیتی امریکا قابل پیگیری و بررسی است.

من اگر لاتاری ثبت نام کنم و برنده بشم می تونم از این امتیاز چند ساله دیگه استفاده کنم ؟

خیر امکان پذیر نمی باشد.

این ثبت نام سه شانسه که چند جا ذکر شده یعنی چطوری دقیقا؟

برخی افراد مجرد زیر 21 سال که دارای دیپلم حداقل 12 ساله یا 2 سال سابقه کار در پنج سال گذشته هستن مطابق با الزامات o-net سه شانس برای ثبت نام دارند. دو شانس در فرم والدین و یکبار هم خود فرد به عنوان متقاضی اصلی می تواند ثبت نام نماید.

فرم ds-260 چیست؟ مربوط به لاتاری می باشد؟

این فرم مخصوص برندگان لاتاری و دسته ویزاهای مهاجرتی است که حاوی سوالات درخواست اطلاعات شخصی و سوابق کاری و تحصیلی و زندگی شما از ۱۶ سالگی می باشد.

لاتاری کانادا یا استرالیا کی شروع میشه؟

لاتاری فقط برای آمریکا می باشد و لاتاری کانادا و اروپا و …. نداریم و کذب است.

اینکه مگر قبولی هر فردی از طریق ایمیل که در ثبت نام وارد کرده بهش اطلاع داده نمیشه؟ پس چطور موسسه میگه قبولی رو خودش اطلاع میده؟

برید از خود موسسات بپرسید!!!

آیا عکس گذرنامه با عکس لاتاری باید یکی باشه؟ آیا در صورت قبولی مشکلی برای کسایی که عکس گذرنامشون با ثبت نام لاتاریشون فرق داره پیش میاد؟

خیر نیاز نیست عکس برای درخواست تمامی انواع ویزای تمامی کشورها با عکس پاسپورت یکی باشد.

اگه برنده شدم چقدر هزینه باید بکنم تا برسم آمریکا؟

برای موارد مالی باید یا تمکن ارائه دهید یا اسپانسر داشته باشید، ممکن است حتی آفر هم مورد قبول باشد بسته به نظر آفیسر مصاحبه کننده.

هزینه که باید سر کیسه مبارک رو شل کنی و دلار دلار خرج کنی …?

وقتی به امریکا رسیدیم مشکل زبان انگلیسیمون چجوری باید حل کنیم؟
 • قطعا زبان انگلیسی رو باید بدونید قبل مهاجرت نه اینکه اول برید آمریکا بعد زبان یاد بگیرید در این صورت برای کاریابی و بسیاری موارد دیگه دچار مشکلات جدی می شوید.
 • مصاحبه در سفارت به زبان فارسی امکان پذیره. تشریف بردید آمریکا هم میتونید در فرودگاه از مترجم استفاده کنید. داخل خاک آمریکا مدارس زبان هست که ماهانه بین ۲۰۰ تا ۸۰۰ دلار و عموما ۵۰۰ دلار ماهانه هزینه میگیرن و زبان انگلیسی یاد میدن. پاسخ دادم اما معتقدم قبل از مهاجرت زبان کشور مقصد رو یاد بگیرید. نه تنها زبان بلکه فرهنگ و قوانین رو هم بیاموزید.
چقدر زمان می‌بره پاسپورت آمریکا را از طریق لاتاری بگیرم؟
 • سن فرد متقاضی سیتیزنی باید بالای 18 سال باشد.
 • از تاریخی که گرین کارت فرد صادر شده است حداقل 4 سال و 9 ماه گذشته باشد.
 • به مدت ۵ سال بدون وقفه در آمریکا اقامت داشته باشند. این دوره زمانی برای افرادی که از طریق ازدواج با یک فرد آمریکایی گرین کارت دریافت کرده، سه سال در نظر گرفته شده است. 10 تا 12 هفته زمان میبرد تا دولت ایالات متحده به درخواست شما رسیدگی کند.
 • در صورتی که در طول 60 ماه، فرد متقاضی بیشتر از 6 ماه را در خارج از کشور آمریکا گذرانده باشد اجازه شهروندی برای او صادر نخواهد شد.
 • فرد باید در آزمون مربوط به تاریخ دولت آمریکا شرکت نماید.
 • فرد توانایی صحبت به زبان انگلیسی را داشته باشد.
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0