هر برنده قرعه کشی DV (از جمله کودکان) باید قبل از مصاحبه گرین کارت در سفارت تحت معاینه پزشکی قرار گیرند. در سراسر جهان توسط سازمان بین المللی مهاجرت (IOM) انجام می شود.

ایالات متحده حاضر به پذیرش مهاجران بیمار یا صعب العلاج نیست. حداقل به این دلیل که به نفع کشور نخواهد بود و برخی بیماری ها برای برخی دیگر به سادگی خطرناک هستند. فرقی نمی کند که مهاجر توسط یک کارفرمای محلی دعوت شده باشد یا در قرعه کشی گرین کارت برنده شده باشد.

برای قبولی در آزمون، باید به کلینیک معتمد سفارت ایالات متحده مراجعه کنید که با پشتیبانی فنی و سازمانی توسط سازمان بین المللی مهاجرت (IOM) ارائه می شود. یک تاریخ مناسب باید اندکی قبل از مصاحبه برنامه ریزی شود. آزمون های لازم و بازه زمانی حصول نتیجه به متقاضی اطلاع داده می شود.

مدارک مورد نیاز برای معاینه پزشکی در این مقاله نام برده شده.

پس از ورود به مرکز مدیکال، یک کارمند یا منشی تمام مدارک لازم را جمع آوری کرده خواهد کرد. لیست واکسن های لازم: واریسلا، عفونت هموفیلی نوع B، هپاتیت B، آنفولانزا، دیفتری، سرخجه، سیاه سرفه، سرخک، پنوموکوک، فلج اطفال، کزاز، اوریون اپیدمی.
اگر برای گروه سنی خود واکسیناسیون لازم ندارید، می توانید آن را مستقیماً در مرکز پزشکی انجام دهید.
اگر منع مصرف پزشکی برای واکسیناسیون دارید، باید آن را با گواهی اثبات کنید. باورهای ضد واکسیناسیون توسط IOM پشتیبانی نمی شود و دلیلی منطقی برای ارائه ندادن کارت واکسیناسیون نیست.

هزینه معاینه مدیکال چقدر است؟

بسته به محل، ارائه دهنده و واکسیناسیون مورد نیاز متفاوت است. متقاضیان مختلف گزارش می دهند.

چه کسانی به دلایل پزشکی گرین کارت دریافت نمی کنند؟

لیستی از بیماری هایی وجود دارد که به شما اجازه نمی دهد ویزای مهاجرتی دریافت کنید. علامت گذاری در مورد آنها در پرونده پزشکی دلیلی برای امتناع خواهد بود. برخی از این بیماری ها برای درمان کافی هستند، در حالی که برخی دیگر راه را برای همیشه به روی ایالات متحده خواهند بست. بنابراین، اگر متقاضی در حال حاضر تشخیص داده شود، می تواند ویزا را فراموش کند:

  1. SARS pneumonia
  2. Open forms of tuberculosis
  3. Leprosy
  4. Lymphogranulomatosis
  5. Inguinal granuloma
  6. Gonorrhea
  7. Syphilis in the infectious stage
  8. Chancroid

افرادی که تاکنون به عنوان معتاد به الکل یا مواد مخدر ثبت نام کرده اند نیز نمی توانند ویزای مهاجرتی دریافت کنند.
بستری شدن در بیمارستان روانی تنها در صورتی بر درخواست ویزا تأثیر می گذارد که تشخیص خطر اجتماعی داشته باشد. فراموش نکنید که مدارم مورد نیاز و سوابق بیماریهایی که با سلامتی شما رابطه تنگاتنگی دارند را به مصاحبه بیاورید.