چک امنیتی برای ویزا امریکا یا AP

در چک امنیتی آمریکا اصطلاح رایج Ap مخخف از دو کلمه Administrative processing = AP گرفته شده که به معنی بررسی مراحل اداری است.

پردازش اداری AP چیست؟

هنگامی که شما برای ویزای ایالات متحده درخواست می کنید، دو نتیجه ممکن وجود دارد؛ یا ویزا تصویب یا رد می شود. اما گاهی اوقات می تواند یک نتیجه سوم باشد – درخواست شما تحت پردازش اداری قرار می گیرد. این بدان معنی است که سفارت ایالات متحده در حال بررسی چک های پس زمینه اضافی در برنامه شما، از این رو به دنبال زمان بیشتری است.

دلایل پردازش اداری:

سفارت ایالات متحده لیستی از عوامل را ارائه داد که می تواند به یک برنامه کاربردی به پردازش اداری کمک کند. این عوامل به صورت ارائه شده توسط آنها در زیر ذکر شده است. اما توجه داشته باشید که این قطعا فهرست جامع نیست و ممکن است دلایل خارج از این لیست نیز وجود داشته باشد.

  • متقاضی جزئیات را به افسر مصاحبه ای ارائه داد که از پرونده ارائه شده متفاوت است.
  • متقاضی ممکن است یک تاریخ جنایی داشته باشد.
  • متقاضی متولد شد یا به تازگی به یک کشور مسلمان سفر کرد. هنگامی که این اطلاعات بر روی درخواست ویزا ظاهر می شود، احتمالا یک درخواست امنیتی را به وجود می آورد و این به طور معمول یک تا دو هفته طول می کشد.
  • نام متقاضی مطابق با نامی بود که قبلا توسط وزارت امنیت داخلی پرچم گذاری شده است.
  • متقاضی دارای تکنولوژی دوگانه استفاده شده است (تکنولوژی که می تواند برای اهداف صلح آمیز و نظامی مورد استفاده قرار گیرد.) این ترخیص کالا از گمرک به طور معمول دو تا هشت هفته طول می کشد.
  • متقاضی ملی یک کشور شناخته شده برای حمایت از تروریسم است. متقاضیان کوبا، ایران، عراق، لیبی، کره شمالی، سودان یا سوریه احتمالا در سفارت به تأخیر خواهند افتاد.

نکته: از آنجا که طبق قانون امریکا ابلاغ حمله چک امنیتی در مورد افراد مجاز نمیباشد از جمله بررسی مراحل اداری استفاده می‌کنند

چه کسانی شامل بررسی اداری AP برای ویزا آمریکا می‌شوند؟

ده مورد از موارد بسیار مهم ؛

1-هرگونه سابقه خدمت سربازی تمامی ارگان نیروهای مسلح ایران تحت هر عنوان یا درجه نظامی و هر گونه وظیفه اجباری یا اختیاری یا داوطلبانه
2-تمام شاغلین و مستخدمین رسمی و غیر رسمی پیمانی و یا قراردادی وزارتخانه‌ای دولتی و حقوق بگیر دولت
3-تمام پرسنل شرکتهای و موسسات خصوصی و دولتی تحت تحریم امریکا
4-فارغ التحصیلان رشته های دارای تعهد طرح و خدمت دولتی مثل پزشک وپرستار و .‌‌..
5-فارغ التحصیلان رشتهای علوم پیام و حساس تحت کد تحریمی وزارتخانه خزانه داری آمریکا یا وزارت امنیت میهن مثل دکترا فیزیک اتمی یا دانشگاه‌های مثل امام حسین و امام علی و غیره
6-دارندگان درجه دکتر با سابقه هیت علمی دانشگاه‌ها و همکاری در پروژه‌های دولتی
7-شهرداری‌ها و تامین اجتماعی و شرکت‌های پیمانکاران خصوصی طرف قرارداد با وزارتخانها و سازمان‌ها دولتی محسوب میشوند و شامل چک امنیتی هستند
8-سفر به لبنان، عراق، روسیه، سوریه، افغانستان، چین و ونزوئلا جز موارد شامل بررسی میباشد
9-پرسنل نیروهای مسلح در همه سطوح رسمی پیمانی بازنشسته و قراردادی در تمام رستهای نظامی حتی قبل از انقلاب
10-احساس خطر امنیتی از طرف افسر مصاحبه کننده هر فرد متقاضی ویزا را می‌تواند وارد بررسی مرحله اداری بنماید

نکته: مدت زمان بررسی پرونده در مراحل اداری و چک امنیتی از دو هفته تا چندین ماه متوالی و سال هیچ زمان تعریف شده ای وجود ندارد.

سناریوهای مختلفی وجود دارد که می تواند به درخواست ویزای شما منجر به پردازش اداری شود. در اینجا ما سه مورد رایج را ذکر کرده ایم:

افسر ویزا مصاحبه ویزای شما به شما میگوید که درخواست شما نیاز به چک های پس زمینه اضافی دارد و از این رو تحت پردازش اداری قرار می گیرد.
پاسپورت شما حتی پس از 10-15 روز پس از مصاحبه نگهداری می شود. در این مورد شما باید به وب سایت سفارت وارد شوید و وضعیت آنلاین درخواست خود را بررسی کنید.
ویزای شما در طول مصاحبه ویزا تایید می شود، اما پس از چند روز وضعیت درخواست شما از تایید شده به پردازش اداری در وب سایت سفارت تغییر می کند.

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0