برندگان لاتاریِ گرین کارت پس از مشاهده فرم قبولی در سایت dvprogram.state.gov میبایست اقدام به تکمیل فرم DS-260 به صورت آنلاین نمایند. این فرم اطلاعات کاملی از هویت، شرایط فعلی افراد و سوابق تحصیلی و شغلی و محل زندگی گذشته شان را شامل میشود. برندگان با تکمیل فرم DS-260 آمادگی خود را جهت ادامه مراحل مهاجرت، تهیه مدارک و حضور در سفارت جهت مصاحبه و تکمیل پرونده را اعلام میکنند و عدم تکمیل آن به منزله عدم تمایل به ادامه مراحل و تعیین وقت سفارت و متعاقباً عدم دریافت گرین کارت میباشد.

این فرم باید برای تمامی اعضای خانواده که همراه فرد برنده در فرم اولیه ثبت نام کرده اند تکمیل گردد. کیس اصلی برای تمامی اعضای خانواده فرم را تکمیل و نسبت به سابمیت آن اقدام نماید. اگر به هر دلیل کیس اصلی ریجکت شود سایر اعضای خانواده نیز از گرفتن ویزا محروم خواهند شد.

تکمیل این فرم نیاز به دقت بسیار بالایی دارد و بندگان باید در تکمیل آن حوصله لازم را به خرج دهند.

نکات مهم تکمیل فرم DS-260:

اگر شرایط شما به تازگی نسبت زمان ثبت نام اولیه در لاتاری تغییر پیدا کرده است (برای مثال ازدواج کرده اید، یا طلاق گرفته اید و یا دارای فرزندی شده اید) میتوانید پس از قبولی لاتاری، بدون نگرانی در فرم DS-260 خود اطلاعات همسر و فرزندانتان و تغییرات پیش آمده را درج کنید. همچنین در صورت قبولی در مصاحبه همراهان جدیدتان به همراه شما ویزای آمریکا را دریافت خواهند کرد.

در مورد تکمیل فرم 260 باید عرض کنم که با توجه مشخصات و افراد خانواده که موقع ثبت نام معرفی کردید به محض وارد شدن با کیس نامبر و مشخصات خودتون ، یک صفحه باز میشه و اسم تمام اعضای خانواده تون رو اونجا میبینید که باید بصورت جداگانه فرم رو برای هر کدام تکمیل و در آخر سابمیت بفرمائید، در ضمن در آخر و موقع سابمیت کردن فرم باید کیس نامبر خودتون رو بدون صفر وارد کنید مثلا
2022ASOOOO…….. باشه باید
2022AS……..
وارد کنید ( یعنی بدون صفرهای بعد از AS ).
مدارک تحصیلی تون همه از بالاترین مدرک به پایین‌ترین که همان پیش دانشگاهی باشه پر کنید .

برای روز مصاحبه اصل و کپی و ترجمه کل مدارک تون رو با مهر مترجم داشته باشید و نیازی به مهر دادگستری و وزارت خارجه نیست .
شرکتها و جاهایی که در آن مشغول بکار بودید و هستید رو درست وارد کنید اگر براشون مهم باشه و نیاز به اثبات داشته باشه در هنگامی که فرم ارسال مدارک براتون میفرستن درج خواهند کرد که سابقه کار در اون شرکت رو براشون بفرستید ( اصل ، کپی و ترجمه ) در غیر این صورت لازم نیست کاری بکنید.
پروسه کاری هیچ کدام از سفارتخانه در هیچ یک از کشورهای دنیا حتی آنکارا دست آن کشور نیست و تمام سفارتخانه طبق دستورهای داده شده از خود آمریکا کارشون رو انجام میدن.

مهلت تکمیل و ارسال فرم DS-260:

معمولاً بعد از اطلاع از قبولی میتوانید اقدام به تکمیل فرم DS-260 نمایید. اما به خاطر داشته باشید هیچ ضرب الاجل یا مهلت خاصی برای تکمیل این فرم وجود ندارد. توصیه ما این است که فرم ها را با دقت بررسی کنید و با حوصله تکمیل کنید، توصیه می شود در همان ماه اول اعلام نتایج، فرمتان را تکمیل نمایید و کارتان را به تعویق نیاندازنید. اگر گذر نامه ندارید سریعاً اقدام به تهیه گذرنامه کنید در بدترین حالت یک هفته پس از ارسال مدارک گذرنامه به دست شما خواهد رسید و بعد از آن فرم ها را تکمیل کنید. میتوانید فرم ها را طی 10 روز یا یک ماه بعد از اعلام نتایج اولیه تکمیل کنید و مشکلی متوجه کیس شما نخواهد شد، توصیه میشود کسانی که کیس پایین دارند به مسئله زمان ارسال و سابمیت توجه داشته باشند. معمولاً دعوتنامه های مصاحبه برندگان لاتاری از اواخر مرداد ارسال شده و اولین دوره مصاحبه از اواخر مهر شروع میشود. بنابراین تمامی کیس ها، چه کیس نامبرهای پایین و چه کیس نامبرهای با رقم بالا میتوانند فرم ها را در زمان مناسب تکمیل کنند.

موارد مورد نیاز جهت دریافت فرم DS-260:

کیس نامبر شما در نامه قبولی تان درج شده است. جهت باز کردن فرم DS-260 باید موارد زیر در دسترس شما باشد:

 •  دسترسی به اینترنت
 •  کیس نامبر فرد قبول شده
 •  تاریخ تولد برنده اصلی لاتاری
 • کانفرمیشن نامبر فرد قبول شده
 • نام خانوادگی

زبان تکمیل کردن فرم DS-260:

این فرم بایستی به صورت انگلیسی و با استفاده از کاراکترهای زبان انگلیسی تکمیل شود. تنها یک قسمت وجود دارد که باید به زبان فارسی آنرا تکمیل کنید و آن هم قسمت “نام شما به زبان بومی خودتان” میباشد. مابقی قسمت ها حتماً باید به انگلیسی تکمیل شود. در صورت عدم رعایت این موضوع و موضوعات مشابه، فرم شما ریجکت خواهد شد. تمامی حروف که در پر کردن فرم استفاده میکنید به صورت حروف بزرگ به صورت پیش فرض خواهند بود پس نگران این مقوله نباشید.

آیا فرم DS-260 قابل ذخیره است؟

بله. فرم ها به صورت موضوعی و صفحه به صفحه طراحی شده اند و در هر مرحله امکان ذخیره فرم به صورت آنلاین وجود دارد.

طی هر مرحله شما باید اطلاعات مورد نیاز را وارد نماید و از انتهای صفحه روی گزینه Save کلیک کنید در این هنگام دو گزینه مشاهده خواهید کرد بر روی continue کلیک کنید مشاهده خواهید کرد که دوباره به همان صفحه سیو شده باز خواهید گشت (به دلیل مشاهده یا اعمال تغییرات بیشتر) اکنون باید بر روی next کلیک کنید تا به صفحه ی بعدی بروید.

اطلاعات مورد نیاز جهت تکمیل فرم DS-260:

 • مشخصات شخصی و هویتی
 • پاسپورت همه اعضای خانواده
 • محل سکونت فعلی و گذشته
 • آدرس در آمریکا
 • مشخصات اعضای خانواده (شامل پدر و مادر، همسر و فرزندان)
 • اطلاعات سفرهای پیشین به ایالات متحده
 • اطلاعات شغلی، تحصیلی و تخصصی و آموزشی فعلی و گذشته
 • اطلاعات مربوط به سوابق سو پیشینه، پزشکی و سلامت
 • مشخصات شماره تامین اجتماعی
 • و غیره

به خاطر داشته باشید فرم های ثبت نام لاتاری که سال گذشته اقدام به تکمیل آن نموده اید فرمی از ساده ترین اطلاعات اولیه شما جهت شرکت داده شدن در لاتاری را شامل میشد، اما فرم DS-260 اطلاعات بسیار عمیق تر و جدی تری را در رابطه با افراد مطرح میکند و نیازمند دقت، جدیت و صداقت در زمان ارائه اطلاعات و تکمیل فرمها می باشد. فراموش نکنید این اطلاعات نقش بسیار مهمی در تایید یا ریجکت شدن شما در زمان مصاحبه در سفارت خواهد داشت، پس ما به شما توصیه میکنیم فرم را کاملا صادقانه و شفاف تحمیل کنید.