پیش گفتار فرم ds-260

یک برنده لاتاری گرین کارت در حالت عادی برای دریافت ویزای تنوع نژادی ( ویزای دایورسیتی ) از ابتدای ثبت نام تا انتهای دریافت ویزا حداقل باید دو فرم را به صورت الکترونیکی تکمیل و ارسال کند. اولین فرم که فرم مخصوص ثبت نام اولیه لاتاری است DS-5501 است که توضیحات آن در سایت موجود است و دومین فرم، فرم DS-260 می باشد. در این مقاله به راهنمایی یا آموزش تکمیل فرم DS-260 خواهیم پرداخت.

شرح مراحل و طریقه پر کردن فرم ds-260 توسط وزارت امور خارجه – اداره امور کنسولی از این لینک قابل مشاهده می باشد.

بخش های فرم DS-260

کلیک کنید

اطلاعات مربوط به محل ملاقات و سفارت: تکمیل فرم DS-260 برای برندگان لاتاری با این بخش آغاز می شود. در این صفحه می توانید سفارت اعلام شده به شما را تغییر دهید و یا تایید کنید. توافق نامه را امضا میکنید و وارد مرحله بعد میشوید. امضای توافقنامه به صورت دیجیتالی انجام خواهد شد.

اطلاعات هویتی برنده لاتاری: یکی از بخش های مهم تکمیل فرم DS260 تکمیل اطلاعات هویتی برندگان لاتاری است. اطلاعات هویتی فارسی مطابق شناسنامه و اطلاعات هویتی انگلیسی مطابق پاسپورت برنده لاتاری. ملیت فعلی یا ملیت های دیگر شما و تاریخ تولد و …

آدرس برنده لاتاری: وقت گیر ترین بخش تکمیل فرم DS-260 برای برندگان لاتاری اینجاست. مخصوصا برای کسانی که دائما در حال جابجایی هستند. کیس های زیادی هستند که هر سال در یک کشور زندگی میکردند. اظهار محل زندگی برنده لاتاری از 16 سالگی تا کنون به تفکیک و در بخشی دیگر اطلاعات محل اقامت آینده مورد نظر شما در ایالات متحده آمریکا و آدرس محلی که باید گرین کارت را در انجا دریافت کنید. در وارد کردن اطلاعات دقت کنید که هر محلی که شما در آن اقامت داشتید حتی برای یک ماه باید ذکر شود. البته از ذکر مسافرت ها و احیانا اقامت های بسیار کوتاه مانند اقامت در یک هتل و … خودداری کنید.

اطلاعات هویتی و آدرس اعضای خانواده برنده لاتاری: در تکمیل فرم DS-260 اطلاعات اعضای خانوادتان را نیز باید وارد کنید. در این بخش اطلاعات هویتی و آدرس تمام اعضای خانواده از جمله پدر، مادر، همسر فعلی، همسر سابق، فرزندان شامل تمامی فرزندان بیولوژیکی، فرزند خوانده، …  را وارد میکنید. در وارد کردن این اطلاعات بسیار دقت کنید. بی احتیاطی یا حدس و گمان ممکن است در آینده برای شما دردسر هایی حتی در حد مجازات در خاک امریکا در پی داشته باشد.

اطلاعات سفرهای قبلی: تکمیل این بخش از فرم DS-260 مربوط به سفرهای 5 سال گذشته شما، ویزا های دریافتی آمریکا، انواع ویزای دریافتی از سفارت یا کنسول آمریکا، دلیل رد شدن تقاضای ویزا توسط شما و مسائل مشابه است.

اطلاعات شغلی و تحصیلی برنده لاتاری: تکمیل این بخش از فرم DS-260 مربوط به اطلاعات تحصیلی شما شامل تمامی مراحل تحصیل شماست از آکادمیک تا غیر آکادمیک. در بخش اطلاعات شغلی بسیار دقت کنید. اگر شغل شما در لیست مشاغل با امتیاز SVP بزرگتر از 7 و JobZone امتیاز 4 به بالاست باید تشریحی از شغلتان را در فرم اظهار کنید. برای اطلاعات بیشتر مقاله ایا شغل شما به دو سال آموزش یا تجربه نیاز دارد را مطالعه کنید.

سوالات امنیتی و حفاظتی: یک برنده لاتاری حساسترین قسمت فرم DS-260 را در بخش Security and Background خواهد دید. هشدار میدهم که کوچکترین اشتباه در این بخش مساویست با از دست دادن ویزا. سوالات صریح و واضح و پاسخ های دو گزینه ای Yes or No

اطلاعات ssn ( Social Security Number )  و صدور آن: پایان تکمیل فرم DS-260 در این بخش است. برندگان لاتاری سه سوال پاسخ میدهند. دو سوال اول مربوط به Social Security Number و سومی مربوط به ارسال اطلاعات شما به دیگر سازمان های ایالات متحده آمریکاست.

اشتباه در تکمیل فرم DS-260

کلیک کنید

در تکمیل فرم DS-5501 ممکن است دو نوع اشتباه داشته باشید. مطالعه کنید مقاله: چند نکته در مورد تکمیل DS-260. برخی از اشتباهات غیر قابل اصلاح بوده و حتی پس از برنده شدن به عدم دریافت ویزا می انجامد. اما برخی اشتباهات در هنگام تکمیل فرم DS-260 قابل اصلاح خواهد بود. حال اشتباهات فرم DS-260 را بررسی میکنیم. در تکمیل فرم DS-260 شما حق اشتباه ندارید. چه کوچک چه بزرگ. به هر تقدیر بدانید که فرم DS-260 پس از امضا کردن و ارسال الکترونیکی قابل آنلاک کردن است…

توجه : پس از ارسال، برخی از افراد در حال دریافت پیام خطایی هستند که شماره تأیید مطابقت ندارد. در این حالت ، راه حل اینجاست:

برخی افراد هنگام ورود به فرم DS-260 مشکلاتی را تجربه می کنند از جمله اینکه اطلاعات وارد شده صحیح نیست…

معمولا افراد در زمان ثبت نام، نام یا فامیلی را جابجا وارد کرده اند که اکنون به جای وارد کردن نام خانوادگی باید نام کوچیک را وارد کنند، در اکثر موارد این خطار بخاطر اشتباه در تاریخ تولد اتفاق می افتد.

مورد بعدی در پایان فرم وقتی کیسنامبر را وارد مکنید ممکن است ارور دریافت کمید برای رفع این مشکل باید صفرهای کیسنامبر را حذف کنید. بنابراین – در جایی که شماره پرونده به عنوان مثال 2025AS000012345 است ، شما 2025AS12345 را وارد کنید.

خوب – بنابراین کار اصلی برای پردازش برنده قرعه کشی DV تکمیل آنلاین این فرم DS260 است. این فرم ممکن است دلهره آور به نظر برسد و ممکن است کامل شدن آن حدود 2 ساعت یا بیشتر طول بکشد. مهم است که اطلاعات خود را تهیه کرده و جزئیات را هرچه دقیق تر وارد کنید. بعداً قادر خواهید بود تغییراتی ایجاد کنید اما منطقی است که چند دقیقه دیگر زودتر از وقت خود را صرف کنید تا این حق را بدست آورید.

برای تکمیل مراحل به برخی از اسناد احتیاج دارید و اکثراً به آنها نیاز خواهید داشت، اکنون آنها را جمع کنید و یک پرونده ویژه ایجاد کنید تا بتوانید مستندات قرعه کشی DV خود را ایجاد کنید:

 • اطلاعات گذرنامه برای شما و اعضای خانواده.
 • شناسنامه برای شما و اعضای خانواده.
 • تاریخ تحصیلات شما
 • سابقه کار شما
 • سابقه آدرس شما
 • آدرس یک دوست یا عضو خانواده یا آشنای دور در ایالات متحده، اینجا جاییست که گرین کارت شما ارسال می شود.

تکمیل فرم ds-260

برای ورود به فرم ds-260 اینجا کلیک کنید. سپس روی continue کلیک کنید.

به شماره پرونده خود نیاز دارید که به شکل YEAR-REGION-CASENUMBER باشد. به عنوان مثال 2025AS00001234. این شماره پرونده FULL است که شامل “صفرهای پیشرو” در این پرونده قبل از سال 1234 است. (ما پیشنهاد می کنیم هنگام نقل قول پرونده خود در مکان های عمومی کیسنامبر خود را اینگونه بیان می کنید. به عنوان باگر کیس شما 2023AS0001234 است بگویید 1200)

در این فرم تاریخ تولد شما به ترتیب سال/روز/ماه ثبت می شود. شاید عجیب به نظر آید زیرا در آمریکا تاریخ را اینگونه می نویسند.

هنگامی که در فرم هستید، تعدادی بخش را مرور می کنید که در آن اطلاعات خود را وارد می کنید. بیشتر اطلاعات توضیحی است، اما در اینجا تصاویر مربوط به هر بخش از نحوه جستجو فرم ها برای یک مورد ساده و برخی از نظرات در مورد برخی از سؤالات ذکر شده است. لطفاً به یاد داشته باشید مهم است که اطمینان حاصل کنید که پاسخ های شما پاسخ های شما هستند. اگر جواب با شرایط شما موافق نیست (تمایلی به صداقت ندارید)، توصیه میکنم صداقت را پیشه کنید.

1. خلاصه

در اینجا لیستی از متقاضیان متصل به پرونده (براساس ورودی eDV) را مشاهده خواهید کرد. برای تکمیل جزئیات مربوط به هر متقاضی، روی پیوند “برنامه IV” کلیک کنید.

همچنین می توانید متقاضیان را از این صفحه اضافه کنید (اگر از زمان ثبت نام اصلی ازدواج کرده اید یا فرزند دارید). شما دیگر متقاضی را اضافه کرده اید و نمی توانید آن متقاضی را حذف کنید یا نام آنها را تغییر دهید. بنابراین لطفاً در مورد املای نام دقت کنید. همچنین این نکته را باید توجه داشته باشید که اگر همسر یا فرزند دیگری داشته اید و قصد دارید آن را در 260 اضافه کنید که قبل از ثبت نام لاتاری وارد نکرده بوید، احتمالاً رد صلاحیت می شوید، زیرا این یک خطای مهم است.

اگر مجبورید فرزند یا همسر خود را به دلیل تولد یا ازدواج اضافه کنید، در حالی که منتظر مصاحبه هستید، به یاد داشته باشید که باید متقاضی را اضافه کنید و علاوه بر این فرم شخصی شما نیز باید لاک شود تا بتوانید جدید را اضافه کنید.

2. اطلاعات شخصی 1

در اینجا اطلاعات مربوط به نام خود را وارد می کنید. این یک صفحه مفید برای ضبط نام شما به زبان انگلیسی، و وارد کردن با الفبای بومی است.

نام های وارد شده در این صفحه باید به عنوان در گذرنامه شما ذکر شده باشد اما همچنین از بخش ” نام های دیگر استفاده شده ” استفاده کنید تا مطمئن شوید که ترکیباتی را که در اسناد شما وجود دارد تماما نام برده اید. به عنوان مثال ، اگر دارای مدرک تحصیلی هستید که شامل نام خانوادگی دیگری نیز می باشد، از بخش نام مستعار برای درج آن نام استفاده کنید. همچنین اگر نام خود را در ثبت نام لاتاری متفاوت وارد کرده اید، از بخش alias استفاده کنید. وارد کردن نامهای دیگر مورد استفاده در اینجا به این معنی است که USCIS زودتر اعلام کرده است که نامهای مختلفی را که در مورد آنها وجود دارد بررسی کنید، بنابراین می توانید اطمینان حاصل کنید که بررسی پیش زمینه شما جامع است، این دقیقاً همان چیزی است که شما می خواهید شانس حضور در AP را کاهش دهید یا حتی به صفر برسانید.

جزئیات دیگر مانند تاریخ تولد را کامل کنید . اگر به نوعی در eDV (ثبت نام لاتاری) در مورد تاریخ تولد خود اشتباه کردید (برای مثال هنگام تبدیل یک تقویم متفاوت) این فرصت شما برای اصلاح را جدی بگیرید. این امر معمولاً با تاریخ تولد در شناسنامه شما باید یکی باشد، اما اگر این اطلاعات مشخص نیست، از تاریخ نشان داده شده در گذرنامه خود استفاده کنید.

درباره شهر / ایالت / کشور تولد در ثبت نام لاتاری eDV (جایی که به قرعه کشی ورود کردید) چیزی را برای شهر تولد خود وارد خواهید کرد. این سه سطح به یکدیگر مربوط می شوند بنابراین گاهی اوقات یک شهر به عنوان قرار گرفتن در یک ایالت (استان) مشخص می شود و این کشور در یک کشور قرار دارد. بعضی اوقات مردم مطمئن نیستند که چه چیزی را وارد کنند اجازه دهید مثالی بگویم:

شما ممکن است در ریچموند متولد شوید که یک شهر در لندن انگلستان است. بنابراین یک پاسخ قابل قبول (که باید با اطلاعات مربوط به شناسنامه شما موافقت کند) خواهد بود:

 • شهر: ریچموند
 • ایالت / استان: لندن
 • کشور: انگلستان

اگر گذرنامه شما در طی فرآیند DV منقضی شود، شاید بهتر باشد پس از اخذ گذرنامه جایگزین، اکنون فرم را با گذرنامه جدید ارائه دهید یا انکه با گذر نامه قدیمی ولی معتبر و منقضی نشده کامل کنید و پس از دعوت به مصاحبه رجستر سفارت را با پاسپورت جدید انجا دهید . این امر به ویژه در صورتی که شماره پرونده (کیسنامبر) پایینی دارید صادق است و بنابراین انتظار مصاحبه اولیه را دارید.

آنچه را که در شناسنامه خود می گوید بررسی کنید. مهم است که این اطلاعات شناسنامه و گذرنامه یکی باشند. به هر حال کشور تولد شما ممکن است با ملیت شما (که در صفحه بعد است) نباشد. اما کشور تولد شما همان چیزی است که باید ثبت نام شما را در قرعه کشی مجاز بداند. (صلاحیت این امر بر اساس کشور تولد شما است، نه تابعیت شما).

نتیجه نهایی باید چیزی شبیه به این باشد:

3. اطلاعات شخصی 2

این صفحه در مورد اسناد مسافرتی شما (گذرنامه) است. هنگام تکمیل این صفحه گذرنامه را در جلوی خود داشته باشید دقت بسیار مهم است زیرا این کار بکگراند چک را فعال می کند.

توجه داشته باشید اگر در این زمان پاسپورت ندارید می توانید با استفاده از شناسه صادر شده ای دیگر ورودی را تکمیل کنید و سپس فرم های خود را برای افزودن جزئیات گذرنامه باز کنید. شما قبل از مصاحبه به گذرنامه احتیاج خواهید داشت، همانطور که هر مشتق (عضو خانواده) از شما به عنوان پل ارتباطی استفاده می کند.

4- اطلاعات آدرس قبلی و قبل تر

سعی کنید و هرچه دقیق تر این کار را انجام دهید. تمام آدرسهایی را که از 16 سالگی در آن زندگی کرده اید ارائه دهید. اگر یک یا دو ماه در یک خانه تعطیل ماندید، نیازی به ورود ندارد اما اگر چند ماه در یک آدرس زندگی می کردید، پس باید آن آدرس را وارد کنید شما آدرس گذشته را به ترتیب تاریخ معکوس وارد می کنید به معنای رفتن به عقب در زمان. تا حد ممکن دقیق باشید (می توانید تاریخها را در طی یک یا دو ماه حدس بزنید). اگر کد پستی ندارید تیک کد پستی را اعمال کنید. برای نگارش ادرس در اینترنت جستجو کنید و سبک نگاری ادرس به انگلیسی را فرا بگیرید. ادرس در انگلیسی برعکس آدرس در فارسی است.

5- اطلاعات پستی و آدرس دائمی

این اطلاعات مربوط به جایی است که شما می خواهید در ایالات متحده بمانید یا آدرس شخصی که می توانید به شما اعتماد کند تا از طرف شما کارت سبز خود را دریافت کند. بیشتر افراد می توانند به شخصی در خانواده یا دوستانشان فکر کنند که بتوانند GC را برای آنها دریافت کنند. همچنین باید بدانید که می توانید این آدرس را در طی 3 فرایند انتخاب کنید و تغییر دهید درست تا روزی که برای اولین بار به ایالات متحده آمدید. کی بار در زمان تکمیل فرم DS-260 یک بار در روز مصاحبه و اعلام به افیسر یکبار در اولین پورتی که به امریکا وارد می شوید. اگر ادرس ندارید میتوانید ادرس هتلی که قصد اقامت در آنجا دارید وارد کنید.

6. اطلاعات خانوادگی: والدین

در این بخش فقط قسمت بالای صفحه را در تصویر زیر نشان می دهم اما شما جزئیات والدین و آدرس آنها را اضافه می کنید. داده های اینجا باید دقیق باشند، اما اگر تولد آنها را به یاد ندارید، مشکل بزرگی نیست. بهترین کاری را که می توانید انجام دهید انجام دهید (تلفن را بردارید و با عزیزانتان تماس بگیرید).

7. اطلاعات خانوادگی: همسر و همسر قبلی

به یاد داشته باشید اطلاعات باید درست در روز ثبت نام و به بعد صحیح باشند. بنابراین اگر می خواهید در یک ماه ازدواج کنید اما می خواهید امروز فرم خود را ارسال کنید می توانید ارسال فرم خود را تا زمانی که ازدواج میکنید به تأخیر بیندازید، یا اکنون به صورت مجرد ارسال کنید و بعداً بعد از ازدواج فرم خود را انلاک کنید. در اینجا برخی از اطلاعات مربوط به ازدواج در طی فرایند DV وجود دارد.

اگر به صورت قانونی از همسر قبلی خود طلاق گرفته اید یا همسرتان درگذشته است به عنوان مجرد ثبت کنید. از شما خواسته می شود که در هنگام مصاحبه گواهی طلاق یا گواهی فوت را تهیه کنید تا با آنچه در اینجا وارد کرده اید، استناد کنید.

8- اطلاعات خانواده: کودکان / فرزندان

کاملاً واضح است که باید اطلاعات مربوط به هر کودکی را که باید داشته باشید وارد کنید تا اطمینان حاصل کنید که اطلاعات آنها با شناسنامه و گذرنامه پیوند دارد.

اگر فرزند شما تقریباً 21 سال داشته باشد، ممکن است ملاحظات خاصی برای شما وجود داشته باشد. بخوانید مقاله برای فرزند 21 ساله

اگر انتظار دارید کودکی در طی دوره پردازش قرعه کشی به دنیا بیاید، روش هایی نیز برای به دست آوردن کارت سبز برای آن کودک وجود دارد.

یک چیزی که می خواهم بگویم؛ این ضروری است که شما تمام فرزندان خود را طبق دستورالعمل ثبت نام وارد کرده باشید. اگر در این باره اشتباه کردید ممکن است خودتان مشکل ایجاد کرده باشید.

در مثال نشان داده شده در تصویر زیر متقاضی فرزندی نداشت!

9. ارائه اطلاعات مربوط به کار / شغل / آموزش / تحصیلات

این مهم است زیرا آموزش یا تجربه کار الزامات قرعه کشی DV است. از بین دو مسیر و شرط قانونی تحصیلات ساده ترین روش است، بنابراین با دقت عمل کنید.

اطلاعات مربوط به کار و آموزش را بر اساس آنچه در حال حاضر انجام می دهید وارد کنید. اگر در حال ورود به تجربه کار هستید و امیدوارید که از طریق تجربه کاری واجد شرایط شوید باید در نظر بگیرید که “آیا این کار به 2 سال آموزش یا تجربه نیاز دارد”. برای مشاهده این مقاله اینجا کلیک کنید.

در این بخش سوال می شود شغل فعلی شما چیست؟
سوال بعدی آیا شغل دیگری دارید (اکنون و شغل دوم، اگر بله پاسخ دهید و یک جعبه برای جزئیات بیشتر باز شود، دستورالعمل هایی درباره جزئیات بیشتر که می خواهند وجود دارد.)
و سوال بعدی آیا قبلا جایی استخدام بوده اید یا شغل دیگری داشته اید؟

سعی کنید تاریخ ها را دقیق ذکر کنید و اطمینان داشته باشید که این تاریخ ها با اطلاعاتی که قبلاً به آنها داده اید قابل بررسی هستند.

این صفحه می تواند بسیار طولانی باشد من برای تصاویر مجبور شدم آنرا به دو قسمت تقسیم کنم. فقط وقت خود را بگذرانید و کاملش کنید. می توانید شغل دیگری (کار یا نسخه) اضافه کنید. باز هم شما به در زمان می روید به “عقب تر”

10. اطلاعات اضافی در مورد شغل / کار / آموزش / تحصیلات

مطالعه کنید مقاله مفصل تحصیلات در فرم DS-260

11. امنیت و پیش زمینه

در این بخش اطلاعات سربازی اجباری را از شما میپرسد. نام کشور و نام ارگان نظامی مربوطه و درجه و تخصص نظامی از شما پرسش خواهد شد.

12. اطلاعات پزشکی و بهداشتی

سوال دوم (در مورد واکسیناسیون) باعث بحث و گفتگو می شود. به راستی این مهم نیست که آیا شما برای آن سوال خاص بله یا خیر را انتخاب می کنید. درهر صورت شما “اسناد و مدارک لازم برای اثبات واکسیناسیون رو با احتمال زیاد الان که در حال تکمیل این فرم هستید ندارید، حتی اگر سوابق واکسیناسیون نیز دارید. بنابراین این یک نکته ظریف است اما اینکه آیا شما به آن پاسخ می دهید بله یا خیر اهمیتی نخواهد داشت. واکسیناسیون هایی که در واقع به آنها احتیاج دارید در زمان مدیکال توسط پزشک متخصص و معتمد معاینه خواهید شد. بنابراین با مراجعه به پاستور مستندات کارت واکسیناسیون بین الملل زرد را تهیه کنید. بیشتر

13. امنیت و پیش زمینه: جنایی

به این سؤالات صادقانه پاسخ دهید. بیشتر محکومیت های کیفری باعث عدم صلاحیت می شوند و شما در مصاحبه فرصتی برای توضیح خواهید داشت. جرایمی که می توانند باعث رد صلاحیت شوند، “جرائم تحقیر اخلاقی” نامیده می شوند. این یک اصطلاح مبهم است، اما بیشتر افراد تاکنون حتی اگر محکومیت کیفری داشته باشند، مشکلی نخواهند داشت. کلاهبرداری در مهاجرت قبلی جای تعجب ندارد یکی از جنایاتی که می تواند مسئله ای را ایجاد کند به همین دلیل ضروری است که همیشه واقعیت را در مورد این برنامه ها بیان کنید.

14. امنیت و پیش زمینه: امنیت 1

به سوالات پاسخ دهید.

15. امنیت و پیش زمینه: امنیت 2

به سؤالات پاسخ دهید.

16. امنیت و پیش زمینه: نقض قانون مهاجرت

همانطور که قبلاً هم اشاره کردم – آنها نقض قوانین مهاجرت را جدی می گیرند!

17. امنیت و پیش زمینه: متفرقه 1

به سؤالات پاسخ دهید.

18. امنیت و پیش زمینه: متفرقه 2

یک متخصص بهداشت و درمان سوال دیگری است که واقعا مهم نیست که چگونه به آن پاسخ دهید. اگر کارمند مراقبت های بهداشتی هستید، از این امر نترسید.

سوال پابلیک شارژ سوالیست که باید پاسخ داده شود NO. هزینه عمومی به معنای کمک های مالی دولت است. باید بدانید که برندگان قرعه کشی گرین کارت نباید مدعی “کمک های عمومی” شوند. استثنائاتی برای آن جمله وجود دارد اما به طور کلی انتظار می رود که از خود حمایت مالی کنید. ایالات متحده سرزمین فرصت هاست ، نه هدیه با گدایان.

19. شماره تأمین اجتماعی

به این سه سؤال پاسخ داده شده در شکل زیر ، مگر اینکه قبلاً در ایالات متحده SSN داشته باشید. USCIS (به صورت تئوری) جزئیات شما را به اداره تأمین اجتماعی (SSA) ارسال می کند تا برای SSN شما درخواست کند. در عمل بسیاری از مردم می دانند که این اتفاق به درستی رخ نمی دهد و تأخیر در ایجاد SSN پس از ورود به ایالات متحده ایجاد می شود. از آنجا که SSN برای بسیاری از اهداف در اینجا در ایالات متحده بسیار مهم است که یکی از واجبات است. شما باید کارت SSN خود را حدود از 2 روز تا یک ماه تا بدترین حالت ماکزیمم ۶ ماه پس از ورود به ایالات متحده دریافت کنید.

ارسال فرم

اکنون فرم خود را تکمیل کرده اید. شما برای هر مشتق (عضو خانواده) همین کار را می کنید. اگر نیاز دارید عضو جدید به فرم اضافه کنید بخوانید مقاله افزودن عضو جدید به کیس. تمام فرم ها را با دقت بررسی کنید و وقتی آماده بودید فرم را ارسال کنید. سپس باید صفحه تأیید را چاپ کنید. شما قادر خواهید بود فرم را بعداً در حالت نقد و بررسی مرور کنید و همچنین می توانید در آن مرحله عکس بگیرید و یا بعدا انرا به ایمیل خود ارسال کنید یا حتی همان لحظه پس از سابمیت ارسال کنید بهرحال…

همچنین ممکن است از شما خواسته شود فرم «خدمت» را پر کنید. هر مرد مقیم 18 تا 26 سال ملزم به ثبت نام برای خدمت سربازی است. این بدان معنا نیست که شما نیاز به خدمت در ارتش دارید اما در صورت بروز بحران هایی که به افراد نظامی زیر 26 سال نیاز داشته باشد، توسط قرعه کشی انتخاب می شوید تا به ارتش ملحق شوید. برای مطالعه بیشتر مقاله فرم خدمت وظیفه عمومی امریکا برای مشمولین ds-1810 را مطالعه کنید.

اکنون فرم “لاک” می شود، بنابراین شما قادر به ویرایش آن نخواهید بود، اگرچه بعد از ارسال اطلاعات قادر خواهید بود اطلاعات را مرور کنید. اگر در هر زمان قبل از مصاحبه خود به باز کردن (انلاک) فرم نیاز دارید می توانید با ارسال نامه به KCC که عموماً طی چند ساعت تا چند ماه پاسخ می دهند این کار را انجام دهید. پس از باز کردن قفل یا اصطلاحا آنلاک می توانید تغییراتی ایجاد کنید. برای اینکار میتوانید مقاله نحوه آنلاک فرم DS-260 را مطالعه کنید.

هنگامی که KCC فرم شما را دریافت کرد، آنرا “پردازش” می کند. آنها بر اساس اطلاعاتی که به آنها گفته اید و دسترسی به سوابق رسمی، بررسی های پیش زمینه را انجام می دهند. دوره پردازش به دلیل حجم فرمهای ارسال شده در همان زمان حدود 4 تا 5 ماه طول می کشد. مصاحبه ها بر اساس ترتیب شماره پرونده انجام می شود اما فقط از مجموعه مواردی که پردازش DS260 خود را انجام داده اند انجام می شود.

نکات فرم DS-260

 • مهلت قانونی ارائه درخواست ویزا (تکمیل و ثبت فرم DS-260) برای کیس‌های لاتاری، تا پایان روز 30 سپتامبر است.
 • با توجه به اینکه زمان مصاحبه عاملی مهم و سرنوشت‌ساز در پروسه ویزای گوناگونی می‌باشد، بهتر است برای داشتن فرصت کافی برای پروسه اداری و کلیرنس احتمالی بعد از مصاحبه، در اسرع وقت نسبت به تکمیل و ثبت فرم DS-260 اقدام کنید. منظور از تکمیل فرم در اسرع وقت، تکمیل آن با اطلاعات ناقص و اشتباه نیست! در ورود اطلاعات نهایت دقت را به خرج دهید تا در مراحل بعدی نیاز به ویرایش و اصلاح اطلاعات نباشد و در نتیجه از تأخیرها و سوءتفاهم‌های احتمالی جلوگیری شود.
 • از دوره DV-2015 به بعد، علاوه بر کیس نامبر، تاریخ تکمیل و ثبت فرم DS-260 نیز در زمان مصاحبه تأثیرگذار است تا جایی که در بعضی موارد، کیس‌های با کیس نامبر بالا که فرم DS-260 را سریعتر تکمیل کردند، زودتر از کیسی با کیس نامبر پایینتر که فرم را دیرتر تکمیل کرده، مصاحبه شده‌اند.
  همچنین در بعضی شرایط (مانند محدودیت مصاحبه ماهانه در کل سفارت‌ها و …) از بین کیس‌های کارنت شده، کیس‌هایی که فرم را سریعتر تکمیل کردند، در اولویت دعوت به مصاحبه قرار می‌گیرند.
 • با توجه به آمار دوره‌های گذشته، توصیه می‌شود کیس‌هایی که کیس نامبر پایین‌تری دارند (تا حدود 3000) در نیمه اول May و نهایتاً تا آخر May فرم خود را تکمیل و ثبت نمایند. در اوایل پروسه بازه زمانی بررسی فرم‌ها معمولاً نیم ماه – نیم ماه می‌باشد و به مرور در طول دوره با کاهش تعداد فرم‌های ارسالی، این بازه هم افزایش می‌یابد.
  کیس‌نامبرهای بالاتر بهتر است عجله نکنند و حداقل یک هفته را به مطالعه پروسه و تحقیق در مورد شرایط خود اختصاص دهند و سپس با اطمینان خاطر نسبت به تکمیل فرم اقدام کنند.

موفق و پیروز باشید. مارو در تلگرام دنبال کنید ?

+1
0
+1
4
+1
1
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0