برنامه Diversity Visa شامل علائم اختصاری زیر می‌شود:

برای مشاهده توضیحات هر عنوان روی آن کلیک کنید

DV: Diversity Visa

به معنای “ویزای تنوع فرهنگی” (Diversity Visa) است. این برنامه ویزایی توسط وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا ارائه می‌شود و به افراد از کشورهایی که نرخ مهاجرت آنها به آمریکا پایین است، فرصت مهاجرت به آمریکا را می‌دهد. هدف اصلی برنامه DV، افزایش تنوع فرهنگی و اجتماعی در آمریکا است. هر سال، تعداد محدودی ویزای تنوع فرهنگی در قالب یک قرعه‌کشی بین افرادی که شرایط لازم را دارند، اختصاص می‌یابد. برنامه DV باعث می‌شود شهروندان از کشورهای مختلفی با زبان‌ها و فرهنگ‌های مختلف به آمریکا مهاجرت کنند و تنوع فرهنگی و جغرافیایی را در آمریکا تقویت کنند. برنامه DV دارای الزامات و شرایط خاصی است که برای شرکت در قرعه‌کشی و دریافت ویزا باید برآورده شود.

eDV: Entry Diversity Visa

eDV به معنای “ویزای تنوع فرهنگی ورودی” است. این عبارت به برنامه ویزای تنوع فرهنگی اشاره دارد که به صورت الکترونیکی (برون‌خط) ارائه می‌شود. برنامه eDV برای افرادی است که می‌خواهند در قرعه‌کشی ویزای تنوع فرهنگی شرکت کنند و در صورت برنده شدن، بتوانند برای مهاجرت به آمریکا اقدام کنند. افراد می‌توانند در طول دوره ثبت‌نام مشخصی، از طریق سامانه الکترونیکی (معمولاً به عنوان سامانه eDV شناخته می‌شود) درخواست خود را ثبت کنند. پس از اتمام دوره ثبت‌نام، قرعه‌کشی برگزار می‌شود و برندگان ویزای تنوع فرهنگی انتخاب می‌شوند. افرادی که برنده شوند، می‌توانند در مراحل بعدی ادامه فرایند مهاجرت خود را طی کنند. برنامه eDV یک فرصت برای افراد از کشورهایی که نرخ مهاجرت آنها به آمریکا پایین است، فراهم می‌کند تا دریافت ویزای تنوع فرهنگی و به طور قانونی وارد آمریکا شوند.

GC – Green Card

GC – Green Card به معنای “کارت سبز” است. این عبارت به کارت اقامت دائم آمریکا اطلاق می‌شود.

KCC – Kentucky Consulate Center

به معنای “مرکز کنسولگری کنتاکی” است. این مرکز یکی از اداره‌های مربوط به وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا است که مسئولیت های مهمی در فرایندهای مهاجرتی دارد. مرکز کنسولگری کنتاکی برای بررسی و پردازش برخی از درخواست‌های مهاجرتی مانند برنامه نیازمندی‌های ویزای پیشرفته (DV) (یا همان برنامه لاتاری گرین کارت) و برخی از برنامه‌های ویزای خانواده و کاری مسئولیت دارد. این مرکز با دریافت اطلاعات و مدارک مورد نیاز از متقاضیان و بررسی آن‌ها، فرایند مهاجرت را به مراحل بعدی هدایت می‌کند و در صورت لزوم، مصاحبه و ارزیابی نهایی را برنامه ریزی می‌کند.

1NL – First Notification Letter

به معنای “نامه اطلاعیه اول” (نامه قبولی) است. این نامه در سایت رسمی ثبت نام لاتاری به آدرس زیر قرار میگیرد.

https://dvprogram.state.gov

2NL – Second notification letter

نامه دوم یا همان نامه دعوت به مصاحبه است که جایگزین نامه اول می شود. این نامه پس از انتشار در سایت زیر قابل مشاهده خواهد بود.

https://dvprogram.state.gov

CN – Case Number

به معنای “شماره پرونده” است. در فرایندهای مهاجرت و اقامت در کشورهایی مانند ایالات متحده آمریکا، شماره پرونده به عنوان یک شناسه منحصر به فرد برای هر درخواست مهاجرتی یا اقامتی استفاده می‌شود. این شماره به هر درخواست داده می‌شود و در طول فرایند مهاجرت برای پیگیری و ارتباط با مقامات مهاجرت استفاده می‌شود. شماره پرونده معمولاً شامل حروف و اعداد است و به عنوان یک شناسه منحصر به فرد برای هر داوطلب مهاجرتی استفاده می‌شود. برای مثال 2025AS00001234

VB – Visa Bulletin

ویزا بولتن یک اطلاعیه ماهانه است که توسط سازمان مهاجرت ایالات متحده آمریکا منتشر می‌شود. این جدول شامل اطلاعاتی در مورد تاریخ جاری پردازش ویزاهای مهاجرتی است. در این جدول، شماره پرونده‌هایی که برای صدور ویزا مجوز داده شده‌اند، مشخص می‌شود. این جدول براساس سیستم پیشنهادی برای تقسیم ویزاها بین کشورها و دسته‌های مختلف مهاجرتی تهیه می‌شود. ویزا بولتن به عنوان یک منبع اطلاعاتی برای افرادی که در صف انتظار برای صدور ویزا هستند، استفاده می‌شود. تمامی ویزابولتن‌ها در صفحه آمار سایت قابل مشاهده است.

PCC – Police Clearance Certificate

به معنای “گواهی عدم سوء پیشینه پلیس” است. این گواهی توسط مقامات پلیس یا مراجع مشابه در هر کشور صادر می‌شود و به افراد کمک می‌کند تا اثبات کنند که در گذشته خود دارای سوابق کیفری نبوده‌اند. گواهی عدم سوء پیشینه پلیس معمولاً در فرایندهای مهاجرت، درخواست ویزا، کاریابی بین‌المللی، اشتغال و برخی موارد دیگر مورد نیاز است. این گواهی شامل اطلاعاتی مانند نام، تاریخ تولد و اطلاعات سوابق جنایی (اگر وجود داشته باشد) فرد است. برای ساکنین ایران این گواهی نیاز و مورد قبول نیست و نیازی به ارائه آن در روز مصاحبه نیست چراکه فاقد اعتبار است.

DOS: Department of State

سازمانی که مسئول اجرای برنامه Diversity Visa در ایالات متحده آمریکا می‌باشد.

USCIS: United States Citizenship and Immigration Services

به معنای “خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده آمریکا” است. از جمله فعالیت های این سازمان، صدور و انتشار گرین کارت در داخل ایالات متحده است. این سازمان یکی از ادارات وزارت امور داخلی آمریکا است که مسئولیت‌های مهمی در حوزه مهاجرت و شهروندی دارد. USCIS مسئول بررسی و پردازش برخی از درخواست‌ها و برنامه‌های مهاجرتی مانند درخواست‌های ویزا، درخواست‌های مهاجرت دائم، درخواست‌های شهروندی و برنامه‌های ویزای خانواده است. این سازمان همچنین مسئول برگزاری مصاحبه‌ها، ارزیابی مدارک، صدور کارتهای اقامت و مشاوره در مورد فرایند‌های مهاجرت و شهروندی است. USCIS اهمیت زیادی در فرایندهای مهاجرتی و شهروندی آمریکا دارد و جهت ارائه خدمات به مهاجران و قراردادن استانداردهای مورد نیاز برای ورود و اقامت قانونی در آمریکا تشکیل شده است.

NACARA: Nicaraguan Adjustment and Central American Relief Act

بخشی از برنامه Diversity Visa که به افرادی که در بخش‌های مختلف از جمله آمریکای مرکزی، آمریکای جنوبی و خاورمیانه به طور غیر قانونی اقامت دارند یا در برابر شورای عادله به طور غیر قانونی کار می‌کنند، شامل می‌شود. برنامه ناکارا کماکان اجرا میشود و بخشی از ۵۵۰۰۰ ویزای لاتاری سالانه را به خود اختصاص می‌دهد.

INA: Immigration and Nationality Act

بنیانگذار برنامه Diversity Visa، قانون مهاجرت و تابعیت ایالات متحده و کنترل مهاجرت غیرقانونی به ایالات متحده است.

CEAC: Consular Electronic Application Center

مرکز درخواست الکترونیکی کنسولی است که در مقام پیشنهاد برای کلیه مراحل ارتباطی آنلاین می باشد. این مرکز یک سامانه آنلاین است که توسط وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا ایجاد شده است. سامانه CEAC برای مدیریت و پردازش درخواست‌های ویزا، پاسپورت و خدمات کنسولگری مورد استفاده قرار می‌گیرد. افراد می‌توانند از طریق این سامانه درخواست‌های خود را ثبت کنند، مدارک مورد نیاز را بارگذاری کنند و وضعیت درخواست خود را پیگیری کنند. همچنین، مقامات کنسولگری امکان دسترسی به اطلاعات درخواست‌ها را دارند و می‌توانند درخواست‌ها را بررسی کنند و تصمیمات لازم را اتخاذ کنند. سامانه CEAC برای افزایش شفافیت و کارایی در فرایندهای کنسولگری استفاده می‌شود و اطلاعات آن منبع اطلاعات بسیاری از توسعه دهندگان وب و علاقمندان به انتشار اطلاعات در این حوزه است.

NVC – National Visa Centre

به معنای “مرکز ملی ویزا” است. این مرکز یکی از ادارات وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا است که نقش مهمی در فرایندهای مهاجرتی دارد. NVC مسئول پردازش و مدیریت درخواست‌های ویزای مهاجرتی به آمریکا است. بعد از اینکه درخواست ویزا توسط سفارت یا کنسولگری آمریکایی تایید شود، مرکز ملی ویزایی مسئول دریافت مدارک و پردازش نهایی درخواست است. این شامل بررسی و تصحیح مدارک، جمع‌آوری هزینه ویزا، برنامه‌ریزی مصاحبه و ارسال پرونده به سفارت یا کنسولگری مربوطه است. NVC همچنین مسئول ارائه اطلاعات و راهنمایی برای متقاضیان ویزا است. این مرکز با همکاری سفارت و کنسولگری‌های آمریکایی در سراسر جهان، فرایندهای مهاجرتی را هدایت می‌کند و به تسهیل و تسریع این فرایندها کمک می‌کند. KCC مرکز پردازش کیس های لاتاری است و در سایت سایت سیس به جای نمایش وضعیت کیس ها در KCC کماکان از عبارت At NVC استفاده می‌شود که منظور همان At KCC است.

AOS: Adjustment of Status

مجوز صدور گرین کارت به مهاجرانی که در داخل ایالات متحده حضور دارند و می خواهند وضع قانونی پیرامون مهاجرت خود را تغییر دهند.

USC: United States Code

قوانین فدرال که بر این برنامه پایه گذاری شده است. این علائم اختصاری معمولا در سایت‌های پردازش اطلاعات برنامه Diversity Visa و نیز در مکاتبات اداری و اینترنتی استفاده می‌شوند.

POE – Point of Entry

به معنای “نقطه ورود” است. این عبارت به محل ورود یک فرد به یک کشور اشاره دارد. در فرایندهای مهاجرت و سفر، نقطه ورود معمولاً یک فرودگاه، بندر یا مرز است که افراد وارد کشور می‌شوند. در این نقطه، مقامات مربوطه مانند ماموران مرزبانی، گمرک و مهاجرت، اقدام به بررسی مدارک و اطلاعات فرد و ورود قانونی او به کشور می‌کنند. در صورتی که فرد مدارک و شرایط مورد نیاز را داشته باشد و ورود قانونی داشته باشد، اجازه ورود به کشور به او داده می‌شود. نقطه ورود در فرایند سفر و مهاجرت معمولاً تحت نظارت دستگاه‌های امنیتی و مرزبانی قرار دارد.

AP – Administrative Process

در اینجا به معنای “فرایند پروسه اداری” است. در فرایندهای مهاجرت و ویزا، ممکن است درخواست کنندگان در مرحله‌ای از فرایند با پروسه اداری مواجه شوند که به عنوان AP شناخته می‌شود. در این مرحله، مقامات مربوطه نیاز دارند تا بررسی‌های اضافی انجام دهند یا مدارک و اطلاعات بیشتری را دریافت کنند تا تصمیم نهایی خود را درباره مجاز بودن برای صدور ویزا شخص بگیرند. پروسه اداری ممکن است به دلایل مختلفی از جمله بررسی امنیتی، بررسی پزشکی، بررسی مالی یا بررسی تخصصی به طول بیانجامد. طول مدت فرایند اداری ممکن است متفاوت باشد و بسته به شرایط هر درخواست کننده و موارد خاصی که بررسی می‌شوند، متغیر باشد. وضعیت فرایند اداری می‌تواند از سامانه مربوطه مانند CEAC (Consular Electronic Application Center) در صورت درخواست ویزا در ایالات متحده آمریکا دریافت و مشاهده شود. معمولا برای برندگان لاتاری این پروسه در اواخر سال مالی پایان میابد (به صورت کلی ولی مطلق نیست) و در صورت نبودن مشکل مجوز چاپ ویزا افراد در این وضعیت صادر میشد و این دوره پایان میابد.

DR – Document Request

به معنای ارسال مدارک هویتی اسکن شده به KCC است، این بخش در اوایل سال مالی ۲۰۲۲ از پروسه لاتاری حذف شد.

DQ ‐ Document Qualify

به‌ معنای تایید مدارک هویتی ارسال شده به KCC است، این بخش در اوایل سال مالی ۲۰۲۲ از پروسه لاتاری حذف شد.

I-485: Application to Register Permanent Residence or Adjust Status

فرم I-485 یک فرم مهم در فرآیند مهاجرت به ایالات متحده آمریکا است که به عنوان “Application to Register Permanent Residence or Adjust Status” شناخته می‌شود. این فرم برای افرادی است که قصد دارند وضعیت اقامت خود را تغییر دهند و یا درخواست گرین کارت (کارت سبز) کنند.

افرادی که از طریق Consular Processing (CP) ویزای مهاجرتی خود را دریافت کرده‌اند و به ایالات متحده آمریکا وارد شده‌اند، می‌توانند با استفاده از فرم I-485 درخواست تغییر وضعیت اقامت خود به وضعیت دائمی (Permanent Residence) را انجام دهند. این فرم به صورت کامل اطلاعات فردی، تحصیلی، شغلی و سایر جزئیات مورد نیاز برای بررسی و صدور گرین کارت را در خود دارد.

پس از تکمیل و ارسال فرم I-485 به سازمان مهاجرت و شهروندی آمریکا (USCIS)، افراد باید به یک مصاحبه کنسولی در USCIS بروند تا اطلاعات خود را تأیید کنند و از صحت درخواست خود مطمئن شوند. پس از تایید، در صورت تمام شدن مراحل پروسه، گرین کارت به آن‌ها صادر خواهد شد و وضعیت اقامت آن‌ها به وضعیت دائمی تغییر خواهد یافت.

Affidavit of Support

فرم I-864 و I-134 به عنوان “Affidavit of Support” شناخته می‌شود و یک فرم مهم در فرآیند مهاجرت به ایالات متحده آمریکا است. این فرم برای افرادی است که قصد ورود یا بازگشت به ایالات متحده به عنوان مهاجر دارند و نیاز به اثبات دارایی مالی و توانایی اقتصادی برای تأمین هزینه‌های زندگی خود و خانواده خود در طول اقامت در ایالات متحده دارند.

افرادی که از این فرم استفاده می‌کنند، باید یک نفر (اسپانسر) را انتخاب کنند که تضمین کند که آن‌ها توانایی تأمین هزینه‌های معاش و معیشت مهاجر را دارند. اسپانسر باید اطلاعات مالی خود را در این فرم وارد کند و همچنین باید تأیید کند که آن‌ها تعهد می‌کنند که هزینه‌های معاش و معیشت مهاجر را تا زمانی که مهاجر وابستگانشان در ایالات متحده کار نکنند یا تابع برنامه های دولتی نشوند، تأمین خواهند کرد.

فرم I-864 و I-134 برای اثبات اینکه مهاجر وابستگانشان هنگام ورود به ایالات متحده نباید به برنامه های دولتی توجه کنند و توانایی تأمین هزینه‌های زندگی خود را دارند، استفاده می‌شود. این فرم نقش مهمی در فرآیند مصوب شدن ویزای مهاجرتی دارد و باید به صورت صحیح و کامل تکمیل شود.

EAD: Employment Authorization Document

EAD به عنوان Employment Authorization Document شناخته می‌شود و یک سند رسمی است که به افراد غیرشهروند ایالات متحده امکان مشغولیت قانونی به کار در ایالات متحده را می‌دهد. این سند به صورت کارتی صادر می‌شود و معمولاً برای مدت معینی اعتبار دارد.

افرادی که در ایالات متحده اقامت دارند و وضعیت قانونی آن‌ها به عنوان مهاجر، پناهنده، دارنده ویزای تازه‌کار یا دیگر وضعیت‌های مشابه تعیین نشده است، ممکن است برای درخواست یک EAD و اجازه به کار در ایالات متحده، درخواست دهند.

برای درخواست یک EAD، افراد باید فرم I-765 را تکمیل کرده و به همراه مدارک مورد نیاز (مانند عکس‌های شناسایی، اثبات هویت، و غیره) به سازمان مهاجرت و شهروندی ایالات متحده (USCIS) ارسال کنند. پس از بررسی و تصمیم گیری توسط USCIS، اگر درخواست تأیید شود، EAD صادر خواهد شد و فرد می‌تواند قانوناً به کار بپردازد تا زمان انقضای EAD.

A-number: Alien Registration Number

شماره ثبت مهاجرتی یا Alien Registration Number (A-number)، یک شماره منحصر به فرد است که به افراد غیرشهروند ایالات متحده تخصیص داده می‌شود. این شماره در سوابق مهاجرتی و اقامتی افراد ثبت می‌شود و برای شناسایی و ردیابی وضعیت قانونی و مهاجرتی آن‌ها استفاده می‌شود.

A-number معمولاً شامل ترکیبی از عدد و حروف است و به عنوان یک شناسه منحصر به فرد برای هر فرد غیرشهروند در ایالات متحده استفاده می‌شود. این شماره معمولاً در اسناد رسمی مهاجرتی، نظیر ویزا، گرین کارت یا EAD، ذکر می‌شود و برای ارتباط با سازمان‌های مهاجرتی و قانونی اهمیت دارد.

افراد باید همواره A-number خود را به یاد داشته باشند و آن را در تمام مکاتبات و درخواست‌های مرتبط با وضعیت قانونی خود استفاده کنند تا هویت و اطلاعات شخصی خود را به درستی تأیید کنند.

Dos-number

Dos-number یک شماره منحصر به فرد است که به افرادی که درخواست‌های مهاجرتی خود را از طریق دفتر خدمات شهروندی و مهاجرت (USCIS) ارسال می‌کنند، تخصیص داده می‌شود. این شماره برای ردیابی وضعیت و پیشرفت درخواست‌های مهاجرتی استفاده می‌شود.

Dos-number به عنوان یک شناسه منحصر به فرد برای هر درخواست مهاجرتی در USCIS استفاده می‌شود. این شماره معمولاً شامل 9 رقم است و برای ارتباط با USCIS و پیگیری وضعیت درخواست‌های مهاجرتی بسیار مهم است.

افراد باید Dos-number خود را به یاد داشته باشند و آن را در تمام مکاتبات و پیگیری‌های مرتبط با USCIS استفاده کنند تا بتوانند وضعیت درخواست‌های خود را به درستی پیگیری کنند.

DS-260: Online Immigrant Visa Application

DS-260 یک فرم آنلاین است که برای افرادی که برنده لاتاری گرین کارت DV شده‌اند و قصد مهاجرت به ایالات متحده را دارند، الزامی است. این فرم برای ارائه اطلاعات شخصی، تحصیلی، حرفه‌ای و سوابق سفر از افراد متقاضی استقرار در ایالات متحده استفاده می‌شود. پر کردن این فرم الزامی است و باید پیش از مصاحبه مصاحبه ایمنی در سفارت یا کنسولگری آمریکا تکمیل شود. اطلاعات دقیق و صحیح در DS-260 بسیار حائز اهمیت است، زیرا بر اساس این اطلاعات تصمیم‌گیری در مورد صدور ویزای مهاجرت به ایالات متحده انجام می‌شود.

DOSM: Department of State’s Electronic Diversity Visa Lottery System

DOSM به معنای Department of State’s Electronic Diversity Visa Lottery System است. این سیستم یک سیستم آنلاین است که توسط وزارت امور خارجه ایالات متحده برای برگزاری لاتاری گرین کارت DV به منظور انتخاب برندگان ویزای مهاجرت به ایالات متحده استفاده می‌شود. افراد می‌توانند از طریق این سیستم درخواست خود را برای شرکت در قرعه‌کشی لاتاری گرین کارت ثبت کنند و در صورت برنده شدن، فرآیند مهاجرت خود را آغاز کنند. DOSM یکی از مهمترین ابزارها برای افرادی است که به دنبال اخذ ویزای مهاجرت به ایالات متحده هستند.

CEAC: Consular Electronic Application Center

CEAC (سیس) به معنای Consular Electronic Application Center است. این سیستم آنلاین توسط وزارت امور خارجه ایالات متحده برای مدیریت و پیگیری درخواست‌های ویزا استفاده می‌شود. افرادی که درخواست ویزای غیرمهاجرتی یا مهاجرتی به ایالات متحده دارند، می‌توانند از طریق CEAC درخواست خود را ثبت کرده و وضعیت درخواست ویزای خود را پیگیری کنند. همچنین، این سیستم به متقاضیان اجازه می‌دهد تا مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا را آپلود کرده و اطلاعات لازم را تکمیل کنند. CEAC یک ابزار مهم برای سفارت‌ها و کنسولگری‌های ایالات متحده نیز است تا به صورت آنلاین وضعیت درخواست‌های ویزای مهاجرتی و غیرمهاجرتی را پیگیری کنند.

DV-2024: Diversity Visa Program for the fiscal year 2024

برنامه ویزای تنوع (Diversity Visa Program) یا همان DV Program، یک برنامه ویزای مهاجرتی است که توسط دولت ایالات متحده آمریکا برای افراد از کشورهایی که نسبتاً تعداد کمتری مهاجر به ایالات متحده دارند، ارائه می‌شود. این برنامه هر ساله توسط وزارت امور خارجه ایالات متحده برای افراد از سراسر جهان با هدف افزایش تنوع فرهنگی و اجتماعی در ایالات متحده برگزار می‌شود.

برنامه DV به صورت رقابتی برگزار می‌شود و افرادی که شانس دریافت ویزای مهاجرتی از طریق این برنامه را دارند، باید شرایط مشخصی را برآورده کنند و در قرعه‌کشی که هر ساله برگزار می‌شود شانس خود را امتحان کنند. افراد برنده قرعه‌کشی می‌توانند برای درخواست ویزای مهاجرتی به ایالات متحده مراحل بعدی را طی کنند.

DV-2024 به معنای برنامه ویزای تنوع برای سال 2024 است، که در آن سال قرعه‌کشی برای افراد شانس ثبت نام و دریافت ویزای مهاجرتی به ایالات متحده را دارند. اطلاعات دقیق‌تر درباره شروط و فرآیند ثبت نام در برنامه DV-2024 ممکن است در وب‌سایت رسمی وزارت امور خارجه ایالات متحده یا سایت‌های معتبر دیگر منتشر شود.

AOS Package: Adjustment of Status Package for DV winners

AOS Package به معنای “بسته تنظیم وضعیت” است که برای برندگان برنامه ویزای تنوع (DV winners) در ایالات متحده آمریکا استفاده می‌شود. وقتی یک فرد برنده قرعه‌کشی در برنامه DV شود، باید برای تغییر وضعیت خود از وضعیت غیرمهاجر به مهاجر (Adjustment of Status) استفاده کند.

AOS Package شامل مدارک و فرم‌های مختلفی است که باید توسط برنده قرعه‌کشی تکمیل و به اداره مهاجرت و شهروندی آمریکا (USCIS) ارائه شود. این مدارک ممکن است شامل فرم‌های مختلف مانند فرم I-485 (برای تغییر وضعیت به مهاجر)، فرم‌های پزشکی، تصاویر ایدنتیته، گواهی از تحصیلات و تجربیات کاری و سایر مدارک مورد نیاز باشد.

پس از تکمیل AOS Package و ارسال آن به USCIS، برنده قرعه‌کشی باید منتظر تصمیم نهایی این اداره درباره تغییر وضعیت خود باشد. در صورت تأیید، او مجاز به اقامت دائم در ایالات متحده خواهد بود.

DV Interview: Interview at the U.S. Embassy or Consulate for DV winners

مصاحبه DV به مصاحبه‌ای اطلاق می‌شود که برندگان برنامه ویزای تنوع (DV winners) باید در سفارت یا کنسولگری آمریکایی برای پردازش ویزای خود شرکت کنند. این مصاحبه به عنوان بخش مهمی از فرآیند دریافت ویزای تنوع ایالات متحده آمریکا برای برندگان برنامه DV انجام می‌شود.

در این مصاحبه، مقامات کنسولی یا کارشناسان ویزا از برنده قرعه‌کشی سوالات مختلفی درباره اطلاعات شخصی، تحصیلات، تجربه کاری، وضعیت مالی، و سوابق سفرهای خارجی او می‌پرسند. هدف این مصاحبه اطمینان حاصل کردن از صحت و اعتبار اطلاعات ارائه شده توسط برنده قرعه‌کشی و اطمینان از تطابق آن با الزامات و شرایط ویزای تنوع است.

پس از مصاحبه DV، تصمیم نهایی درباره صدور یا عدم صدور ویزای خود به برنده قرعه‌کشی اعلام خواهد شد. در صورت تأیید، برنده قرعه‌کشی مجاز به ورود به ایالات متحده آمریکا و درخواست ویزای خود خواهد بود.

DV Fee: Diversity Visa Lottery processing fee

هزینه پردازش برنامه ویزای تنوع (DV Fee) یک هزینه اجباری است که برندگان برنامه ویزای تنوع باید پرداخت کنند تا بتوانند درخواست خود را برای دریافت ویزای تنوع ایالات متحده آمریکا ارسال کنند. این هزینه به عنوان هزینه پردازش و مقرون به صرفه کردن فرآیند اجرای برنامه DV اعلام می‌شود.

مبلغ هزینه پردازش برنامه ویزای تنوع (DV Fee) ممکن است متغیر باشد و بسته به سال و شرایط مختلف، ممکن است تغییر کند. برای اطلاعات دقیق در مورد مبلغ هزینه پردازش در سال جاری، به وب‌سایت رسمی وزارت امور خارجه آمریکا یا سایت‌های معتبر مربوط به ویزای تنوع مراجعه کنید.

برندگان برنامه DV باید هزینه پردازش را به صورت الکترونیکی یا از طریق روش‌های پرداخت مشخص شده پرداخت کنند و مدارک پرداخت را به همراه سایر اسناد مورد نیاز برای اخذ ویزای تنوع ارائه دهند.

DV Program Requirements: Eligibility requirements for the Diversity Visa Program

این عبارت به مجموعه‌ای از شرایط و معیارهایی اشاره دارد که برای شرکت در برنامه ویزای تنوع (Diversity Visa Program) لازم است فرد برآورده کند. این شرایط شامل مواردی مانند کشور مبدأ، تحصیلات یا سابقه کار، شغل مورد قبول و دوره‌ی زمانی برای ارسال درخواست و انتخاب از طریق قرعه‌کشی می‌شود. اگر یک فرد تمامی این شرایط را برآورده کند، او ممکن است برای دریافت ویزای تنوع انتخاب شود.

PIMS: Petition Information Management Service

سیستم مدیریت اطلاعات پتیشن (PIMS) یک سیستم آنلاین است که توسط وزارت خارجه ایالات متحده (Department of State) برای مدیریت اطلاعات مربوط به پتیشن‌ها و درخواست‌های مهاجرتی استفاده می‌شود. این سیستم به وزارت خارجه ایالات متحده امکان می‌دهد تا اطلاعات مربوط به پتیشن‌ها و درخواست‌های مهاجرتی را مدیریت کرده و به صورت الکترونیکی ارتباط برقرار کند. این سیستم به طور خاص برای مدیریت اطلاعات مربوط به برنامه لاتاری گرین (Diversity Visa Program) و دیگر برنامه‌های مهاجرتی استفاده می‌شود.

LPR: Lawful Permanent Resident

LPR به معنای “Lawful Permanent Resident” است که به افرادی اطلاق می‌شود که در ایالات متحده به عنوان ساکن دائم قانونی شناخته می‌شوند. این افراد دارای کارت سبز یا گرین کارت هستند که اجازه می‌دهد به طور دائمی در ایالات متحده زندگی کنند و کار کنند. به عبارت دیگر، LPR ها افرادی هستند که به صورت قانونی و دائمی در ایالات متحده ساکن شده‌اند.

INA: Immigration and Nationality Act

قانون مهاجرت و تابعیت (Immigration and Nationality Act یا INA)، قانون اصلی مربوط به مهاجرت، تابعیت و ورود به ایالات متحده آمریکا است. این قانون در سال 1952 تصویب شد و تعداد زیادی از مفاهیم و فرآیندهای مهاجرتی، از جمله برنامه گرین کارت، ویزاها، تنظیم وضعیت، شهروندی و سایر موارد مربوط به مهاجرت و تابعیت در این کشور را تعریف و تنظیم می‌کند. این قانون تحت نظارت و اجرای وزارت امور داخله و خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده (USCIS) است.

PRC: Permanent Resident Card

کارت اقامت دائم (Permanent Resident Card)، معمولاً به عنوان کارت سبز یا Green Card شناخته می‌شود، یک اسناد هویتی است که به افرادی که دارای وضعیت اقامت دائم در ایالات متحده آمریکا هستند، صادر می‌شود. این کارت افراد را از نظر قانونی به عنوان ساکن دائم و مجاز به زندگی و کار در ایالات متحده تشخیص می‌دهد.

کارت اقامت دائم به صورت دائمی صادر می‌شود و برخلاف ویزاها، نیاز به تمدید سالانه ندارد. داشتن این کارت افراد را واجد شرایط برای درخواست شهروندی آمریکایی می‌کند. به عبارت دیگر، این کارت گام اول برای افرادی است که مایل به درخواست شهروندی آمریکا هستند.

برای دریافت کارت اقامت دائم، افراد باید از طریق یکی از برنامه‌های مهاجرتی مورد تایید این کشور (مانند برنامه گرین کارت یا برنامه خانواده) وارد ایالات متحده شوند و سپس درخواست خود را برای دریافت کارت اقامت دائم ثبت کنند.

GCA: Green Card Application

GCA به معنای تقاضایگرین کارت است. افرادی که مایل به درخواست گرین کارت و اقامت دائم در ایالات متحده هستند، بایدیک درخواست (متقاضی)گرین کارت (Green Card Application) را پر کنند تا بتوانند فرآیند اخذ گرین کارت را آغاز کنند. این فرایند شامل تکمیل فرم‌های مربوطه، ارائه اسناد مورد نیاز و پاسخ به سوالات ممکن است.

این‌ مطلب برای اولین بار توسط انجمن لاتاری امریکا در وب منتشر می‌شود

+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0