نیویورک (به انگلیسی: New York) ایالتی در شمال شرقی ایالات متحده آمریکا است. ایالت نیویورک از نظر وسعت ۲۷امین، از نظر جمعیت چهارمین و از نظر تراکم جمعیت هفتمین ایالت در میان ۵۰ ایالت آمریکا است. نیویورک از جنوب به ایالت‌های نیوجرسی و پنسیلوانیا و از شرق به ایالت‌های کنتیکت، ماساچوست و ورمانت محدود می‌شود. این ایالت از سمت شرقی جزیره لانگ آیلند دارای مرز دریایی با ایالت رود آیلند است. همچنین بخش‌هایی از مرز بین‌المللی میان دو کشور کانادا و ایالات متحده آمریکا مربوط به مرزهای شمالی ایالت نیویورک با ایالت کبک کانادا و از سمت غربی و شمالی آن با ایالت انتاریوی کانادا می‌شود. برای ایجاد تمایز میان شهر نیویورک (پرجمعیت‌ترین شهر و قطب اقتصادی این ایالت) و ایالت نیویورک، اغلب نام ایالت نیویورک را با اصطلاحات “New York State” و “State of New York” به کار می‌برند.

شروع زندگی در شهر نیویورک به دلیل جذابیت های هویت فرهنگی و سبک زندگی است که این شهر دارد، برای بسیاری از افراد می‌تواند جهتی رو به رو با زندگی جدید باشد. به عنوان یک شهر بزرگ و متنوع، نیویورک زندگی شخصی و تجربه کاری خیلی متفاوتی از زندگی در شهرهای دیگر دارد. در ادامه به توضیح جزئیاتی در مورد این جذابیت های شهر نیویورک می‌پردازیم.

میزان درآمد و حقوق

با توجه به این که نیویورک یکی از شهرهای گران قیمت در جهان است، چیزی که خیلی مهم است به طور دقیق و به طور مداوم درآمد خود را بالا ببرید و حقوق خوبی برای خود داشته باشید. در نیویورک، میزان حقوق و درآمد در مقایسه با هزینه های زندگی بسیار مهم است بنابراین باید به دنبال کارهای پر درآمد و با حقوق خوب بگردید تا بتوانید هزینه های خود را پوشش دهید و زندگی شرافتمندی را تجربه کنید.

هزینه مسکن

هزینه مسکن در نیویورک بالاترین هزینه ها در زندگی شهری هستند. با توجه به قیمت بالای مسکن در شهر نیویورک، اجاره و خرید مناطق توصیه می‌شود. قیمت متغیر بستگی به منطقه مسکونی دارد. بیشتر مناطق در شهر، توسط شرکت های ساختمانی بزرگ ساخته شده اند، بنابراین معماری یا دکوراسیون در متوسط ​​مشابه هستند.

هزینه خوراک

اگرچه هزینه خوراک در مقایسه با هزینه های مسکن و حمل و نقل کمتر است، ولی نسبت به بسیاری از دیگر شهرها، به عنوان یک شهر گران قیمت شناخته می‌شود. همه غذاها را می توان در نیویورک پیدا کرد، اما با توجه به هزینه های بالا، مواد غذایی ارزان تر در بازارهای بزرگتری مانند Whole Foods و Trader Joe’s موجود است.

هزینه دانشگاه

در شهر نیویورک، چندین دانشگاه معتبر و بزرگ وجود دارد. اما برخی از مهمترین و معتبرترین دانشگاه‌های نیویورک عبارتند از:

 1. دانشگاه کلمبیا (Columbia University)
 2. دانشگاه نیویورک (New York University)
 3. دانشگاه فوردهام (Fordham University)
 4. دانشگاه کانی‌یوس (CUNY)
 5. دانشگاه جان جی (John Jay College of Criminal Justice)
 6. دانشگاه پرینستون (Princeton University) – در نیوجرسی، اما نزدیک نیویورک واقع شده است.

این دانشگاه‌ها بین معتبرترین دانشگاه‌های آمریکا هستند و دانشجویان بسیار زیادی را از سراسر دنیا به خود جذب می‌کنند ولی هزینه های دانشگاه در نیویورک بسیار بالا و گران هستند.

شرایط تحصیل

محیط تحصیلی برای دانشجویان در شهر نیویورک بسیار راحت است. هر ساله بسیاری از دانشجویان سراسر جهان برای تحصیل در دانشگاه های نیویورک راهی شهر می شوند. شهر نشین های نیویورک با بسیاری از افراد متفاوت و زندگی های مختلف پر هیاهو دارند، از جمله دانشجویانی که در این شهر تحصیل می کنند.

آب و هوا و تغییرات دمای هوا در طول سال

در طول سال، نیویورک آب و هوای آفتابی و گرم را در تابستان و آب و هوای سرد و برفی را در زمستان تجربه می کند. بعد از ماه نوامبر تا مارس، تنها چند بار برف برای کوتاهی روز ها می افتد بنابراین بهترین زمان برای زندگی در نیویورک، فصل بهار و تابستان است.

تنوع نژادی

نیویورک به عنوان یک شهر دارای تنوع بسیار بالایی از جمله از لحاظ نژادی شناخته می‌شود. این شهر بزرگ، محل زندگی جوامع مختلفی از جمله خواهری‌های آفریقایی، لاتین، روسیه‌ای و ایرانی است.

حمل و نقل درون شهری

حمل و نقل در شهر نیویورک با اتوبوس ها ، تاکسی های زردرنگ ، متروها و قطارهای بالابر تامین می‌شود. نیویورک دومین شهر بزرگ کشور است و رفت و آمد بین مناطق ترافیک شلوغی در این شهر ایجاد می‌کند اما برخی محلات شهری پیاده روی راحتی را ارائه می‌دهند.

تعداد فرودگاه ها

دو فرودگاه بزرگ ، بالتیمور و جفرسون است که بیشتری ترافیک از اروپا و آسیا به منطقه دارند. فرودگاه بالتیمور (BWI) در ایالت مریلند واقع شده است و فرودگاه جفرسون (JST) در ایالت پنسیلوانیا واقع شده است. مردم با استفاده از ترانزیت مثل AirTrain ، می‌توانند به دو فرودگاه دسترسی داشته باشند. در نیویورک، چندین فرودگاه وجود دارد. بعضی از این فرودگاه ها شامل:

 1. فرودگاه بین‌المللی جان اف. کندی (JFK)
 2. فرودگاه لاگواردیا (LGA)
 3. فرودگاه بین‌المللی نیوآرک لیبرتی (EWR)
 4. فرودگاه وستچستر کانتی (HPN)
 5. فرودگاه مک‌آرتور (ISP)
 6. فرودگاه لنگ آیلند مک‌آرثر (LIMA)
 7. فرودگاه جنوبی وستهامپتون (FOK)
 8. فرودگاه اسکایلاپ (FRG)
 9. فرودگاه تتربورو (TEB)

وضعیت سلامت

سیستم بهداشت نیویورک به عنوان سیستمی روشن و جامع شناخته می‌شود. شهر نیویورک از سطح کیفیت بالایی از امکانات بهداشت و درمان برخوردار است. همچنین، اکثر بیمارستان ها و کلینیک های بزرگ به خدمت رسانی به بیماران نیاز دارند.

مالیات

مالیات در نیویورک بالا است و می‌تواند هزینه‌های شما را بیشتر کند. به همین دلیل، کسانی که در نیویورک زندگی می‌کنند، هنگام انتخاب کار ، احتیاط و محاسبه درست از نظر مالی ، هوشمند باشند.

امنیت و رفاه

با توجه به این که نیویورک یک شهر بزرگ است، حتما باید برای راحتی و امنیت‌ بیشتر زندگی خود مراقبت کنید. این باید از خانه شما شروع شود، در خصوص بسته بندی درب منزل و خیره کردن به دور وبر از مردم ناشناس.

بافت شهری و شهرک ها

نیویورک دارای چندین شهرک بزرگ است که هر یک خصوصیت های منحصر به فرد خود را دارند. بعضی از محلات گران قیمت تر هستند و برخی دیگر به دلیل شرایط اجتماعی مناسب تر با هزینه کمتری همراه است. به عنوان مثال ، Manhattan با مراکز بزرگ تجاری معتبر محل افراد ثروتمند و ارائه خدمات است.

مناطق دیدنی و تفریحی مهم

نیویورک شهری کاملا پرتلاطم بوده و با بیش از 8 میلیون نفر جمعیت، بیشتر آدم هایی که به شهر سفر می‌کنند به دنبال برخی مکان های تفریحی شهری هستند. موزه ها، پارک ها ، غذا های خوب، تئاترها و باشگاه های ورزشی از جمله جاذبه های برجسته نیویورک هستند.

سبک زندگی مردم نیویورک

سبک زندگی مردم نیویورک با توجه به شرایط فرهنگی و اجتماعی خود بسیار خاص است. مردم نیویورک جدی و پرشور هستند و نیز متعهد به کار و خانواده هستند. معمولا آنها روحیه کشف کردن جدید را دارند و از قویترین اشتیاق های آنها برای بالا بردن سبک زندگی خود است.

با توجه به برآوردهای اداره آمار آمریکا در سال ۲۰۱۴ جمعیتی نزدیک به ۸/۵ میلیون نفر در شهر نیویورک، پرجمعیت‌ترین شهر در کل آمریکا، زندگی می‌کرده‌اند. در میان شهرهایی که به‌صورت قانونی پذیرنده مهاجران به کشور آمریکا هستند، شهر نیویورک به‌عنوان دروازه اصلی ورود به آمریکا به‌شمار می‌رود و بیشترین میزان مهاجران را در خود جای داده‌است. کلان‌شهر نیویورک یکی از پرجمعیت‌ترین شهرهای جهان از نظر تراکم جمعیت شهری است. همچنین به علت وجود جزیره الیس در خلیج بالای نیویورک و تبدیل شدن این جزیره در طول تاریخ به دروازه ورودی مهاجران به آمریکا، شهر نیویورک دارای شهرت خاصی در میان سایر شهرهای آمریکا است. از منظری دیگر، شهر نیویورک، شهری جهانی به‌شمار می‌رود؛ به این معنا که نقشی تأثیرگذار در مسائل اقتصادی، مالی، رسانه‌ای، هنری، مد، تحقیق و پژوهش، فناوری، آموزشی و تفریحی دارد. با قرارگیری مقر سازمان ملل متحد در شهر نیویورک، این شهر بدل به یکی از مهم‌ترین مراکز سیاسی در سطح جهانی شده‌است و در کنار چرخش بالای مالی و اقتصاد قوی این شهر، از آن به عنوان پایتخت فرهنگی و مالی دنیا نیز یاد می‌کنند. حدود دو سوم از جمعیت کل ایالت نیویورک در شهر نیویورک سکونت دارد و حدود ۴۰ درصد از این جمعیت در منطقه لانگ آیلند زندگی می‌کند. در قرن هفدهم شهر و ایالت نیویورک هر دو با عنوان دوک یورک (لقب دومین پسر پادشاه یا ملکه انگلستان) نامیده شدند. از دیگر شهرهای پرجمعیت ایالت نیویورک می‌توان به بوفالو، روچستر، یانکرز و سیراکیوز اشاره کرد. لازم است ذکر شود که در میان تمامی شهرهای نام برده شده، پایتخت ایالت نیویورک شهر آلبانی است.

چرا ایالت نیویورک بهترین است؟

ایالت نیویورک، محل کوه‌های آدیرونداک و دریاچه‌های فینگر و دریاچه‌های بزرگ، آنقدر شکوه طبیعی دارد که شاید ندانید ابتدا به کجا بروید. علاوه بر این، ایالت ایالت بسیار کمتر از مناطق پرجمعیت تر در جنوب شلوغ است. شما فقط یک دستور عالی برای آرامش جدی دارید.

نیویورک به چه چیزی معروف است؟

ایالت نیویورک به دلیل زمستان های سرد و برفی خود ، به ویژه در مقایسه با آب و هوای معتدل تر شهر پایین ایالت نیویورک، مشهور است. شهرت برفی به ویژه برای شهرهای بوفالو، روچستر، اسویگو و سیراکیوز صادق است و بیشتر به دلیل برف ناشی از دریاچه از دریاچه انتاریو و دریاچه ایری است.

چرا باید به شمال ایالت نیویورک نقل مکان کنید؟

دلایل مهاجرت به ایالت نیویورک:

 • طبیعت. بیرون رفتن برای روح و سلامت روان خوب است. …
 • سلامتی. وقتی صحبت از تغذیه سالم به میان می‌آید، برای ساکنان ایالت نیویورک هرگز آسان‌تر نبوده است. …
 • ایمنی. …
 • فصلی بودن …
 • خانواده.

آیا باید در شمال ایالت نیویورک زندگی کنم؟

ایالت نیویورک مکانی عالی برای زندگی است. برخی ممکن است این منطقه را به دلیل مالیات یا اقتصاد آن مورد انتقاد قرار دهند، اما این منطقه دارای جاذبه های فراوان، شهرهای جذاب، صنایع دستی پررونق آبجو و شراب، بهترین کالج ها و کیفیت زندگی خوب است.

آیا زندگی در ایالت نیویورک گران است؟

بالای ایالت نیویورک. زندگی در شهر نیویورک گرانتر از زندگی در هر جای دیگری در ایالت نیویورک است . … در بالای ایالت نیویورک، منهتن، نمادین ترین بخش ایالت، را با آلبانی، پایتخت ایالت مقایسه کردیم. هزینه زندگی منهتن 135.5 درصد گرانتر از آلبانی است.

چرا خانه ها در شمال نیویورک اینقدر ارزان هستند؟

ملک عموماً ارزانتر از هر نقطه نزدیک شهر است، زیرا هر چه به سمت شمال بروید، مشاغل با درآمد بالا بسیار کمیاب می شوند. با این حال، مالیات بر املاک به طور کلی هنوز بسیار بالا است.

ارزان ترین ایالت برای زندگی در کدام ایالت آمریکا است؟

می سی سی پی ارزان ترین ایالت برای زندگی در ایالات متحده می سی سی پی است. به طور کلی، میانگین هزینه زندگی می سی سی پی حدود 15 درصد کمتر از میانگین هزینه زندگی ملی است. دستمزد زندگی می سی سی پی تنها 48537 دلار است و ارزان ترین نیازهای شخصی را در سراسر کشور دارد.

بهترین مکان برای زندگی در نیویورک کجاست؟

آلبانی بهترین مکان برای زندگی در ایالت نیویورک است. این بر اساس رتبه بندی 150 شهر از “US News & World Report” است. پایتخت نیویورک نیز به عنوان چهل و پنجمین “بهترین مکان برای زندگی در کشور” و پنجاه و ششمین “بهترین مکان برای بازنشستگی” شناخته شد.

کجا باید به شمال نیویورک نقل مکان کنم؟

بهترین مکان ها برای زندگی در ایالت نیویورک

 • آلبانی پایتخت نیویورک همچنان خوشحال است و به عنوان شهر شماره 1 نیویورک برای زندگی در US News رتبه بندی می شود.
 • بوفالو. مدارس خوب، رستوران ها و بارهای عالی، اسکله احیا شده و رونق فناوری، بوفالو را به گزینه ای عالی برای خانواده ها تبدیل کرده است. …
 • سیراکوز …
 • روچستر

آیا نیویورک مکان خوبی برای زندگی است؟

شهر نیویورک مکانی امن برای زندگی است. … با 8.2 میلیون ساکن، نیویورک پرجمعیت ترین شهر آمریکاست و اتفاقاتی در این مورد وجود دارد. با این حال، نسبت به وسعت آن، شهر نیویورک یکی از 5 شهر بزرگ و امن در آمریکا محسوب می شود.

ایالت نیویورک به چه غذایی معروف است؟

اما غذاهای اصلی ایالت نیویورک چیست؟ چیزهای زیادی را می توان در این لیست گنجاند: کوکی های نیمه ماه ، پای سیب آلا، ماست، سیب زمینی سرخ کرده و پوتین، رول پیتزا، کاستارد یخ زده، ساندویچ بستنی، گوشت بوقلمون، کشک پنیر، مرغ کرنل، چیپس سیب زمینی، لبنیات و Jell-o.

به کسی که اهل نیویورک است چه می گویید؟

به ساکن نیویورک چه می گویید؟ به فردی از ایالت نیویورک، نیویورکر می گویند. ساکنان این ایالت نیز به عنوان اهل “شهر” یا “آخر ایالت” طبقه بندی می شوند.

فقیرترین شهرستان نیویورک کدام است؟

شهرستان برانکس، همسو با ناحیه برانکس شهر نیویورک، تنها شهرستان در ایالت نیویورک است که اکثر خانوارها کمتر از 40000 دلار در سال درآمد دارند. یک خانوار معمولی در این شهرستان 36593 دلار در سال درآمد دارد که تقریباً 8000 دلار کمتر از درآمد متوسط ​​در شهرستان Chautauqua ، دومین شهرستان فقیر در ایالت است.

بهترین شهر برای زندگی در شمال ایالت نیویورک چیست؟

بوفالو . طبق گزارش Life Storage، بهترین مکان برای زندگی در ایالت نیویورک، بوفالو در شهرستان ایری است. اسکله شهر دستخوش احیای چشمگیری شده است، بنابراین رستوران ها و بارهای برجسته ای دارد و طیف متنوعی از فعالیت ها برای لذت بردن از جمله یوگا در فضای باز، دوچرخه سواری، و کایاک سواری وجود دارد.

افراد مشهور در کجای نیویورک زندگی می کنند؟

برترین ساختمان‌های مغناطیسی مشهور در نیویورک – اگر می‌خواهید با افراد مشهور همسایه شوید، کجا حرکت کنید

 • سن رمو، 145 سنترال پارک غربی. …
 • الدورادو، 300 سنترال پارک غربی. …
 • داکوتا، خیابان 72 غربی 1. …
 • 443 خیابان گرینویچ. …
 • 195 خیابان هادسون، ترایبکا. …
 • 173/176 خیابان پری، روستای غربی. …
 • برزفورد – 211 سنترال پارک غربی.

حقوق خوب برای زندگی در نیویورک چقدر است؟

حقوق توصیه شده در شهر نیویورک برای زندگی راحت، یک ساکن باید حداقل 11211 دلار در ماه قبل از مالیات درآمد داشته باشد. این خیلی شیب دار است. اگر تصمیم گرفتید در منطقه مقرون به صرفه برونکس زندگی کنید، باید سه برابر نرخ اجاره ماهانه 1745 دلاری قبل از مالیات، که بالغ بر 5235 دلار است، کسب کنید.

ارزان ترین و امن ترین ایالت برای زندگی کدام است؟

طبق گزارش WalletHub، در اینجا 10 ایالت برتر برای زندگی وجود دارد.

 • آلاباما
 • ویرجینیای غربی.
 • آرکانزاس
 • ایندیانا
 • میسوری
 • یوتا
 • می سی سی پی
 • تنسی

آیا زندگی در کانادا ارزان تر است یا ایالات متحده؟

طبق وب سایت numbeo.com، هزینه زندگی برای آمریکایی ها بیشتر از کانادایی ها است. شاخص هزینه زندگی Numbeo تخمین می زند که قیمت های مصرف کننده در تورنتو حدود 24.05٪ کمتر از شهر نیویورک است و قیمت اجاره تورنتو تقریباً نصف قیمت اجاره آپارتمان در نیویورک است.

ارزان ترین و امن ترین مکان برای زندگی در ایالات متحده کجاست؟

1. براونزویل، تگزاس . Brownsville در صدر فهرست بهترین مکان‌های GOBankingRates برای زندگی در ایالات متحده از نظر ایمنی و مقرون به صرفه است. اجاره آن چهارمین پایین‌ترین مکان از همه مکان‌های گنجانده شده است، و پنجمین پایین‌ترین میانگین هزینه آب و برق و کمترین میانگین هزینه مواد غذایی را دارد.

آیا شمال نیویورک مکان خوبی برای بازنشستگی است؟

پایتخت این ایالت در رتبه‌بندی سالانه US News بهترین مکان‌ها برای زندگی در نیویورک رتبه اول را به خود اختصاص داد، گزارشی که عوامل مختلفی از جمله ارزش خوب، مطلوبیت، بازار کار و کیفیت زندگی را در نظر می‌گیرد. و این شهر شلوغ، که در حدود 150 مایلی نیویورک قرار دارد، قطعاً همه جعبه ها را مشخص می کند.

آیا قیمت مسکن در نیویورک کاهش می یابد؟

اما به گفته داگلاس الیمن، در مقایسه با سه ماهه دوم سال 2019، قیمت ها هنوز 9.6 درصد از میانگین 1.215 میلیون دلار کاهش یافته است. با این حال، هنوز به بازار فروشندگان تبدیل نشده است – فروشندگانی که خانه های خود را مجدداً فهرست می کنند، تخفیف هایی در حدود 6.4٪ در مقایسه با 5.9٪ در سه ماهه دوم سال 2019 (پیش از همه گیری) ارائه می دهند.

چه مدت باید در نیویورک زندگی کنید تا مقیم شوید؟

باید دلیل فرضی این باشد که شخصی که حداقل نود روز در این ایالت اقامت داشته باشد، مقیم این ایالت است.” برای زندگی در خانه، خانه، آپارتمان، اتاق یا موارد مشابه دیگر. مکان در ایالت نیویورک به مدت 90 روز “شواهد فرضی” در نظر گرفته می شود که شما ساکن …

نتیجه

نیویورک شهری هیجان انگیز است که بسیاری از بیشترینای خود را با جذب مردم و سبک زندگی یک منطقه زنده نگه می‌دارد. با این حال، تجربه زندگی در یک شهر بزرگ مانند نیویورک شامل چالشهایی هم هست که باید جلوی آنها را بگیرید. بهتر است قبل از رفتن به نیویورک، برای یافتن اطلاعات بیشتر در مورد این شهر، به دنبال منابع مناسب باشید و برنامه‌ریزی کنید.

wikipedia منبع