The worst US states for women in 2024, ranked

WalletHub ایالت ها را بر اساس رفاه اقتصادی و اجتماعی زنان، ایمنی و مراقبت های بهداشتی رتبه بندی کرد.
ایالت های «قرمز» یا جمهوری خواه در رتبه پایین تری در این فهرست قرار گرفتند.
اوکلاهاما، لوئیزیانا و می سی سی پی به عنوان بدترین ایالت ها برای زنان در سال 2024 رتبه بندی شدند.

این ماه تاریخ زنان است، و ممکن است تعجب کنید که کدام ایالت‌ها بیشترین و کمترین فرصت‌ها را به زنان ارائه می‌دهند.

وب سایت مالی شخصی WalletHub اخیرا گزارشی را منتشر کرده است که بهترین و بدترین ایالت ها را برای زنان در سال 2024 رتبه بندی می کند.

ایالت‌های «قرمز» یا جمهوری‌خواه در این فهرست در رتبه‌های پایین‌تری قرار می‌گیرند که عواملی مانند درآمد متوسط کارگران زن، نرخ بیکاری، و سیاست‌ها و دسترسی به سقط جنین را در نظر می‌گیرد.

در اینجا بدترین ایالت های ایالات متحده برای زنان، رتبه بندی شده است.

10. میسوری

در گزارش WalletHub، ایالت میزوری در غرب میانه از نظر رفاه اقتصادی و اجتماعی زنان در رتبه 42 و از نظر بهداشت و ایمنی زنان در رتبه 39 قرار گرفت.

به گزارش World Population Review ، با استناد به داده های ائتلاف ملی علیه خشونت خانگی ، میسوری سومین ایالت خشونت آمیز برای زنان است.

این گزارش نشان داد که تقریباً 41.8 درصد از زنان در میسوری در طول زندگی خود خشونت فیزیکی، خشونت جنسی یا تعقیب شریک صمیمی را تجربه می کنند، در حالی که این میزان در مردان در میسوری 35.2 درصد است.

9. جورجیا

جورجیا از نظر رفاه اقتصادی و اجتماعی زنان در رتبه 43 و از نظر بهداشت و ایمنی زنان در رتبه 42 قرار دارد.

مرکز ملی حقوق زنان، شکاف دستمزد جنسیتی را برای هر ایالت بر اساس نظرسنجی اجتماعی در سال 2022 از ساکنان ایالات متحده محاسبه کرد. این مرکز دریافت که زنانی که تمام وقت در طول سال کار می‌کنند، متوسط ​​درآمدی معادل 48397 دلار دارند، در حالی که مردانی که در تمام وقت سال تمام وقت کار می‌کنند، 58853 دلار درآمد دارند.

8. وایومینگ

وایومینگ از نظر رفاه اقتصادی و اجتماعی زنان در رتبه 45 و از نظر سلامت و ایمنی زنان در رتبه 44 قرار گرفت. بر اساس گزارش WalletHub، وایومینگ همچنین به عنوان ایالتی با کمترین درآمد متوسط ​​​​برای کارگران زن رتبه بندی شده است.

7. ویرجینیای غربی

ویرجینیای غربی از نظر رفاه اقتصادی و اجتماعی زنان در رتبه 44 و از نظر بهداشت و ایمنی زنان در رتبه 49 قرار گرفت.

طبق گزارش سال 2023 مرکز ملی حقوق زنان ، یک زن در ویرجینیای غربی در طول زندگی خود 483000 دلار کمتر از یک مرد ویرجینیای غربی درآمد خواهد داشت.

6. آرکانزاس

آرکانزاس از نظر رفاه اقتصادی و اجتماعی زنان در رتبه 41 و از نظر سلامت و ایمنی زنان در رتبه 50 قرار دارد.

طبق گزارش Women & Children First ، یک گروه آگاهی از خشونت خانگی، 37.3 درصد از زنان آرکانزاس حداقل یک بار در طول زندگی خود خشونت فیزیکی یا جنسی از شریک صمیمی خود را تجربه می کنند.

5. تگزاس

تگزاس رتبه 47 در رفاه اقتصادی و اجتماعی زنان و 45 برای مراقبت های بهداشتی و ایمنی را دارد.

4. آلاباما

آلاباما دارای جمعیت زن 51.4 درصدی است اما در هر دو گروه در رتبه پایینی قرار دارد. WalletHub آلاباما را در رتبه 49 برای رفاه اقتصادی و اجتماعی زنان و 43 برای مراقبت های بهداشتی و ایمنی قرار داد.

3. می سی سی پی

طبق گزارش WalletHub در سال 2023، می سی سی پی پر استرس ترین ایالت در ایالات متحده است.
می سی سی پی هم در رده رفاه اقتصادی و اجتماعی و هم در بخش مراقبت های بهداشتی و ایمنی رتبه 48 را کسب کرد.

این ایالت یکی از شدیدترین ممنوعیت های سقط جنین را در این کشور دارد و تمام سقط جنین ها را غیرقانونی می داند، به جز مواردی که برای نجات جان یک فرد باردار استفاده می شود، یا در موارد تجاوز جنسی یا زنای با محارم که به مجریان قانون گزارش شده است.

2. لوئیزیانا
محله فرانسوی نیواورلئان
محله فرانسوی در نیواورلئان، لوئیزیانا. گتی ایماژ
بر اساس داده های اداره سرشماری ایالات متحده، لوئیزیانا اخیراً به عنوان دومین ایالت فقیر در این کشور رتبه بندی شده است، بنابراین شاید تعجب آور نباشد که زنان در این ایالت برای گذران زندگی خود تلاش می کنند.

لوئیزیانا کمترین رتبه را برای رفاه اقتصادی و اجتماعی زنان به دست آورد و از نظر کیفیت مراقبت های بهداشتی و ایمنی در رتبه 47 قرار گرفت.

1. اوکلاهاما
اوکلاهاما به عنوان بدترین ایالت در این کشور برای زنان با کمترین امتیاز برای مراقبت های بهداشتی و ایمنی زنان و رتبه دوم پایین ترین رتبه در رفاه اقتصادی و اجتماعی زنان رتبه بندی شده است.

حقوق باروری زنان موضوعی است که در این ایالت بسیار داغ است. به گفته مؤسسه گاتماچر ، سقط جنین در اوکلاهاما با چند استثنا محدود کاملاً غیرقانونی است.

بر اساس بررسی جمعیت جهانی و ائتلاف ملی علیه خشونت خانگی، اوکلاهاما همچنین به عنوان ایالتی با بیشترین موارد گزارش شده خشونت خانگی علیه زنان قرار دارد.

منبع