خرید سیم کارت در آمریکا، اولین کاری است که باید بعد از رسیدن به آمریکا انجام دهید؛ حرف اشتباهی نزده‌ایم. با خرید سیم کارت می‌توانید از خدمات زیادی در آمریکا بهره‌مند شوید و کارهای خود را سریع تر و راحت تر انجام دهید. برای باز کردن حساب بانکی نیز مطمئنا به سیم کارت نیاز خواهید داشت.

یک تفاوت اصلی خرید سیم کارت در آمریکا با ایران، این است که در این کشور به راحتی و بدون ارائه هیچگونه مدرک شناسایی می‌توانید سیم کارت بخرید. در نتیجه احتیاجی به سند زدن سیم کارت یا ارائه مدرک نیست. همانند خرید چیپس و پفک وارد یک فروشگاه می‌شوید، سیم کارت را خریداری کرده و از آنجا خارج می‌شوید.

سیم کارتی که برای اولین بار خریداری می‌کنید، فعال نیست و نیاز به خرید یک بسته آغازین دارد. اگر سیم کارت را از فروشگاه ها خریداری کنید، معمولا یک بسته آغازین نیز به همراه سیم کارت وجود دارد و می‌توانید همان جا آن را فعال کنید. (معمولا راهنمای فعال سازی هر سیم کارت بر روی بسته بندی آن نوشته شده است.)

اگر بخواهید سیم کارت را به صورت آنلاین خریداری کنید، فقط کافی است که وارد سایت اپراتور مورد نظر شوید، طرح آغازین مورد نظر خود را خریداری کنید و در نهایت سیم کارت به صورت رایگان برای شما ارسال خواهد شد. یعنی فقط پول طرح آغازین را پرداخت می‌کنید و هزینه سیم کارت و ارسال آن برای شما رایگان است.

برای خرید آنلاین سیم کارت باید شماره IMEI گوشی تلفن همراه خود را داشته باشید. این شماره بر روی جعبه گوشی شما وجود دارد. یا اینکه می‌توانید کد *#06# را روی گوشی خود شماره گیری کنید و این شماره را ببینید.

سیم کارت های آمریکا در اکثر کشورهای جهان آنتن دهی دارند. فقط مهم است که اپراتور مناسبی را انتخاب کنید. اگر زیاد به سفر خارجی می‌روید، حتما قبل از خرید بررسی کنید که سیم کارت شما در کدام کشورها آنتن دهی دارد و با توجه به آن، بهترین گزینه را انتخاب کنید.

یک نکته مهم که باید آن را بدانید این است که هنگام صحبت کردن با تلفن در آمریکا، هزینه مکالمه برای هر دو طرف تماس محاسبه خواهد شد. یعنی بر خلاف ایران، هزینه تماس فقط برای تماس گیرنده نیست و اگر کسی با شما تماس بگیرد، باید هزینه پرداخت کنید.

بنابراین توصیه می‌شود که بسته نامحدود برای سیم کارت خود خریداری کنید. این نوع بسته ها در آمریکا بسیار رایج و محبوب هستند و با خریداری آن‌ها می‌توانید به صورت نامحدود از خدمات تماس،پیامک و اینترنت استفاده کنید.

شاید در ابتدای مهاجرت خود به آمریکا، این بسته ها نامحدود برای شما گران به نظر برسند. ولی یک ویژگی بسیار خوب این است که می‌توانید این بسته را برای چندین سیم کارت فعال کنید. در واقع از طرح های خانوادگی و گروه های دوستانه این سیم کارت ها استفاده کنید.

به طور مثال فرض کنید هزینه یک بسته نامحدود 100 دلار است و خانواده شما چهار نفره است. شما می‌توانید از طریق سایت اپراتور تلفن همراه این بسته را برای سیم کارت های تمام اعضای خانواده فعال کنید. اگر یک گروه دوستانه دارید، می‌توانید همگی با هم جمع شوید و این بسته را فعال کنید. در این صورت هزینه بسیار کمتری پرداخت می‌کنید و درنهایت از خدمات نامحدود بهره مند خواهید شد.

یک نکته مهم دیگر نیز این است که بسته های نامحدود قابلیت Hotspot اینترنت ندارند. یعنی نمی‌توانید از اینترنت گوشی خود بر روی لپ تاپ یا سایر وسایل خود استفاده کنید. برخی از طرح های نامحدود حجم خاصی را برای استفاده از هاتسپات در نظر می‌گیرند. در نتیجه اگر می‌خواهید از اینترنت خود به صورت Hotspot استفاده کنید، حتما حجم مناسبی از هاتسپات را بر روی بسته نامحدود خود خریداری کنید.

توجه کنید که سیم کارت های آمریکا در ایران آنتن دهی ندارند و نمی‌توانید از آن‌ها در ایران استفاده کنید. ولی می‌توانید قبل از سفر خود سیم کارت آمریکا را بخرید و هنگامی که وارد خاک آمریکا شدید، سیم کارت شما از همان لحظه ورود قابل استفاده خواهد بود. خرید سیم کارت امریکا در ایران نیازمند انجام پرداخت بین المللی است و به مدارک هویتی نیاز ندارد.

انواع سیم کارت در آمریکا

در آمریکا دو شکل از سیم کارت وجود دارد که در ادامه هر کدام از آن‌ها را توضیح می‌دهیم.

۱. سیم کارت فیزیکی

با این نوع سیم کارت به خوبی آشنایی دارید، همان سیم کارت هایی که از قدیم در ایران استفاده می‌کنیم. برای استفاده از آن‌ها باید خشاب سیم کارت گوشی تلفن همراه را خارج کنید و سیم کارت را به صورت فیزیکی وارد گوشی کنید.

۲. سیم کارت الکترونیکی یا Esim

سیم کارت الکترونیکی یا ای سیم، یکی از فناوری های جدید است که در حال حاضر بر روی گوشی های آیفون (با ios 13 به بالا) و بر روی برخی از گوشی های اندرویدی دیگر امکان استفاده از آن وجود دارد. با این فناوری دیگر نیازی به سیم کارت فیزیکی و وارد کردن آن به گوشی ندارید.

فقط کافی است که یک Qr کد را اسکن کنید و سیم کارت بر روی گوشی فعال می‌شود. احتیاج به هیچ کار دیگری نیست. یعنی سیم کارتتان را می‌توانید از روی یک صفحه کاغذ یا صفحه نمایش کامپیوتر اسکن کنید و به همین راحتی بر روی گوشی شما فعال می‌شود.

این فناوری واقعا جذاب است و احتمالا در آینده تمام سیم کارت های جهان به این شکل خواهند بود. تنها عیب آن این است که برخی گوشی ها فعلا از آن پشتیبانی نمی‌کنند و قبلا از خرید اینگونه سیم کارت ها باید مطمئن شوید که گوشی شما از Esim پشتیبانی می‌کند.

وقتی امریکا میرسین، در خود فرودگاه، یا فروشگاه هایی مانند ,Best buy, Walmart, Target, Walgreensو یا خود شعبه های سیم کارت امریکا T-mobile و AT&T می‌توانید سیم کارت خود رو خریداری کنید.

اپراتورهای اصلی تلفن همراه در آمریکا

در آمریکا سه اپراتور اصلی تلفن همراه وجود دارد که به ترتیب تعداد کاربران فعال شامل موارد زیر است:

  • AT&T
  • Verizon Wireless
  • T-Mobile US

هر شرکت دیگری که در آمریکا خدمات اپراتور تلفن همراه و سیم کارت ارائه می‌دهد. زیر مجموعه این سه اپراتور اصلی است.

AT&T
این شرکت بزرگ‌ترین ارائه‌دهنده خدمات سیم کارتی در امریکا است و ۹۹ درصد خاک امریکا را پوشش می دهد. جزییات انواع سیم کارت و پلن ها در عکس ضمیمه شده است. اگر به صورت خودکار تمدید کنید، و یا برای ۱۲ ماه prepay کنید می توانید از تخفیف هایی بهره‌مند شوید.
نکته مهم این سیم کارت این است که اگر بعد از ۶۰ روز تمدید نکنید سیم کارت غیر فعال می‌شود(برای مسافرانی که از امریکا به ایران سفر می کنند و ۶۰ روز بیشتر قصد اقامت در ایران دارند باید توجه داشته باشند اگر در این مدت قبض خود را نپردازند سیم کارت‌شان غیر فعال شده و دیگر قابل استفاده نیست).

Verizon Wireless
اپراتور Verizon Wireless در سال ۲۰۰۰ تاسیس شده است و مرکز آن در نیوجرسی قرار دارد. این اپراتور به عنوان یکی از پیشگامان در فناوری‌های ارتباطی شناخته می‌شود و اولین شبکه ۴G LTE را در ایالات متحده راه‌اندازی کرد. Verizon Wireless همچنین بزرگترین فروشنده تلفن همراه در ایالات متحده است و بیش از ۱۱۰ میلیون مشترک دارد. این اپراتور همچنین به عنوان یکی از بهترین اپراتورهای موبایل در ایالات متحده شناخته می‌شود و بارها جوایز مختلفی را برنده شده است. Verizon Wireless دارای پوشش گسترده‌ای در سراسر ایالات متحده است و از فناوری‌های پیشرفته مانند 5G نیز پشتیبانی می‌کند. این اپراتور همچنین خدمات بسیاری برای مشترکان خود فراهم می‌کند، از جمله طرح‌های تلفن همراه، بسته‌های اینترنت، خدمات تلویزیون و دیگر خدمات اضافی.
Verizon Wireless انواع طرح‌ها و بسته‌های مختلفی برای مشتریان خود ارائه می‌دهد. برخی از طرح‌ها و بسته‌های معروف این اپراتور عبارتند از:

1. Unlimited Plans: این طرح‌ها شامل بسته‌های نامحدود برای تماس، پیامک و داده است. مشتریان می‌توانند از این طرح‌ها برای استفاده بی‌نهایت از خدمات تلفن همراه بهره ببرند.

2. Shared Data Plans: این طرح‌ها به چندین خط تلفن همراه اجازه می‌دهند تا داده‌هایشان را با یکدیگر به اشتراک بگذارند. این طرح‌ها مناسب برای خانواده‌ها یا گروه‌های کاری هستند.

3. Prepaid Plans: این طرح‌ها به مشتریان اجازه می‌دهند که پیش از استفاده از خدمات پرداخت کنند و بدون قرارداد با اپراتور موبایل همکاری کنند.

4. International Plans: این بسته‌ها برای مسافران یا افرادی که نیاز به استفاده از خدمات تلفن همراه در خارج از کشور دارند، مناسب است.

5. Business Plans: Verizon Wireless همچنین طرح‌های ویژه‌ای برای شرکت‌ها و سازمان‌ها ارائه می‌دهد که شامل تعداد بیشتری خط تلفن همراه و خدمات تجاری مخصوص هستند.

این فقط چند نمونه از طرح‌ها و بسته‌های Verizon Wireless است و شما می‌توانید با مراجعه به سایت رسمی آن یا تماس با خدمات مشتریان، اطلاعات دقیق‌تر و جزئی‌تر درباره طرح‌ها و بسته‌های موجود را دریافت کنید.

T-mobile
این شرکت سومین بزرگ‌ترین شرکت مخابراتی امریکا است و انواع پلن های سیم کارتی در عکس ضمیمه شده است.
می توانید از سیم کارت starter kit که ۱۰ دلار است خریداری کنید و این شامل سیم کارت دائمی به همراه نسخه راهنما فعال سازی و استفاده از سیم کارت است. هم‌چنین باید قبض پلن یک ماهه این سیم کارت را پرداخت نمایید.
نکته مهم این سیم کارت هم‌خوانی با گوشی شما هست. سیم کارت تی موبایل تنها با گوشی های با قابلیت voLTE سازگاری دارد و می توانید از این لینک استفاده کنید تا سازگاری گوشی و سیمکارت را متوجه شوید: enter your device details on the T-Mobile website
هم چنین به جایی که هستید توجه داشته باشید که تی موبایل آن را پوشش دهد و حتما این را قبل از خریداری چک کنید.
تمامی سیم کارت های دائمی این شرکت شامل تعرفه ۳ دلار در ماه است و به مدت ۹۰ روز قابلیت تمدید دارد و سپس غیرفعال می شود.
برای اطلاعات بیشتر از سیم‌کارت های امریکا این لینک را مطالعه بفرمایید:

https://www.bestphoneplans.net/news/t-mobile-vs-verizon-vs-att-plan-comparison-2021‌

https://clark.com سایتیه که اپراتور ها و شرکت های ارائه دهنده سیم کارت رو با هم مقایسه میکنه. میتونین طرح های محتلف سیم کارت و نت و با هم مقایسه کنین و بهتر تصمیم بگیرین.

MVNO ها در آمریکا

همانطور که در بخش قبل بیان کردیم، در آمریکا سه اپراتور اصلی وجود دارد. هر کدوم از شرکت های بزرگ ارائه خدمات سیم کارت، یک سری شرکتهای زیر مجموعه هم دارند که این شرکتهای کوچک از خدمات آنتن شرکتهای بزرگ استفاده میکنند که قیمتهاشون بهتر و فقط گاهی خدماتشون محدودتر هستند. به بیانی دیگر تعداد زیادی اپراتور مجازی وجود دارد که زیرمجموعه اپراتورهای اصلی فعالیت می‌کنند و سیم کارت مخصوص به خودشان را ارائه می‌کنند. به این شبکه ها MVNO گفته می‌شود.

در آمریکا تعداد زیادی MVNO وجود دارد که هر کدام بسته‌ها و ویژگی های خاص خودشان را دارند. پیشنهاد می‌شود قبل از آنکه در آمریکا سیم کارت بخرید. ابتدا به سایت چند MVNO مراجعه کنید و قیمت ها و بسته‌های پیشنهادی هر کدام را با یکدیگر مقایسه کنید.

همچنین بررسی کنید که در محل زندگی شما، کدام سیم کارت پوشش دهی بهتری دارد. بعد از این مقایسه‌ها می‌توانید بهترین سیم کارت مورد نظر خود را پیدا کنید. اگر بعد از خرید یک سیم کارت از نحوه خدمات رسانی راضی نبودید، می‌توانید با حفظ شماره موبایل خود به یک MVNO دیگر ترابرد کنید.

مثلا شرکت Cricket wireless زیر مجموعه شرکت AT&T میباشد و….

بهترین سیم کارت های آمریکایی

در آمریکا تعداد زیادی سیم کارت و اپراتور مجازی وجود دارد و شاید انتخاب از بین آن‌ها سخت باشد. به همین دلیل در جدول زیر تعدادی از بهترین سیم کارت های آمریکایی را لیست کرده‌ایم تا به کمک آن بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید. توجه کنید که قبل از انتخاب، حتما طرح‌های این سیم کارت ها را با یکدیگر مقایسه کنید.

نام سیم کارتاپراتور اصلی
Black WirelessAT&T
Cricket WirelessAT&T
Boost Mobile USAT-Mobile
Consumer CellularAT&T
FreedomPopAT&T
Good2Go MobileAT&T
Google FiT-Mobile
GoSmart MobileT-Mobile
H2O WirelessAT&T
Lycamobile USAT-Mobile
MetroT-Mobile
Mint MobileT-Mobile
NET10 WirelessAT&T, T-Mobile, Verizon
Red Pocket MobileAT&T, T-Mobile, Verizon
Simple MobileT-Mobile
Straight TalkAT&T, T-Mobile, Verizon
TracFoneAT&T, T-Mobile, Verizon
Ultra MobileT-Mobile
Unreal MobileAT&T, T-Mobile

مدت زمان تحویل سیم کارت آمریکا

اگر بخواهید سیم کارت فیزیکی را به صورت آنلاین خریداری کنید، شاید چند روز طول بکشید تا سیم کارت از طریق پست به دست شما برسد. اگر نمی‌خواهید منتظر بمانید، بهترین راه این است که سیم کارت فیزیکی آمریکا را از فروشگاه بخرید. در این صورت فعال سازی و خرید بسته برای سیم کارت فقط چند دقیقه طول می‌کشد.

اگر هم سیم کارت الکترونیکی خریداری کنید، در همان لحظه سیم کارت خود را به شکل یک QR کد دریافت می‌کنید و نیازی به انتظار نیست.

در کل مدت زمان تحویل سیم کارت آمریکا می‌تواند از چند دقیقه تا چند روز باشد. همه چیز به نحوه خرید شما بستگی دارد.

خرید گوشی تلفن همراه در آمریکا به صورت قسطی

اگر می‌خواهید هنگام ورود به آمریکا گوشی خود را عوض کنید و یک گوشی جدید بخرید (احتمالا یک آیفون)، می‌توانید این خرید را به صورت قسطی انجام دهید. فقط کافی است به یکی از نمایندگی های فروش سیم کارت مراجعه کنید و گوشی را به همراه سیم کارت خریداری کنید. فقط توجه کنید که در این روش گوشی شما بر روی آن اپراتور خاص قفل (یا همان لاک) می‌شود و نمی‌توانید از سیم کارت اپراتورهای دیگر بر روی گوشی خود استفاده کنید. معمولا روال بر این است که تا پایان اقساط، گوشی در حالت قفل یا لاک باقی می‌ماند. توضیحات بیشتر در زیر بیان شده…

برای خرید گوشی به ۲ صورت میتونید عمل کنید:

از خود شرکت نمایندگی بخرید(apple و….)
چون خرید به صورت نقد هست، آنلاک هست یعنی اگر مثلا از خدمات یک شرکت خدماتی سیم کارت ناراضی بودید میتونید براحتی تغییرش بدید و شرکت دیگه ای رو انتخاب کنید.
یا
خرید از طریق خود شرکتهای خدماتی سیم کارت
که به صورت لاک هست.یعنی، چون خرید گوشی از این طریق، به صورت اقساطی هست تا موقعی که قسط ها تمام نشده باید از خدمات همون شرکت خدماتی استفاده کنید چون گوشی را لاک میکنند و نمیتونید شرکت را عوض کنید.

لیست کامل همه شرکت های ارائه دهنده خدمات موبایل و سیم کارت در امریکا، همراه با سایت هر شرکت

https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_United_States_mobile_virtual_network_operators

پیداکردن اینترنت ارزان در محدوده زندگیتون

با استفاده از این سایت، آدرس منزلتون را وارد کنید تا ارزون‌ترین سرویس اینترنت منطقه تون رو بهتون بگه:

https://www.allconnect.com/products?execution=e1s1#top

نکات مهم و کاربردی استفاده از تلفن همراه در آمریکا

  • برای خرید سیم کارت در آمریکا نیاز به ارائه مدارک هویتی و پاسپورت ندارید. بنابراین اگر توریست، دانشجو یا مقیم دائم آمریکا هستید، به راحتی می‌توانید در چند دقیقه سیم کارت بخرید.
  • اگر از خدمات سیم کارت خریداری شده در آمریکا رضایت ندارید. می‌توانید با حفظ شماره اپراتور خود را عوض کنید. به این کار Port (پورت) گفته می‌شود.
  • در امریکا اگر به کسی زنگ بزنید هزینه برای هر دو نفر حساب میشود نه کسی که تماس گرفته به عبارتی دیگر هنگام مکالمه با سیم کارت در آمریکا، هزینه تماس از دو طرف مکالمه کم می‌شود. بنابراین اگر سیم کارت را شارژ کنید، احتمالا شارژ سیم کارت شما سریع تمام می‌شود. چون بیشتر کارهای اداری در امریکا از طریق تلفن و انلاین انجام میشود، شارژ خیلی زود تمام میشود و اصلا به صرفه نیست. بنابراین توصیه می‌کنیم که بسته های نامحدود خریداری کنید. برای کمتر شدن هزینه می‌توانید این بسته ها را به صورت خانوادگی یا گروه های دوستانه خریداری کنید.بهتر است Unlimited plan خریداری کنید. بدین ترتیب text, call ,net نامحدود هستند….و خیال شما از این بابت راحت خواهد بود.
  • بسته های نامحدود سیم کارت در آمریکا، معمولا قابلیت هاتس پات کردن ندارند. یعنی نمی‌توانید اینترنت خود را به اشتراک بگذارید. برای هاتس پات کردن باید حجم جداگانه ای را بر روی بسته اینترنت خود بخرید.
  • در هنگام ثبت نام سیم کارت باید کد پستی محل زندگی را وارد کنید. هنگامی که بسته برای شما فعال شود، شماره موبایل شما بر اساس کد پستی شما ساخته شده و به اطلاع شما خواهد رسید.
  • برای اینکه در هزینه صرفه جویی کنید یک گزینه ای در شرکتها وجود دارد به نام Family Plan  یا Party plan که اطلاعات و شرایط هر کدام در سایت هر شرکت خدماتی وجود دارد. اصولا بدین صورت است که افراد ۴ نفره یک فمیلی پلن تشکیل میدهند و مثلا اگر به ازای ۱ نفر ماهانه هزینه شارژ ۱۰۰ دلار باشد، این قیمت تقسیم بر ۴ میشود و هر نفری ۲۵ دلار پرداخت میکنند و با این کار از هزینه خیلی کمتر از تمام خدمات به صورت نامحدود استفاده کنید… فقط باید همه افراد گروه، سیم کارت همان شرکت را داشته باشند.
  • بهتر است تمامی کارهای مرتبط با راه اندازی خدمات موبایل و سیم کارت را از طریق آنلاین چه چت چه تماس تلفنی انجام دهید. در امریکا برخلاف ایران تایم زیادی برای مشتریان قائل هستند. پس بدون هیچ استرسی به صورت آنلاین انجام دهید، پرداخت هزینه خرید آنلاین هم به صورت کردیت کارت است و هم به صورت دبیت کارت. بیشتر افرادی که تازه مهاجرت کردند، چون اوایل کردیت کارت ندارند، پرداخت هزینه های آنلاین از طریق دبیت کارت بایستی انجام گیرد. در صورتی که تمایل به انجام به صورت حضوری داشته باشید هزینه ای بابت آن از شما دریافت میکنند، به ازای هر نفر…
سوالات متداول

سوال: آیا می توانم از ایران هم سیم کارت آمریکا را بخرم؟

پاسخ: بله; خرید سیم کارت آمریکا نیاز به مدارک هویتی و رجیستر سیم کارت ندارد. می‌توانید آن را از ایران هم خریداری کنید.

سوال: خرید سیم کارت خارجی فعال در ایران امکان پذیر است؟

پاسخ: توجه کنید که سیم کارت های آمریکا در ایران آنتن دهی ندارد. بنابراین اگر به دنبال خرید سیم کارت خارجی فعال در ایران هستید، سیم کارت آمریکا گزینه مناسبی برای شما نیست. برای این کار بهتر است به دنبال خرید سیم کارت مالزی باشید که در ایران نیز آنتن دهی دارند.

تشکر از ستاره و امید برای تهیه این مطلب

+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0