وب سایت CEAC برای DV 2024 اکنون باز است، پایگاه داده برای هر برنده DV 2024 باز است تا وضعیت هر منطقه نشان داده شده شود. اکنون می توانید در وب سایت CEAC، اطلاعات شماره پرونده خود را قرار دهید و وضعیت پیشرفت پرونده DV خود را بسنجید.

دی وی چارت وب سایتیه که می تونید اطلاعات پرونده خودتون رو با اون بررسی کنید. اطلاعات CEAC برای DV2024 از ابتدای ژانویه 2024 در دسترس همگان قرار میگیره. داده های CEAC توسط وزارت خارجه آمریکا منتشر میشه که تحلیل های اون توسط وب سایت xarthisius و وبسایت ما ارائه شده.

برای پیگری وضعیت کیس از طریق DVchart میتوانید این مقاله را مطالعه کنید

مقدمه

برای ورود به سایت دی وی چارت به ادرس https://dvprogram.ir/dvcharts مراجعه کنید.

با مراجعه به منو سایت به اطلاعات سالهای مالی مختلف دسترسی پیدا میکنید. اطلاعات از سال ۲۰۱۳ در دسترس شماست.

DV2024 CEAC Data

بر روی آخرین سال مالی کلیک کنید. برای مثال ۲۰۲۴، با این کار اولین چیزی که مشاهده میکنیم (DV2024 CEAC Data) یه جدول که اطلاعات خوبی نشون میده و این اطلاعات چندان دقیق هم نیست

کدنویسی قدیمی اسکریپت و آپدیت هفتگی یکی از معضلات این سایته. توی سایت خودمون که دارید همین مقاله رو مطالعه میکنید اطلاعاتی رو قرار دادیم که برای کیس های ایرانی معمولا سوال بوده و اعداد دقت بیشتری دارن گرچه به دلیل محدودیتی که داریم اطلاعات به صورت هفتگی آپدیت میشه. جدول از چندین ستون تشکیل شده که کدهای وضعیت سایت سیس رو نشون میدن، قبلا مقاله کدهای وضعیت همه اینها به تفصیل گفته شده ولی خب دوباره با هم مرور میکنیم؛

Region به معنای منطقه یا قاره است،
issued به معنای ویزای چاپ شده است،
AP به معنای ویزای در حال چاپ هست که این عنوان با وضعیت ای پی که ما تحت الفظی استفاده میکنیم متفاوته،
221g همون پروسه پردازش اداریه که ما به اشتباه به قبلی میگیم ای پی، در واقع ای پی یه کد وضعیت از سایت سیس هست که هنگام چاپ شدن ویزا کیس در این وضعیت قرار میگیره،
refused به معنای کیس هایی که درخواست اونها برای ویزا DV به صورت قطعی رد شده است،
Transit در واقع کیس هایی هستند که در حال انتقال به سفارت هستن، در واقع بعد از دعوت به مصاحبه و قبل از تحویل کیس به سفارت این حالت دیده میشه،

توی این جدول چیزایی که بدرد ما میخوره یکی مجموع ویزاهای صادر شده س و کیس های درون پردازش اداری که این تعداد هم در دی وی چارت دقیق گفته نشده و خطا داره، برای حل این مشکل آمار دقیق اما هفتگی روی سایت خودمون قرار دادیم.

پایین جدول یه نمودار وجود داره که بر حسب درصد پیشرفت/ کیسنامبر، با بردن موس روی هر کندل یا واحد میتونید به اطلاعات ریزی در اون بازه دست پیدا کنید، مثل حالات بالا ولی با دید بصری قوی تر و قابل درک تر ولی فرارتر.

در پایین نمودار یک حالت اسکرول افقی برای تاریخ وجود داره که میتونید تو بازه های تاریخی مقادیر متفاوت رو قیاس کنید، اگر یک پنجره جدید باز کنید و سال مالی قبل رو در کنار این قرار بدید میتونید متوجه بشید که عملکرد امسال از سال گذشته بهتر بوده یا برعکس…

توی گراف یک گزینه آبی رنگ وجود داره به نام Hole در واقع اینها همون کیس های پوچ و خالی هستند که جز آمار هستند ولی در محاسبات نباید اعمال بشن، این بخش توی سایت خودمون هم جدا سازی و محاسبه شدن.

بخش بعدی شامل (DV2024 CEAC Data for Embassies) اطلاعات سفارتیه، در واقع یک جدول و نمودار که وضعیت های پیش اومده برای کیس ها با در نظر گرفتن سفارت به شما نمایش میده

پایین نمودار یک بخش داره { Currently showing data for embassy } که با وارد کردن اول نام سفارت با صورت ای‌جکس سفارت‌ها نمایش داده میشن و میتونید سفارت مورد نظرتون رو از میان اونها انتخاب کنید تا اطلاعات سفارت روی جدول و نمودارش نمایش داده بشه.

در پایین بخش سرچ سفارت دکمه های بررسی نمودار و جدول به صورت قاره ای وجود دارن که با انتخاب هر کدوم امار اون قاره با منطقه قابل مشاهده‌س.

توی جدول زیر هم وضعیت کیس ها بر حسب تاریخ دریافت داده های سیس قابل بررسیه

بخش بعدی How many cases there are before and after me? هست.

شما با وارد کردن شماره کیس نامبر خودتون میتونید از آخرین وضعیت کیستون مطلع بشید، این رو قبلا در مقاله بررسی وضعیت کیس توسط dvchart براتون توضیح دادم، بالاترش هم داده های سیس به صورت هفتگی قرار دارن که مبنای محاسبات شما نباشن به دلایلی بهتره چرا که کامل ترش که دید بهتری میده در صفحه اصلی سایت خودمون (آخرین وضعیت کیس ها CSV) موجوده…

Monthly DV Issuances

در این بخش منو میتونید به تعداد ویزاهای صادر شده هر کشور در دو حالت نمودار و جدول دسترسی دارید، دقت کنید از هر کشور!

میتونید تعداد کشورهای نشان داده شده در نمودار رو با استفاده از نوار لغزنده افقی تغییر بدید. اگر تعداد ویزاهای صادر شده برای یک کشور خاص کمتر از آستانه نشون داده‌شده توسط نوار لغزنده باشه، اون عدد به سایر موارد اضافه می‌شه و نوار آن کشور رسم نمی‌شه!

میتونبد از دکمه Choose FY سال مالی و از دکمه Choose month ماه مورد نظرتون رو انتخاب کنید تا به اطلاعات کامل تری دست پیدا کنید.

در جدول Total number of visas issued per region تعداد ویزای صادر شده برای هر قاره قابل نمایش هست که دقیق ترش توی سایت خودمون وجود داره.

Annual DV Issuances

در این بخش به ویزای صادر شده برای هر کشور به صورت نموداری دسترسی دارید اینجا برعکس حالت قبلی که سهم کسب شده کشورها به صورت ماهانه رو مقایسه میکرد در اینجا سهم ماهانه هر کشور رو نسبت به خودش بررسی می‌کنه.

Immigrant Visa (IV) Issuances by Post

در این بخش با انتخاب سفارت مورد نظرتون میتونید به دسته های کلی تایپ ویزای مهاجرتی که سفارتخانه ها دارن صادر میکنن در بازه های زمانی سال و ماه رو با هم مقایسه کنید مثلا یک ماه در فلان سفارت مشاهده میشه که سفارت تایپ چیزهای فمیلی رو در اولین کاری قرار داده نسبت به لاتاری…

میتونید برای مقایسه دکمه های آبی رنگ ماه و سال زیر نمودار رو برای مقایسه هاتون خاموش یا روشن کنید.

این مقاله بازم بروزرسانی میشه و نکات بیشتری به اون گنجانده میشه، از تب “مطالب بروز” (در صفحه اصلی سایت) از آخرین آپدیت مقالات مطلع شوید.

+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0