از سال ۱۹۹۰ دولت آمریکا برنامه لاتاری را در دنیا آغاز کرد. در این برنامه به هر فردی که به صورت شانسی انتخاب شده، اقامت رایگان در آمریکا را می‌دهد. این موضوع باعث شده تا هرساله، تعداد زیادی از افراد در همه جای جهان، شانس خود را برای بردن در لاتاری امتحان کنند.

هر سال تعداد ۵۵۰۰۰ ویزا از طریق قرعه کشی بین متقاضیان برنده توزیع می‌شود. اگر برنده لاتاری تمامی شرایط لازم را داشت، می‌تواند ویزای آمریکا را دریافت کند. همچنین همسر و فرزندان مجرد او در صورت داشتن شرایط لازم، می‌توانند ویزای اقامت آمریکا را کسب کنند.

به دلیل این‌ که هدف اصلی لاتاری، حفظ تنوع نژادی در آمریکا است، ویزای ارائه شده به افراد ساکن در کشورهایی که به صورت معمول از روش‌ های مختلف به آمریکا مهاجرت می‌کنند، ارائه نمی‌شود. در بولتن ویزا به صورت هرساله فهرستی از کشورهایی که مجاز به شرکت در لاتاری هستند مشخص می‌ شود.

کشور هایی که طی ۵ سال گذشته بیشتر از ۵۰ هزار مهاجر از طریق ویزا های خانوادگی و کاری به آمریکا فرستاده باشند، مجاز به ثبت نام در لاتاری نیستند. از جمله این کشور ها که در اکثر مواقع غیر مجاز هستند می‌توان به چین، هند و انگلستان اشاره کرد.

در شرایط معمول این روز ها، در صورتی که قصد مهاجرت به آمریکا را داشته باشید، طی کردن مراحل آن و دریافت ویزای اقامتی به صورت قانونی، کار آسانی نیست و سختی‌ ها و هزینه‌ های زیادی در پی دارد.

آیا ثبت نام لاتاری آمریکا غیر قانونی است؟

ثبت نام در لاتاری در صورتی که در محدوده رعایت قوانین کشور باشد، هیچ‌ گونه منع قانونی ندارد.